Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.229.142.104
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
621
  بازدید دیروز :
692
   افراد آنلاین :
23
   بازدید ماه جاری :
2031
   بازدید ماه گذشته :
26883
   بازدید کل :
781641

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی:

شاعران به واقعیات قیام عاشورا واقف باشند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی افزود: متأسفانه مشاهده می‌شود که برخی در روزهای تاسوعا و عاشورا با اعمال ناپسندی به خود آسیب رسانده و به‌صورت نادرست به عزاداری می‌پردازند.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام محمد داداش زاده، روز چهارشنبه 10 مهرماه سال 98 در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی، اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی جریان نهضت عاشورا به‌خوبی در میان مردم تبلیغ شده و از آنجا به این نکته پی برده‌ایم که اطلاعات عمومی مردم درباره قیام خونین عاشورا بسیار زیاد بوده و ما نیز باید اطلاعات خود را افزایش داده و برای مردم در مسیر این نهضت راهبری کنیم.

وی ادامه داد: ما باید به‌درستی با مباحث عاشورا آشنا شویم تا در اشعار آیینی نیز به‌درستی به کار برده شود، چراکه مردم عادی و حتی کسانی که در این مسیر نیز قرار ندارند، از این اشعار بهره‌مند می‌شوند و از این‌رو نقش شاعران آیینی از نظر ادبی در این مورد بسیار حائزاهمیت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: شاعران باید به واقعیات قیام عاشورا واقف بوده و به‌درستی برای مردم انعکاس دهند و خداوند انسان را به‌گونه‌ای نیافریده که به خود آسیب برساند، اما متاسفانه مشاهده می‌شود که برخی در روزهای تاسوعا و عاشورا با اعمال ناپسندی به خود آسیب رسانده و به‌صورت نادرست به عزاداری می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: امروز شبهاتی در میان مردم در رابطه با اربعین ایجاد شده که عقیده دارند اربعین پیش از این وجود نداشته و جدیدا باب شده است، اما هیچ اربعینی به اندازه اربعین امام حسین(ع) ارجحیت ندارد و علت حساسیت این امر قیام آن امام بزرگوار بود.

حجت الاسلام داداش زاده بیان کرد: قیام امام حسین(ع) زمانی رخ داد که دین مبین اسلام درحال نابودی بود و قطعا اگر امام دیگری نیز در آن عصر و زمان وجود داشت، همچون ایشان قیام می‌کرد، چراکه تمامی امامان معصوم و نور واحد هستند.

وی گفت: امروز مبلغان و شاعران وظیفه دارند تا جریان عاشورا را به‌درستی تبلیغ کرده و انعکاس دهند و درطول تاریخ مشاهده می‌شود شاعرانی که در مسیر دین و عاشورا قلم‌فرسایی کرده‌اند، بسیار مشهور شده‌اند و امروز نیز باید شاعران در مسیر دین و انقلاب اسلامی که بر مبنای دین پایه‌ریزی شده، قلم‌فرسایی کنند.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ارومیه ایران دین قرآن ماه محرم شهید شهادت حضرت امام حسین (ع) شعر شاعر آئین تاسوعا عاشورا قیام عمل مبلغ مبلغان مبلغه مبین دین ادب ادبیات پنجشنبه ، 11 مهر 1398 - 9:53 صبح
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3419


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790