اتصال به اهل بیت شرط طهارت است

حجت الاسلام منافی گفت: کسانی که نفس خود را با نور و علم پرورش بدهند سرگرم شهوت‌ها نمی شوند و علم جدای از تزکیه نیست و شرط لازم تزکیه اتصال به اهل بیت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام حسین منافی شامگاه چهارشنبه در مراسم هفتگی هیئت علمای ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، با بیان این‌که کسانی می‌توانند غدیر را درک کند که نفس خود را در عید اضحی قربانی کنند، اظهار داشت: در ادعیه اهل بیت مظهر تامه طهارت معرفی شده‌اند و اراده تکوینی الهی بر این است که این ذوات مقدسه را از هر گونه رجس و پلیدی پاک کند و هر کس هر اندازه به اهل بیت شبیه باشد به همان اندازه از طهارت بهره‌مند خواهد بود.
وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین وظائف ما شباهت به اهل بیت است و آن ذوات مقدس اهل مردم داری، گریه بر سیدالشهدا، کمک به مردم و بندگی خداوند بودند و لذا حب اهل بیت انسان را نجات می‌دهد.
استاد حوزه علمیه آذربایجان‌غربی افزود: کسانی که نفس خود را با نور و علم پرورش بدهند سرگرم شهوت‌ها نمی شوند و علم جدای از تزکیه نیست و شرط لازم تزکیه اتصال به اهل بیت است.
وی با بیان این که هر کس به اهل بیت متصل نباشد حتی علامه دهر هم باشد عالم نیست بلکه فقط دانش را تل انبار کرده است، گفت: اگر در انسان ولایت اهل بیت باشد نماز او نیز به طهارتش کمک خواهد کرد و اگر ولایت اهل بیت نباشد عبادت او نیز مورد قبول نخواهد بود چرا که در وجود او طهارتی وجود ندارد و طهارت هم با حبّ و ولایت اهل بیت به دست می آید.
حجت الاسلام منافی ادامه داد: اهل بیت اگر در وجود فردی آن ظرفیت را می دیدند به او کمک و اعطا می‌کردند و امروز هم این علم افاضی اهل بیت وجود دارد و بر اساس قابلیت و طهارت انسان به شخص داده می‌شود.

وی با تاکید بر این که باید با رفتار و عمل خودمان شیعه را معرفی کنیم، گفت: علمای اهل سنت مثل نسائی فضائل زیادی در شأن امام علی علیه السلام بیان کرده اند و حتی در این راه جان خود را نیز از دست داده اند و باید در معرفی اهل بیت از سخنان علمای اهل سنت نیز استفاده کنیم.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *