۷۰۰ نفر امسال در مراسم اعتکاف آذربایجان غربی شرکت کردند

به گزارش خبرنگار مهر، ارکان اسلامی ظهر چهارشنبه در جمع معتکفین مسجد علی بی ابی طالب ارومیه با بیان اینکه امسال مراسم معنوی اعتکاف در ۲۷ مسجد استان با شرکت بیش از ۷۰۰ نفر در حال برگزاری است، افزود: مساجد و مصلاهای منتخب شهرستان‌های ارومیه، نقده، سلماس، ماکو، چالدران، شوط، شاهین دژ، پیرانشهر و تکاب میزبان برگزارکنندگان اعتکاف طی سال جاری هستند.

وی ادامه داد: مسجد امام حسین (ع) بهداری و مصلای امام خمینی (ره) ارومیه برای بانوان در شهرستان ارومیه و مساجد نبوت، لطفعلی خان، موسی بن جعفر (ع)، کوثر و علی ابن ابی طالب (ع) نیز برای مردان در این شهرستان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم با بیان اینکه قرآن ۱۴۰۰ سال است هل من مبارز سر می‌دهد و تا امروز هم کسی نتوانسته است به ان جواب بدهد، گفت: هر انسانی را باید از آثار و نوشته‌های بجا مانده از وی شناخت و نهج‌البلاغه که بخشی از سخنان مولی‌الموحدین می‌باشد و همچون قرآن امروز هل من مبارز سر می‌دهد.

حجت الاسلام منصور امامی ادامه داد: نهج‌البلاغه شرح سنن اجتماعی الهی است و ما متأسفانه نتوانسته‌ایم آن گونه که باید از این کتاب عظیم استفاده کنیم و امام علی (ع) به عنوان قرآن ناطق، مجسم، حی و غیر قابل تحریف و تفسیر به رأی انسان‌ها را به خداوند الهی رهنمود می‌کند و در واقع پروردگار عالم در امیرالمؤمنین تجلی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های شناخت امام علی (ع) رجوع به سخنان دشمنان حضرت در شأن امیرالمومنین (ع) است، ادامه داد: خلفای جور و ستم پیشه در طول تاریخ سعی کردند اسم علی علیه السلام را حذف کنند به گونه‌ای که در زمان برخی از این افراد مثل حجاج بن یوسف نام بردن از علی (ع) و نام گذاری فرزندان به نام مبارک حضرت ممنوع بود.

وی اضافه کرد: در ان خفقانی که خلفا درسته کرده بودند شعرایی مثل کمیت، حِمیری، دعبل خزاعی، فرزدق و … فضائل و مناقب امام علی (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت را در قالب شعر سینه به سینه منتقل کردند و این یکی از مصادیق جهاد تبیین است و در واقع شعر آن زمان رسانه‌ای بود که خلفا نمی‌توانستند در مقابلش بایستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: بسیاری از شعرای نامی عرب که در وصف امام علی (ع) شعر سروده‌اند و هم چنین اصحاب رسول خدا و اهل بیت (ع)، توسط خلفای وقت ترور و به شهادت رسیدند اما در این راه استقامت کردند.

وی با بیان اینکه معاویه برای از بین برند فضائل امام علی (ع) دستور داد تا مناقبی را در مورد خود و عثمان جعل کنند تا بلکه از این طریق با نور امام علی (ع) مقابله کند و به قدری حدیث جعل کردند که جامعه اشباع شد، علی رغم جعل روایات متعدد برای زیر سوال بردند فضائل امام علی (ع) توسط دشمنان دین، آن‌ها نتوانستند نام مبارک مولی‌الموحدین را از تاریخ حذف کنند و نَسائی از بزرگترین علمای اهل سنت است و کتابی را تحت عنوان خَصائصُ امیرالمؤمنین علی بن أبی طالب (ع) به نگارش در آورده و در آن فضائل حضرت را نقل کرده است.

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: شعرایی که در وصف اهل بیت شعر سرودند از سوی اهل بیت علیهم السلام صله دریافت می‌کردند و ابن ابی الحدید عالم و مفسر اهل سنت در مورد مولی‌الموحدین (ع) می‌گوید، خداوند به امام علی (ع) فضایلی داده است که عالَم نمی‌تواند آن را بشمارد و امروز نیز یکی از وظایف ما در عرصه‌های مختلف زندگی تبلیغ امام علی (ع) باشد.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) رزق بندگان خود را به دست امام علی (ع) می‌دهد، تاکید کرد: جامعه کبیره به عنوان معجزه امام هادی (ع) فضائل، مناقب و صفات اهل بیت را معرفی می‌کند و شیعه باید با این سند عظیم مأنوس باشد و اگر این دعا را در زندگی خودمان جاری کنیم به هر سخنی گوش نخواهیم داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: ذکر امام علی (ع) عبادت است و هر کجا نام اهل بیت آورده شود محل نزول ملائک خواهد بود و لذا در نام اهل بیت (ع) این قدرت وجود دارد و در جامعه‌ای که شیطان همه اعوان و انصار خود را برای نابودی دین به کار گرفته است باید به حضرات معصومین متوسل شویم و مسیر حق را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه اعتکاف فریاد توحید و ولایت مداری است، تصریح کرد: هر کس به دامن ولایت چنگ بزند امان ندارد گمراه شود و از بزرگترین نعمت‌های الهی بر اساس فرمایش امام سجاد (ع) این است که خداوند به ما اجازه داده است نام مبارکش بر زبان ما جاری شود.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *