هویت زن مسلمان بازتعریف و به مردم معرفی شود

حجت الاسلام منصور امامی ظهر سه شنبه در جلسه مجمع الذاکرین مصباح الهدی خواهران ارومیه که در حسینیه حاج جواد محل دائمی این مجمع برگزار شد، با اشاره به دیدگاه اسلام به زن اظهار داشت: نگاه اسلام به زن یک دیدگاه متعالی است فارغ از این که مسلمین بدان پایبند هستند یا نه، و لذا باید به این مسئله توجه کرد.

وی ادامه داد: جایگاهی که زن در اسلام دارد می‌تواند مؤثر باشد و امروز دشمن این هویت را نشانه رفته است و حضرت زهرا (س) به عنوان زن نمونه در اسلام که علم ۱۳ امام در ایشان و حجت ائمه معصومین می‌باشد، باید به مردم معرفی شود.

امامی با بیان اینکه سکوت خواص موجب مظلومیت امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) شد، افزود: معاذ بن جبل از جمله مبلغین دین در زمان پیامبر اسلام بود و درب وی آخرین جایی بود حضرت زهرا سلام الله علیها برای یاری ولایت ببه آنجا رجوع کرد اما جواب منفی از وی برای یاری اهل بیت شنید و همین مسئله را در ماجرای کربلا هم می‌بینیم که آتش زنندگان خیمه‌های اهل بیت در آن حال گریه می‌کردند چون به مقام اهل بیت آگاهی داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: شیطان اولیا خود را از پرداختن به کار خیر باز می‌دارد و آنها را می‌ترساند و راه مقابله با آن امید به خداوند متعال است فلذا سلاح مبارزه با شیطان امید به پروردگار است.

وی با بیان این که خداوند زنان را نسبت به مردان در عرصه‌های مقابله با توطئه‌های شیاطین مسلح‌تر کرده است، امامی تاکید کرد: امام علی علیه السلام در دعای کمیل مهم‌ترین سرمایه مؤمن برای مقابله جبهه کفر و شیطان را امید به خدا و گریه و اشک چشم‌هایی که بخاطر همراهی از ولی الهی ریخته می‌شود، عنوان می‌کند و امروز اسلحه مؤمن در این جنگ اشک چشم می‌باشد و این هنر مادحین است.

حجت الاسلام امامی افزود: زن می‌تواند با عشق و محبت خانواده را اداره و مدیریت کند و امکان دارد فرزند از پدر بترسند اما مادر تربیت کننده انسان است و لذا زن به عنوان فرمانده جنگ فرهنگی، باید مسلح‌تر باشد و یکی از مهم‌ترین این سلاح‌ها محبت و اشک چشمی است که مسیر خداوند و اهل بیت ریخته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن هویت زن و خدشه دار کردن آن است، گفت: نتیجه حملات دشمن این است که زنی که در اوج انسانیت قرار دارد، دشمن به ابزاری تبدیل کرده است که بتواند برای دیگران خدمات ارائه دهد و وقتی زن به عنوان ستون خانواده از بین رفت دیگر تربیت انسان در آن جامعه مفهوم و معنایی ندارد.

وی ادامه داد: علت این که به مراسم و جلسات حضرت زهرا سلام الله این همه اهمیت می‌دهیم آن است که بگوییم بانوی این مکتب فاطمه (س) می‌باشد و ایام فاطمیه برای این است که هویت زن مسلمان باز تعریف شده و به مردم معرفی شود.

امامی عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن به این کتاب الهی تحدی کرده است و شخصیت حضرت زهرا سلام الله علیها هم قابل تحدی است و ماد حین باید توجه کنند که در بیان مطالبشان موجب تنقیح جایگاه حضرت نشوند.

وی تصریح کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها به عنوان علت خلقت به فکر ولایت بود و می‌دید که وصیت رسول الهی بر زمین مانده است و لذا وارد میدان می‌شد و از امام خود دفاع می‌کرد و باید این مباحث در جامعه طرح و هویت واقعی زن اسلام به بانوان منتقل شود تا احساس حقارت نکند و دشمن توطئه‌های خود را اجرایی نکند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: هر آنچه که بزرگان گرفته‌اند از این در بوده است و حضرت معصومه سلام الله علیها فقط یکی از فرزندان فاطمه (س) بود که همه علما، فیلسوفان، دانشمندان و فقهای شیعه افتخار می‌کنند که خاک پای این زن باشند، و اگر این مفاهیم را به جامعه منتقل کنیم ارزش و جایگاه حضرت زهرا (س) برای مردم روشن خواهد شد.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.