Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
34.204.168.209
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
349
  بازدید دیروز :
1093
   افراد آنلاین :
21
   بازدید ماه جاری :
3403
   بازدید ماه گذشته :
19642
   بازدید کل :
458975

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

ماه مبارک رمضان حلقه ی وصل بنده با معبود خویش است

حجت‌الاسلام حسینی گفت: ماه رمضان راهی برای رسیدن به ذات اقدس کبریایی است.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام رامین خورنژاد حسینی معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان داشت: ماه میهمانی خدا فرصت بسیار مناسبی است تا انسانی که در پیچ و خم‌های مادی دنیا غرق شده، خود را باز یابد و به قصد بهره بردن از ارزش‌های معنوی از علایق مادی دست بکشد و خود را در اختیار پروردگار هستی قرار دهد و تقاضا کند که او را در راه راست ثابت قدم نگه دارد تا بتواند به دریای بیکران انس و مهر خداوند که همه‌ مغفرت و رحمت است، متصل شود.

وی ادامه داد: انسان موجودی است سالک و پویا به سوی معبود خویش و از هر راهی و هر مسیری که در زندگی برای رسیدن به ذات اقدس کبریایی انتخاب کند سرانجام به لقای معبود خویش میرسد، یکی از این راهها ماه مبارک رمضان است که می تواند انسان را به خالق هستی وصل کند.

حجت‌الاسلام حسینی به آثار معنوی این ماه اشاره و ادامه داد: ماه مبارک رمضان نقش مؤثری درجهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دارد، امروزه با بروز آسیب‌های اجتماعی، تربیت و مقاوم‌سازی خانواده‌ها ضرورت ویژه دارد و می‌توان با برنامه‌ریزی‌های لازم برای استفاده از فرصت ماه رمضان جهت روشنگری و آگاه‌سازی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت مطالعه و درک بیانیه گام دوم انقلاب و جامه عمل پوشاندن به منویات رهبر عظیم الشأن انقلاب تصریح کرد: داشتن امید به آینده فرازی از بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده توسط مقام معظم رهبری است. ما باید به تأسی از رهبر فرزانه انقلاب امید را در جامعه بسط و گسترش دهیم، باید بدانیم بیان مشکلات شخصی و ربط دادن آن به انقلاب موجب می‌شود تبدیل به بلندگوی دشمنان کشورمان شویم.

وی افزود: دشمن شناسی و مقابله با توطئه های شیطانی دشمنان از دیگر موارد مطرح شده در این بیانیه است، آمریکا و رژیم اشغالگر قدس دشمن شماره یک ما مسلمانان هستند و از بدو پیروزی انقلاب دسیسه های مختلفی را برای به زانو درآوردن نظام اسلامی میهنمان طراحی و اجرا کرده اند که به حول و قوه الهی و رهبری عالمانه بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی ایران همچنین مقام معظم رهبری همه آنها مفتضحانه شکست خورده و خفت و بی آبرویی را نصیب دشمنان ما کرده است.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به نزدیکی ولادت باسعادت امام دوم شیعیان بیان داشت: نیمه ی ماه مبارک رمضان بنا بر اقوال مشهور، روز میلاد مسعود امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر رسول خدا «صلی الله علیه و آله» و سرور جوانان اهل بهشت است.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان افزود: بعد از آن که آن حضرت متولد شدند، امیرالمومنین حضرت علی «علیه السلام» او را نزد حضرت رسول خدا «صلی الله علیه و آله» بردند، آن حضرت زبان مبارک خود را در دهان کودک گذاشتند و او شروع به مکیدن زبان رسول خدا «صلی الله علیه و آله» کرد، سپس رسول خدا پرسید، آیا برای او نامی گذاشته اید؟ امیر مومنان عرض کردند، «بر شما در نام او سبقت نمی گیرم» آن حضرت نیز فرمود، «من هم بر پروردگار خود سبقت نمی گیرم». پس خداوند متعال جبرئیل را نازل کرد و فرمود، «از برای محمد پسری متولد شده، سلام مرا به او برسان و تهنیت و مبارک باد بگوی و بگو که علی نسبت به تو به منزله هارون است نسبت به موسی، پس او را به اسم پسر هارون نام گذاری کن و اسم پسر هارون به زبان عربی «حسن» است».

وی اضافه کرد: به اعتراف شیعه و سنی حضرت محمد (ص)، حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) پنج معصومی هستند که آیه شریفه تطهیر در شأن آنان نازل شده است.

حجت‌الاسلام حسینی در پایان خاطرنشان ساخت: امام حسن (ع) اخلاق اسلامی و دینداری را به مسلمانان آموختند و در همه حال مومنین را به راه حق، خداپرستی و مبارزه با ظلم و ستم هدایت می فرمودند. ایشان همیشه یار و غمخوار مظلومان و یاری رسان مستمندان و فقرا بوده بطوریکه وی را کریم اهل بیت (ع) لقب دادند. آن امام در جنگ های زیادی در کنار پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) فرمانده لشکر بودند و چون شیری در میادین جنگ برعلیه دشمنان خدا و رسول خدا (ص) می جنگیدند و در این راه جراحات فراوانی نیز بر پیکر مبارکشان وارد می آمد. پیامبر اسلام (ص) حسنین (ع) را بسیار گرامی داشته و آنان را سرور جوانان اهل بهشت می خواندند.
کلمات کلیدی پست

رمضان ماه مبارک آذربایجان غربی ارومیه تبلیغات اسلام فرهنگی سالک پویا دین قرآن مذهب انسان عبد معبود ارزش شنبه ، 21 اردیبهشت 1398 - 11:57 صبح
 ارومیه
 فرهنگی

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3313


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790