مراسم معنوی اعتکاف در ۹ شهرستان آذربایجان غربی برگزار می شود

دبیر اجرایی مراسم اعتکاف در آذربایجان غربی:

مراسم معنوی اعتکاف در ۹ شهرستان آذربایجان غربی برگزار می شود.

ارکان اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای با وضعیت قرمز برگزار نمی‌شود، افزود: مراسم معنوی اعتکاف در ۹ شهرستان ارومیه، نقده، سلماس، ماکو، چالدران، شوط، شاهین دژ، پیرانشهر و تکاب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسجد امام حسین ع بهداری و مصلی امام خمینی (ره) ارومیه برای خواهران شهرستان ارومیه و مساجد نبوت، لطفعلی خان، موسی بن جعفر (ع)، کوثر و علی ابن ابی طالب (ع) نیز برای برادران در شهرستان ارومیه در نظر گرفته شده است.

اسلامی با بیان این که معتکفین باید هر سه دز واکسن را دریافت کرده باشند خاطرنشان کرد: داشتن آزمایش پی سی آر منفی کرونا ۲۴ ساعت قبل از ورود به مراسم نیز الزامی است و مساجد میزبان معتکفین نیز باید از ظرفیت ۲۵ درصدی برای برگزاری مراسم استفاده کنند.

دبیر اجرایی مراسم معنوی اعتکاف در آذربایجان غربی گفت: در ورودی مساجد نیز ماسک و مواد ضد عفونی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی معتکفین تعبیه می‌شود و تهویه هوای مناسب نیز در مساجد در نظر گرفته شده است.

اسلامی همچنین بر آوردن وسایل شخصی توسط معتکفین به مراسم اعتکاف تاکید کرد و افزود: خانواده و آشنایان معتکفین حدالامکان باید از ملاقات‌های غیر ضروری اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: معتکفین در استان می‌توانند فردا بعد از نماز مغرب و عشا به مساجد محل برگزاری اعتکاف مراجعه کنند تا این مراسم از اذان صبح ۱۳ رجب تا اذان مغرب ۱۵ رجب برگزار شود.

دبیر اجرایی مراسم معنوی اعتکاف در آذربایجان غربی همچنین گفت: افرادی که تا به حال موفق به ثبت نام نشده اند می‌توانند به صورت حضوری با مراجعه با ادارات تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها در این آئین معنوی ثبت نام کنند.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.