ایجاد اطلس قرآنی آذربایجان غربی

حجت الاسلام رحیم دخت با اشاره به ایجاد اطلس قرآنی آذربایجان غربی اضافه کرد: طبق سیاست های کلانی که برای مجموعه های قرآنی در برنامه امسال دیده شده در آینده شاهد تحول و رشد خوبی در عرصه های قرآنی در آذربایجان غربی خواهیم بود.

حجت الاسلام حمید رحیم دخت در گفتگو با روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، با اشاره به برنامه های اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، اظهار داشت: نشست قاریان و حافظان قرآن کریم برای اولین بار در آذربایجان غربی در ماه رمضان به همراه افطاری  و در ماه گذشته نیز دومین جلسه آن در مسجد لطفعلی خان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره سطح ۵ تلاوت در آذربایجان غربی ادامه داد: جلسه ای با حضور روسای ادارت تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی و کارشناسان قرآن برگزار شد و در آن جلسه برنامه ها و سیاست های یکساله اداره امور قرآنی ادارات شهرستانی به مدیران تشریح شد.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: رسیدگی به مشکلات آموزشی موسسات قرآنی و رفع موانع اجرای برنامه های موسسات و پیگیری مشکلات تاسیس و راه اندازی خانه های قرآنی و جلسه با مدیران این مجموعه ها و تشریح برنامه آن ها به صورت مستمر انجام شده است.

وی از راه اندازی هیئت اندیشه ورز قرآنی آذربایجان غربی با حضور اساتید حوزه، دانشگاه و فعالین قرآنی خبر داد و گفت: هیئت اندیشه ورز قرآنی بانوان در ارومیه و شهرستان های دیگر در سه کمیته تصمیم ساز، پژوهش و کمیته اجرا که متشکل از موسسات و خانه های قرآنی است در اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی راه اندازی شده است و در این هیئت اندیشه ورز نخبگان حوزوی و دانشگاهی و فعالین قران حضور دارند که بعد از بررسی برنامه ها و ارائه طرح، موسسات و خانه های قرآنی آن را اجرا می کنند.

حجت الاسلام رحیم دخت تصریح کرد: جلسات متعددی با گروه های جهادی، فرهنگی و هنری و قرآنی و ارتباط مستمر با اساتید شاخص و تاثیر گذار برای پیشبرد هر چه بهتر برنامه های قرآنی استان برگزار شده است.

وی با اشاره به راه اندازی اطلس قرآنی آذربایجان غربی اضافه کرد: طبق سیاست های کلانی که برای مجموعه های قرآنی در برنامه امسال دیده شده در آینده شاهد تحول و رشد خوبی در عرصه های قرآنی در آذربایجان غربی خواهیم بود.

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *