تبیین در سه حوزه علم، عمل و احساس لازم و ضروری است

مدیرکل تبلیغات اسلامي آذربایجان‌غربی عنوان داشت: در عمل هم انسان نیاز به تبیین دارد و معلوم نیست انسان آنچه را که فهمیده، بتواند درست عمل کند و به سرانجام مقصود برساند، چون از یک سو به غضب و از سوی دیگر به شهوت مبتلا است و لذا انسان با این دو مسئله به سمت ریا و خودنمایی حرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در جلسه هماهنگی مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام که در مسجد علی ابن موسی الرضا علیه السلام ارومیه برگزار شد، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توجه هیئات مذهبی به سنت و روش حضرات معصومین، اظهار داشت: پیامبران الهی با بیانات و سکوت خود تبیین کننده دین بودند و این مسئله به اهل بیت علیهم اسلام نیز منتقل شده است و ازجمله مواضعی که باید تبیین اتفاق بیفتند حوزه علم می‌باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: شیطان اجازه نمی دهد انسان به سمت دانش و آگاهی که نور است حرکت کند و سعی می کند او را در جهالت نگه دارد تا انسان از رسیدن به کمال باز ماند.
وی اضافه کرد: شیطان به دنبال تحریف است و لذا یا اجازه دست یابی انسان به علم را نمی دهد و یا او را عالم بی عمل قرار می دهد و اگر انسانی به علم نافع دست یافت، شبطان سعی می‌کند جلوی رسیدن آن دانش به بشر را بگیرد، پس ابلیس از اول تا آخر خط وارد ماجرا می شود تا این تبیین علمی اتفاق نیفتد.
مدیرکل تبلیغات اسلامي آذربایجان‌غربی عنوان داشت: در عمل هم انسان نیاز به تبیین دارد و معلوم نیست انسان آنچه را که فهمیده، بتواند درست عمل کند و به سرانجام مقصود برساند، چون از یک سو به غضب و از سوی دیگر به شهوت مبتلا است و لذا انسان با این دو مسئله به سمت ریا و خودنمایی حرکت می کند.
حجت الاسلام امامی با بیان این که خداوند به عملی مشتری است که به شهوت و غضب آلوده نباشد، تصریح کرد: بزرگان بیان کرده اند که کربلا میدان مسابقه فضائل سیدالشهدا علیه السلام بود و شهید مطهری تصریح دارد که در کربلا اخلاص سید الشهدا (ع) از همه فضیلت های ایشان پیشی گرفت.
وی سومین شعبه تبیین را حوزه احساسات انسان عنوان کرد و گفت: تبیین در حوزه احساس و حب و بغض لازم است و شیطان انسان را نیز در این موضع رها نمی کند و حب و بغض او را به هم می زند تا اجازه ندهد دوست داشتن و دشمنی بشر بخاطر خدا باشد و بر اساس سخن شهید مطهری جنس ایمان از احساس است و اگر این ذائقه در انسان تطهیر شود می تواند به عمل او نیز تاثیر بگذارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: در مکتب امام حسین همه به سعادت می رسند، حتی کسانی که سواد کافی ندارند عشق و محبت محبت امام حسین آن ها را سعادتمند کرده است و این شعله های عشق که پیامبر اکرم (ص) فرمودند؛ با شهادت امام حسین حرارتی در دلها ایجاد خواهد شد و هیج وقت سرد نمی شود، همان سوزش درونی دل و احساس و برانگیخته شدن است که خود را در اشک چشم نشان می دهد.
وی افزود: امام حسین (ع) که هم امام علم است و هم امام عمل فرمود ” انا قتیل العبرات” و لذا هر کسی قدمی به سوی حضرت بردارد هم علم او تامین می شود و هم حضرت از عملش صاحب می شود.
حجت الاسلام امامی با بیان این که جمعیت دومین حوزه ای است که رهبری تاکید دارند در هیئت باید روی آن کار شود، گفت: دشمن با مطالعه به دنبال ضربه زدن به دین است و لذا در این راه همه ابزارها را به کار گرفته است و باید با درس گرفتن از مکتب اهل بیت و عشق ورزیدن به خانواده، کاری کنیم که فرزندانمان با محبت اهل بیت بزرگ شوند و رشد پیدا کنند.
وی در پایان تصریح کرد: حضرت علی اصغر علیه السلام سند مظلومیت و حقانیت مکتب عاشورا و امام حسین علیه السلام است و باید آن را به نسل های بعدی معرفی کنیم

نوشته ی دیگری برای نمایش وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *