مراسم معنوی اعتکاف در ۲۷ مسجد آذربایجان غربی پایان یافت

پس از سه روز عبادت؛

مراسم معنوی اعتکاف در ۲۷ مسجد آذربایجان غربی پایان یافت

ارکان اسلامی عصر پنجشنبه در جمع معتکفان ارومیه‌ای که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر، اظهار کرد: این آئین معنوی از صبح سه شنبه ۱۳ رجب در ۹ شهرستان مرکز، شمال و جنوب استان آغاز شد.

وی با بیان اینکه ۲۷ مسجد و مصلی منتخب با حداکثر ۲۵ درصد ظرفیت میزبان ۷۰۰ معتکف در آذربایجان غربی بود، افزود: مساجد و مصلاهای منتخب شهرستان‌های ارومیه، نقده، سلماس، ماکو، چالدران، شوط، شاهین دژ، پیرانشهر و تکاب میزبان معتکفین سال جاری بودند.

اسلامی اضافه کرد: مسجد امام حسین (ع) بهداری و مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برای بانوان در شهرستان ارومیه و مساجد نبوت، لطفعلی خان و علی ابن ابی طالب (ع) نیز برای مردان در این شهرستان در نظر گرفته شده بود.

وی با تاکید بر رعایت و کنترل دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی افزود: دریافت سه دز واکسن و آزمایش پی سی آر منفی کرونا تا ۲۴ ساعت قبل از ورود به مراسم برای حضور در این آئین الزامی بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز در این مراسم گفت: تجسس در زندگی انسان‌ها از گناهانی است که جامعه به آن مبتلا بوده و مورد نهی آیات قرآن قرار گرفته است و متأسفانه در برخی جلسات و نشست‌های خانوادگی در مورد زندگی دیگران اظهار نظرهای نابجا صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام سید مهدی قریشی بیان کرد: برخی گناهان در بین مردم رواج پیدا کرده و بدان عادت کرده‌ایم، معصیت انسان را از چشم الهی می‌اندازد و خداوند نظر رحمت به انسان نمی‌کند و اهمیتی نمی‌دهد و در اشتباهات باید بلافاصله توبه کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه اظهار داشت: از جمله گناهان سو ظن است که خداوند متعال در قرآن مؤمنین را از آن باز می‌دارد و باید مراقبت کنیم در مورد دیگران حسن ظن داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی غیبت را از دیگر گناهانی عنوان کرد که در جامعه وجود دارد، گفت: خداوند متعال غیبت کردن را به خوردن گوشت مرده تشبیه کرده است و باید تلاش کنیم از این معصیت دوری کنیم و مراقبت و مواظبت لازم است.

وی گفت: بعد از سه روز اعتکاف و خلوت با خداوند متعال باید این روحیه را در خودمان نگه داریم و در زندگی خود جاری و از گناه معصیت دوری کنیم که گناه انسان را از چشم خداوند می‌اندازند.

برگزاری شبی با قرآن، مدیحه سرایی و مداحی، حلقه‌های دینی و تبیینی از برنامه‌های ضمنی مراسم اعتکاف بود.

مراسم معنوی اعتکاف از اذان صبح ۱۳ رجب آغاز می‌شود و با برگزاری اعمال ام داوود وپس اذان مغرب ۱۵ رجب به پایان می‌رسد.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *