همایش بین المللی نقش قرآن

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، این همایش، چهارشنبه پنجم مهر ۱۴۰۰، با حضور حجت الاسلام گواهی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، حجت الاسلام منصور امامی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، مهمانانی از کشور ترکیه، مسئولان، همچنین اساتید، مربیان و رابطین قرانی، در محل سالن همایش کانون فرهنگی ورزشی جوانان بسیج خیابان شهید بهشتی ارومیه برگزار شد.

حجت الاسلام امامی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در این همایش گفت: یکی از ویژگی های بارز امت قرآنی اقتدار و شکست ناپذیری در برابر ظلم و ستم است، قرآن کتاب حقیقت است و انسان را در طول زندگی به حقیقت و برهان دعوت می کند.

وی افزود : قرآن چنان به خود می نازد که مخالفین خود را به تحدی و آوردن کتابی مثل خود دعوت می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) و تاسی از آموزه های قرآنی ۴۱ سال قبل انقلاب بی بدیلی را در جهان انجام دادند که در نوع خود منحصر بفرد است و هنوز چنین انقلابی در هیچ جای جهان تکرار نشده است.

حجت الاسلام امامی در پایان با اشاره به اعمال تحریم های کمر شکن توسط دشمنان علیه مردم انقلابی کشورمان افزود: با عمل به موازین و دستورات قرآنی در هر عرصه ای حتی با وجود تحریم و بی تدبیری برخی مسئولین توانسته ایم در عرصه های جهانی خود را اثبات کنیم.

نجلا سایدام محقق و سیاستمدار اهل کشور ترکیه نیز در این همایش گفت: با توجه به اینکه همگی زیر لوای اسلام هستیم نباید بگذاریم دشمنان بر طبل تفرقه بکوبند و تا می توانیم وحدت شیعه و سنی را حفظ کنیم که یکی از ویژگی های اصلی اهل کتاب است، همگی در زیر لوای اسلام عقد اخوت و برادری بسته ایم و نباید بگذاریم دشمن خدشه ای به این عقد اخوت وارد کند چراکه اسلام در روی زمین صلح و آشتی و برادری را می خواهد، اما اگر این برادری و آشتی و صلح زیر سوال برود دشمنان خوشحال می شوند و ما نباید بگذاریم این اتفاق افتد.

وی افزود : ما باید ریشه های فساد ایادی استکبار را که همواره در صدد اختلاف افکنی و جنگ افروزی بین مذاهب اسلامی بخصوص شیعه و سنی هستند را شناسایی و اجازه تفرقه افکنی را به آنها ندهیم.

سایدام ادامه داد: با توجه به اینکه در طول تاریخ این فتنه ها و فسادها همواره بوده است به همین دلیل اگر بخواهند ببن ما تخم تفرقه شیعه و سنی بکارند و فرقه های مختلف را درجهت دشمنی با اسلام ناب درست کنند باید بگوییم خدا و پیامبرمان در زیر لوای اسلام یکی است.

این محقق و سیاستمدار اهل ترکیه افزود: ما باید بیشتر با هم در ارتباط باشیم تا کمتر بتوانند میانمان تفرقه بیاندازند و نگذاریم تفاوت های ظاهری را معیار اصلی تفرقه قرار دهند چراکه یکی از اصلی ترین ویژگی های ما حفظ وحدت بین شیعه و سنی و اسلام است.

نجلا سایدام در پایان خاطرنشان کرد: در طول ۴۱ سال عمر انقلاب اسلامی دشمنان همواره درصدد متزلزل ساختن وحدت بین شیعه و سنی هستند و در این راه هم از هر حربه ای استفاده می کنند اما با هوشیاری و درایت و وحدت ببن شیعه و سنی همواره این توطئه‌ها با شکست مواجه شده و به حول و قوه الهی رسوایی و بی آبرویی نصیب دشمنان اسلام و مسلمین شده است.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *