تبلیغات اسلامی از همه ظرفیت های خود برای معرفی غدیر استفاده خواهدکرد/ لزوم تقویت جریان های مردمی در برنامه های غدیر

حجت الاسلام امامی به لزوم تبیین ولایت فقیه و کارآمدی نظام اسلامی در برنامه های غدیر اشاره کرد و گفت: ولایت فقیه استمرار ولایت غدیر است و باید در مجالس و برنامه های خود، ارتباط ولایت فقیه و غدیر، فلسفه سیاسی اسلام و کارآمدی نظام اسلامی به درستی برای مردم تبیین شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در جلسه هماهنگی برنامه های دهه ولایت که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، با اشاره به این که سال گذشته ستاد مردمی غدیر در تبلیغات اسلامی با همراهی مردم راه اندازی شد و امسال هم این مسئله در برنامه تبلیغات اسلامی قرار دارد، اظهارداشت: امثال از همه ظرفیت های دارالقرآن، روحانیون مستقر و امامان پایگاه های اجتماعی و هیئات مذهبی برای برگزاری هر چه پرشورتر و با شکوه تر مراسمات غدیر استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به توزیع ده ها هزار غذای گرم، طبخ آش نذری در بیش از ۱۴۰ محله ارومیه و توزیع بسته های معیشتی در ایام غدیر سال گذشته، افزود: سال گذشته علی رغم وجود محدودیت های کرونایی، مراسمات غدیر که به همت مردم برگزار شد در نوع خود بی نظیر بود و این مسئله نتیجه عنایت خود امام علی علیه السلام و پای کار بودن مردم است که از جیب خودشان برای غدیر هزینه های میلیاردی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر لزوم عمل ارگان ها و سازمان ها به وظایف خود در قبال غدیر، گفت: باید ستاد غدیر با رویکرد معرفی امیرالمؤمنین (ع)، زدودن مظلومیت از چهره امام علی علیه السلام و دوری از برخوردهای سلیقه ای تقویت شود و تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با محوریت کتاب الغدیر و المراجعات، و خطبه غدیر با استفاده از روحانیون تبیین غدیر را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

وی استمرار تبیین معارف نهج البلاغه و مولی الوحدین در طول سال را دومین مسئله مورد نیاز جامعه دانست و تصریح کرد: باید غدیر بهانه ای باشد تا بیان معارف امام علی (ع) و نهج البلاغه در طول سال استمرار داشته باشد و از نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان غربی که بحث نهج البلاغه را در طول سال برگزار می کنند و پرچمدار این عرصه هستند، تقدیر و تشکر می کنم.

حجت الاسلام امامی شورآفرینی در مورد غدیر را سومین مسئله مد نظر در برنامه های امسال عنوان کرد و بیان داشت: در حرکت های مردمی سال گذشته غدیر، ۲۰ هزار پرچم بدون بودجه ای از مجموعه های دولتی و حاکمیتی در ارومیه پخش شد که ۷۰ عدد آن ها پرچم فاخر و بزرگ بود که بین هیئات مذهبی توزیع گردید.

وی با اشاره به این که موسسات و خانه های قرآنی در سطح استان به صورت شبکه ای با تبلیغات اسلامی در ارتباط هستند و از ظرفیت آن ها در برنامه های غدیر استفاده خواهد شد، گفت: رهبر انقلاب غدیر را مایه وحدت امت اسلامی بیان می کنند و  باید از ظرفیت اهل سنت که به اهل بیت و قرآن کریم ارادت دارند در بیان فضائل اهل بیت و کتاب الهی استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری دوره های غدیرشناسی با استفاده از اساتید کشوری خبر داد و افزود: بنا داریم با استفاده از اساتید کشوری دوره های غدیر سناسی در ا را برگزار کنیم و هفته گذشته چهار جلسه از آن با حضور حجت الاسلام محمد میرزا محمدی در مصلای امام خمینی (ره) رومیه برگزار شد.

وی به لزوم تبیین ولایت فقیه و کارآمدی نظام اسلامی در برنامه های غدیر اشاره کرد و گفت: ولایت فقیه استمرار ولایت غدیر است و باید در مجالس و برنامه های خود، ارتباط ولایت فقیه و غدیر، فلسفه سیاسی اسلام و کارآمدی نظام اسلامی به درستی برای مردم تبیین شود.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *