لزوم ورود متدینین برای دفاع از روحانیت

حجت الاسلام پورمحمدی گفت: حملاتی که در این چند سال علیه روحانیت اتفاق افتاده است در هیچ تاریخی سابقه نداشته و دلیل آن هم اثرگذاری روحانیت در بین مردم است و لذا می طلبد افراد متدین غیر روحانی برای دفاع از روحانیت وارد میدان شوند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام رضا پورمحمدی شامگاه چهارشنبه در مراسم هیئت هفتگی علمای ارومیه که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد با اشاره به اینکه علم، فضیلت، جود و کرامت، شجاعت و ابهت از مهم‌ترین شاخصه و خصوصیات امام جواد علیه السلام بود، اظهار داشت: مجالس متعددی حکومت بنی عباس برای شکست امام جواد علیه السلام برگزار کردند اما امام با علم و حلم خود دانشمندان عصر خود را مغلوب کرد.
وی اضافه کرد: امام جواد علیه السلام در مناظرات علمی متعدد خود با وجود صغر سنی که داشتند ثابت کردند که در امامت سن شرط نیست و در مناظره با یحیی ابن اکثم این مسئله به زیبایی بروز و ظهور داشت.
کارشناس دینی تصریح کرد: حضرت امام جواد عليه السلام در موارد مختلفی برای اثبات امامت خود در کنار مباحث علمی کرامات متعددی هم به مردم نشان داده‌اند.
وی با بیان اینکه آسیب شناسی مسائل عصر حاضر از مهم ترین وظائف ما طلبه هاست، گفت: امروز مشکلات متعددی از جمله اعتیاد که یک مسئله خانمان سوز است، در جامعه وجود دارد که لازم است علما در مسئله روشنگری در دین عرصه وارد شوند و باید اطلاع رسانی های صحیح و آگاه سازی در مساجد با دعوت از کارشناسان خبره در این مورد صورت گیرد.
حجت الاسلام پورمحمدی بیان داشت: دومین مسئله ای که جامعه ما را تهدید می کند کاهش جمعیت است که رهبر انقلاب و علما و مراجع تقلید سال هاست بر روی آن تاکید دارند و با توجه به مباحث اقتصادی کشور شاید تبین این امر کمی با سختی دشوار باشد اما باید راهکارهای صحیح این مسئله به مردم تبیین شود که در چند سال آینده با یک بحران عظیم مواجه خواهیم شد و باید برکات فرزند آوری که در بیانات امامین انقلاب و علمای تاریخ آمده به مردم بیان گردد.
وی سومین آسیب را کم توجهی به علم و جایگاه علما دانست و گفت: امروز دشمن به دنبال شکستن فضیلت علما و روحانیون است در حالی که در طول صدها سال هیج وقت به این شکل نبوده است و دشمن در دوره مشروطه و تحریم تنباکو وقتی قدرت و عظمت میرزای شیرازی را مشاهده کرد و به این فکر افتاد تا با به سخره گرفتن روحانیت آنها را از چشم‌ها بیاندازد و لذا کتاب ملا نصرالدین در انگلیس با این هدف نوشته شد.
کارشناس دینی تصریح کرد: مخالفین، معاندین و دوستان ناباب و و وجود برخی افراد ناآگاه در لباس روحانیت به دین و انقلاب آسیب می زند و باید جلوی این امر با آگاه سازی جامعه و بالا بردن علم، گرفته شود و اگر جایگاه علما و روحانیت خدشه دار شود جامعه به سمت اضمحلال خواهد رفت.
وی با بیان بیان که انقلاب اسلامی؛ آسایش و آرامش مردم در سایه خون شهدا و زحمات علما به دست آمده است، گفت: در دفاع مقدس جانبازان و شهدای قشر روحانیت چندین برابر دیگر اقشار بود و این مسئله کافی است تا مردم را آگاه کنیم که روحانیت برای امنیت این کشور از هستی خود گذشتند و این مسئله باید توسط افراد غیر روحانی و مومن تبیین شود که نباید نقشه های معاندین و منافقین در جامعه اثرگذار باشد.
حجت الاسلام پورمحمدی افزود: اگر علما کنار بروند انسان های جاهل در جامعه صاحب مقام و منزلت خواهند شد و لذا بزرگواران و صاحبان فضیلت غیر طلبه به این امر ورود کرده و تبیین کنند .

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *