حجت الاسلام حیدری زاد:

حجت الاسلام حیدری زاد: تواضع و مردمی بودن دو خصوصیات مهم شهید امینی بود/ ناامیدی و ترس دو سلاح دشمن برای ضربه به انقلاب است.

حجت الاسلام حیدری زاد گفت: دشمن امروز به دنبال این است که مردم را ناامید کرده ودر دل آن‌ها خوف بیاندازد و هر کس با سخنرانی خود این دو مؤلفه مورد تاکید دشمن را تقویت کند سرباز شیطان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی، حجت الاسلام محمد حیدری زاد شامگاه چهارشنبه در مراسم هفتگی هیئت علمای ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، تواضع و مردمی  بودن را از مهم‌ترین خصوصیات شهید امینی عنوان کرد، و اظهار داشت: یاد شهدای دارلک و روستای حکّی را گرامی می‌داریم که به دست ضد انقلاب‌ها به صورت فجیعی به شهادت رسیدند.
وی با بیان این‌که قرآن کریم چهار گروه را که نهضت های بزرگ دینی و حق با جانفشانی آن‌ها استمرار پیدا کرده است، معرفی‌ می‌کند که اولین آن‌ها انبیای الهی است، گفت: خداوند به رسول مکرم اسلام بیان می‌کند که قبل از شما به مردان بزرگی وحی فرستادیم و آن‌ها در مسیر حق ثابت قدم ماندند.

مدیر سابق حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در جایی که قرآن کریم از کلمه رجال استفاده می‌کند، تاکید بر بیان عظمت آن‌ها دارد.
وی اضافه کرد: دومین گروهی که قرآن به عنوان مردان بزرگ میدان صدق و صفا معرفی می‌کند، شهدایی هستند که با خداوند عهد و پیمان بستند و بر سر آن پیمان باقی ماندند تا تاریخ مسیر حق را پیش ببرد و آرمان متعالی خود برسد که شهدای اسلام و دفاع مقدس از جمله آن‌ها هستند.
حجت الاسلام حیدری زاد با بیان این‌که شهدا خود را فدا کردند تا دین الهی استمرار پیدا کند، گفت: در تاریخ افرادی بودند که دین و حق را برای رسیدن به اهداف خود هزینه کرده‌اند و امروز هم در کشور چنین افرادی وجود دارند، اما شهدای دفاع مقدس خود را فدای انقلاب و حقیقت کردند تا جمهوری اسلامی با اقتدار بماند.
وی در ادامه به بیان خاطراتی از شهیدان روحانی برادران نیری جوان و شهید کمال قاسمی پرداخت و گفت: این شهیدان کتاب گناهان کبیره را در حوزه علمیه در زمان تحصیل مبنا قرار داده بودند و بر اساس آن مراقبت می‌کردند تا دچار گناه نشوند و بعد از شهادت شهید نیری جوان در کتاب خاطرات وی یافت شد که خود را به خاطر عدم برخواستن به پای یک سربازی مواخذه کرده بود.
امام جمعه اسبق نقده اهل ذکر را سومین گروه تاریخ ساز از دیدگاه قرآن اهل ذکر عنوان کرد و ادامه داد: اهل ذکر کسانی هستند که تمام وجود خود را وقف اسلام کرده‌اند و دنیا آن‌ها را از ذکر خدا غافل نمی‌کند و ما با این منطق قرآنی در هشت سال جنگ تحمیلی با دشمن جنگیدیم.

وی مردان میدان علم و طهارت را چهارمین گروه بیان کرد که قرآن از آن‌ها به عظمت یاد می کند، گفت: اندیشه پاک و مطهر و عالمان مهذب که انسان‌های نمونه الهی و حجت‌های عصر کنونی هستند، می‌تواند جامعه را تطهیر کنند.

حجت الاسلام حیدری‌زاد تصریح کرد: نقش علما در انقلاب بی بدیل است و خودرا وقف کردند تا مکتب نورانی اهل بیت به پیروزی برسد و باید از علمای منطقه خود نیز یاد کنیم.

وی معرفت و باور توحیدی را وجه مشترک چهار گروه فوق دانست و تاکید کرد: اگر انسان معرفت توحیدی را در وجود خود با تمام وجود درک کند و به این باور برسد که یاور واقعی الله متعال است به غیر از خداوند خود را نیازمند نمی بیند.
امام جمعه موقت ارومیه بیان داشت: ایجاد ترس و یأس و ناامید دو راهبرد شیطان است و در مقابل آن عدم ترس از قدرت‌ها و عدم ناامیدی مبنای تفکر توحید است که در عصر حاضر امام رهبری نمونه آن است و اگر ما مبلغان دینی که میراث داران علمای راستین هستیم باور توحیدی را در مردم تقویت کنیم حق استمرار خواهد یافت و دشمن می‌خواهد این را از ما بگیرد.
وی افزود: دشمن امروز به دنبال این است که مردم را ناامید کرده ودر دل آن‌ها خوف بیاندازد و هر کس با سخنرانی خود این دو مؤلفه مورد تاکید دشمن را تقویت کند سرباز شیطان است.
انتهای خبر.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *