هر کس نسبت به تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نقد سازنده داشته باشد تجلیل خواهد شد/ ستاد مردمی غدیر در ارومیه راه اندازی شده است/ برگزاری بیش از ۷۰۰ عنوان برنامه در یک سال گذشته توسط اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی

حجت الاسلام امامی با دعوت از اصحاب رسانه، فضلا و نخبگان برای نقد و ارائه پیشنهاد نسبت به عملکرد تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان داشت: به مناسبت ۱ تیر سالروز تاسیس تبلیغات اسلامی از همه متفکرین دعوت می کنیم جدی ترین نقدهای خود را به تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با ارائه راهکار انجام بدهند و ما از آن ها تجلیل خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد، با اشاره به اول تیر ماه سالروز تاسیس تبلیغات اسلامی اظهار داشت: آن چه که در این یک سال اخیر در اداره کل تبلیغات اسلامی اتفاق افتاده در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داده شده است و البته مجموع فعالیت ای تشکلات دینی، هیئات مذهبی، موسسات قرآنی و نهادهای مردمی بیشتر از این مقدار است.
وی اضافه کرد: نمایشگاه دستاوردهای تبلیغات اسلامی فرصتی است که عملکرد امور بانوان، تشکلات دینی، اعزام مبلغین، فرق و مذاهب و فضای مجازی و رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در دید عموم قرار بگیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی غربی با بیان این که در یک سال اخیر بیش از ۷۰۰ عنوان برنامه توسط اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اجرا شده است، گفت: جلسات متعددی برای حل و فصل مشکلات مساجد استان، آموزش و مهارت افزایی روحانیون و ائمه جماعات آذربایجان غربی، دوره های آموزشی مادحین و ذاکرین اهل بیت در طول یک سال گذشته برگزار شده است.
وی با بیان این که انتخابات شورای هیئات مذهبی آذربایجان غربی در هفته های گذشته در کل شهرستان های استان برگزار و هیئت رئیسه آن نیز انتخاب و معرفی شدند، اضافه کرد: قبل از ایام محرم اردویی برای متولیان هیئات مذهبی برای قم و زنجان برگزار می شود و هدف از این اردو تقویت مهارت های هیئت داری است.
حجت الاسلام امامی جهاد تبیین و مسئله جمعیت را از مهم ترین برنامه های تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد و بیان داشت: رهبر انقلاب بیش از ده سال است که بر مسئله تبیین و تکثیر جمعیت تاکید دارند و این دو مسئله از مهم ترین برنامه های تبلیغات اسلامی است.
وی برگزاری هیئت علمای ارومیه را از دیگر کارهای شاخص تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در یک سال گذشته دانست و گفت: هدف از هیئت علما ایجاد جمع صمیمی علما و روحانیون ارومیه و بررسی مهم ترین مسائل فرهنگی، دینی، سیاسی و اجتماعی است و تاکنون ۲۱ جلسه آن برگزار شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از راه اندازی ستاد مردمی غدیر در استان خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته ستاد مردمی غدیر به همت مجموعه های مردمی با استفاده از ظرفیت تبلیغات اسلامی در آذربایجان غربی راه اندازی شد که بیش از ۴۰ عنوان برنامه را اجرا کردند که توزیع ۲۰ هزار پرچم، طبخ ۹۰ هزار پرس غذای گرم، پخت آش در ۱۴۰ محله ارومیه و راهپیمایی غدیر نمونه آن ها بود و امسال نیز از هفته های پیش این ستاد راه اندازی شده است.
وی گفت: سال گذشته علی رغم شیوع کرونا مراسمات محرم بسیار عالی برگزار شد و امسال هم برنامه جدی برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسمات دینی داریم.
حجت الاسلام امامی نصب ابر پرچم ” ما نسل به نسل در پناهت هستیم” در ارومیه، تقدیر از فعالین فرهنگی ، برگزاری دومین همایش تخصصی هیئات مذهبی استان با همکاری مجموعه مشعر و برگزاری روضه های شهدایی را از مهم ترین عملکرد تبلیغات اسلامی در محرم ۱۴۰۰ دانست و گفت: بیش از ۱۱۰ جلسه روشه شهدایی در محرم و صفر سال گذشته در منازل، محلات و جلوی درب خانواده شهدا برگزار شده که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد بود.
وی برگزاری همایش بین المللی ” نقش قرآن در وحدت مسلمین” با دعوت از متفکرین کشور ترکیه و …، همایش شهدای روحانی و یادواره ۲۶ شهید روحاین عملیات کربلای ۵ آذربایجان غربی با همکاری و مشارکت بسیج طلاب ، دوره های مستمر آموزش روحانیون و ائمه جماعات ارومیه، مشارکت در برگزاری در شهر و به جلسات آموزشی، مشارکت در برگزاری همایش “منجی موعود در ادیان و مذاهب را از دیگر برنامه های مهم اجرا شده توسط اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: در ماه مبارک رمضان ۱۴۰۱ مراسمات متعددی برگزار شد که می توان به برگزاری افطاری وحدت و مقاومت در هشت شهرستان استان که با هدف حمایت از مقاومت و قدس شریف، تجلیل از فعالین، قاریان و پیشکسوتان قرآنی، جلسات و نشست های متعدد با مادحین و روحانیون اشاره کرد.
وی به فعالیت ۱۰۸ روحانی مستقر، ۲۵ امام پایگاه های اجتماعی و ۳۰ امام محله در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: ۵ مسجد در ارومیه با همکاری دادگستری و شورای حل اختلاف استان به عنوان هیئت صلح فعالیت خواهند کرد.
هر کس نسبت به تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نقد سازنده داشته باشد تجلیل خواهد شد
حجت الاسلام امامی با دعوت از اصحاب رسانه، فضلا و نخبگان برای نقد و ارائه پیشنهاد نسبت به عملکرد تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بیان داشت: به مناسبت ۱ تیر سالروز تاسیس تبلیغات اسلامی از همه متفکرین دعوت می کنیم جدی ترین نقدهای خود را به تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با ارائه راهکار انجام بدهند و ما از آن ها تجلیل خواهیم کرد.
وی با بیان این که رویکرد تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی مردمی سازی این مجموعه است گفت: همان گونه که رهبر انقلاب فرموده اند باید کارها به سمت مردمی سازی پیش برود و مجموعه ها نقش نظارت و تسهیل کنندگی داشته باشند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: در مسئله معرفی اهل بیت و امام علی (ع) از ظرفیت علمای اهل سنت استفاده خواهیم کرد و باید از دهه ولایت برای معرفی اسلامی سیاسی و رابطه ولایت فقیه که یک فکر متعالی است و نمونه آن در دنیا وجود ندارد و همان استمرار غدیر است استفاده کنیم.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *