تقوا لازمه زیست طلبگی است

صفدر محمدی

حجت الاسلام محمدی در بیستمین جلسه هیئت علمای ارومیه گفت: خداوند متعال کلمه تقوا را به کرّات در قرآن کریم تکرار کرده است و لذا لازمه زیست طلبگی تقواست

به گزارش روابط عمومی و رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت‌الاسلام والمسلمین صفدر محمدی شامگاه چهارشنبه در جلسه هیئت هفتگی روحانیون ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، با بیان این که کلمه تقوا از مهم ترین واژه هایی است که در قرآن کریم به دفعات  مختلف تکرار شده است، اظهار داشت: برای یک طلبه و روحانی از همه چیز مهم ترین مسئله رعایت تقواست و هر چیزی که به فکر و اعتقادات انسان مضرّ باشد اگر انسان مرتکب شود نشان بی تقوایی است‌.
وی اضافه کرد: امام علی علیه السلام تقوا را در راس همه افعال انسانی عنوان می‌کند و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بیان می‌کنند که تمام گرفتاری‌ها در دنیا بین مردم به صورت مساوی تقسیم شده است کما این‌که نعمت‌ها این‌گونه اند و تنها رمز باز کردن گره‌های زندگی انسان تقوای الهی است.
مدیر حوزه علمیه آذربایجان‌غربی بیان داشت: هر کس تقوا را رعایت کند خداوند راه خروج از مشکلات را بر آن قرار می دهد و یاد خداوند تنها راه آرامش انسان است.
وی افزود: در زندگی انسان مشکلات متعددی اتفاق می‌افتد و بشر بجای مراجعه به خداوند برای حل این مشکلات به غیر خداوند مراجعه می‌کند و پروردگار عالم در قرآن کریم بیان می‌کند که هر کس از یاد خداوند اعراض کند در تنگنا قرار خواهد گرفت و این نوع زندگی مخالف حیات طیبه است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان این که انسان در دنیا به رزق مادی و معنوی نیاز دارد، گفت: اگر انسان تقوا پیشه کند خداوند به او از جایی که فکرش را نمی کند روزی می رساند.
وی سومین کارکرد تقوا را قدرت بصیرت و تشخیص بین حق باطل عنوان کرد و ادامه داد: اگر تقوای انسان با مشکل مواجه شود زندگی او با مشکل مواجه خواهد شد.
مدیر حوزه علمیه آذربایجان‌غربی با بیان این‌که امروز مراقبت از نقد های غیر منصفانه در فضای مجازی یکی از مصادیق تقواست، گفت: نقد یعنی تحلیل منصفانه عملکرد یک انسان و لذا در بررسی و نقد یک انسان باید به نقاط مثبت و منفی او دقت کنیم و یکی از علت هایی که کتب شهید بهشتی عالم گیر شد رعایت انصاف توسط ایشان حتی در مورد کفار است و لذا نباید در نقدها همه را متهم کرده و کلی گویی کنیم و تقوا انسان را دقیق تر می‌کند.
انتهای خبر

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *