۲۰هزار پرس غذای گرم در آذربایجان غربی در عید غدیر طبخ می شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: همزمان با عید غدیر در بیش از ۱۴۰ محله آش نذری و نزدیک به ۲۰ هزار پرس غذای گرم در استان طبخ و بین مردم و نیازمندان توزیع شود.

حجت الاسلام منصور امامی صبح پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران به تبیین برنامه‌های ستاد مردمی غدیر پرداخت و افزود: با توجه به اینکه سال‌های گذشته حرکات چشم گیری برای غدیر صورت نمی‌گرفت و ستاد مردمی غدیر در سازمان تبلیغات اسلامی با هدف همفکری و هم افزایی فعالین فرهنگی شهر و استان راه اندازی شد.

وی ادامه داد: هدف از ایجاد این ستاد همراهی فعالان فرهنگی با همدیگر و برطرف کردن نواقص مختلف است و در این راستا پنج کمیته راه اندازی شده است و مقرر شده خیابان شهید سلیمانی ارومیه به عنوان خیابان نمونه مرکزی برای فعالیت‌های غدیر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تزئین و برنامه‌های مختلف در آنجا در دهه ولایت و روز غدیر برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به راه اندازی پویش نذر خدمت اشاره کرد و گفت: هر کسی در هر شغلی است در روز غدیر و ایام ولایت می‌تواند تمام یا بخشی از کارهای خود را به صورت صلواتی انجام دهد.

حجت الاسلام امامی اضافه کرد: برخی مجموعه‌ها و هیئات های مذهبی در زمینه‌های مختلف در بحث غدیر فعال هستند و هدف ستاد مردمی غدیر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای نشان دادن این واقعه عظیم است.

وی در ادامه به برگزاری پویش ذکر علی عباده، خطبه خوانی غدیر، علی گویان و نشر ادبیات غدیر و فضائل امام علی و همچنین استفاده از ظرفیت اهل سنت برای معرفی فضائل امام علی علیه السلام اشاره کرد و گفت: در طول تاریخ کتب مختلفی در فضائل مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلام نوشته شده است و ستاد مردمی غدیر در نظر دارد از این ظرفیت برای بیان فضائل امام علی (ع) و تبیین فضائل حضرت استفاده کند.

حجت الاسلام امامی با بیان اینکه سخنان امیرالمؤمنین امیر بیان و در رأس آن راه و رسم بلاغت است و فعالین رسانه‌ای باید به نشر معارف نهج البلاغه اهتمام وزند، تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت رسانه‌های، علما، مادحین و شعرای دینی برای نشر معارف اهل بیت استفاده شود و در این راستا ستاد مردمی غدیر بیش از سی جلسه از علما و مادحین و شعرای آئینی در مورد امام علی علیه السلام مطالب ضبط کرده‌اند که با همکاری رسانه‌ها در ایام ولایت منتشر خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد: با کسبه و بازاریان برای چراغانی و آذین بندی بازار رایزنی شده است و هم چنین سخنرانی‌هایی به مناسبت دهه ولایت از روز پنج شنبه هر روز در مسجد سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

وی آزادی زندانی در روز غدیر و انجام خدمات اجتماعی را از دیگر برنامه‌های ستاد مردمی غدیر عنوان کرد و گفت: دیدار با سادات، آذین بندی خیابان‌ها، برگزاری ایستگاه‌های صلواتی، توزیع شیرینی، ماشین نویسی، راه اندازی حرکت‌های خودرویی، برگزاری مراسم‌های مختلف با سخنرانی علما و مداحی مادحین و شعرا از دیگر برنامه‌های ستاد مردمی غدیر در آذربایجان غربی است و غدیر سیاسی‌ترین روز تاریخ جهان اسلام است و باید در آن روزها شاخصه‌های مدیران اسلامی به مردم تبیین شود.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.