Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.235.107.209
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
714
  بازدید دیروز :
712
   افراد آنلاین :
1
   بازدید ماه جاری :
22255
   بازدید ماه گذشته :
20173
   بازدید کل :
521501

برگزاری گردهمایی علمای شیعه و سنی با عنوان «همایش یاوران انقلاب» گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در ارومیه

بمناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، گردهمایی علمای شیعه و سنی با عنوان «همایش یاوران انقلاب» در ارومیه برگزار شد.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذرایجان غربی، بمناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، یکشنبه ۲۰ بهمن ۹۸، گردهمایی علمای شیعه و سنی با عنوان «همایش یاوران انقلاب» با حضور حجت‌الاسلام سید علی اکبر قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه، حجت‌الاسلام داداش زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، ملا قادر بیضاوی امام جمعه اهل تسنن ارومیه، حجت‌الاسلام لطفیان دبیر شورای نمایندگان مناطق قومی کشور، همچنین جمع کثیری از علما و روحانیون شیعی و سنی، در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام سید علی اکبر قریشی در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: همه ما مسلمانان چه شیعه و چه سنی باید بدانیم که هر دو دشمن واحدی داریم و وظیفه داریم در برابر دشمنان و برای جلوگیری از سوء استفاده آنان از اختلافات پرهیز و بر وجوه اشتراک خود تکیه کنیم تا بتوانیم بر دشمنان اسلام پیروز شویم. تفرقه بین مسلمانان امری جدید و مربوط به دوره معاصر یا پس از انقلاب اسلامی نیست بلکه از صدر اسلام دشمنان به هر طریق ممکن سعی در نفاق افکنی بین مسلمانان را داشته اند و اگر امروز این توطئه ها یکی پس از دیگری نقش برآب می‌شود، نتیجه تقویت پایه های وحدت و انسجام بین مسلمانان است.

ماموستا بیضاوی امام جمعه اهل تسنن ارومیه نیز در این مراسم بیان داشت: پیامبر رحمت و مهربانی، حضرت محمد (ص) محور اتحاد و انسجام ما مسلمانان هستند و لازم است همه مسلمانان در این برهه حساس وحدت خود را حفظ کنند. باید بدانیم نقشه دشمنان از بین بردن اتحاد و وحدت مسلمین است، بنابراین به تعبیر قرآن کریم چنگ زدن به ریسمان الهی و از همدیگر متفرق نشدن، همچنین تابع ولایت فقیه بودن می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات مسلمین بوده و موجب خنثی شدن ترفندهای دشمنان شود.

ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه مهاباد در ادامه مراسم اظهار داشت: دشمنان در فکر ایجاد اختلاف بین مسلمانان با طرح شبهات ذهنی هستند، آنان شیعه و سنی را نسبت به یکدیگر بدبین می‌کنند و با حمایت از گروهکهای تکفیری درصدد شعله ور کردن اختلافات بین مسلمانان هستند.

حجت‌الاسلام لطفیان دبیر شورای نمایندگان مناطق قومی کشور حضور صمیمی علما و بزرگان دینی کنار همدیگر را بزرگترین شکست برای دشمنان دانست و تصریح کرد: من از همه شما می خواهم از ظرفیت منابر و تریبونهای مساجد استفاده کرده و مردم را با توطئه های شیطانی دشمنان آگاه سازید.

این مراسم با اهدای جوایز نفیس برای تعدادی از روحانیون اهل تشیع و تسنن که در زمینه ایجاد اتحاد بین مسلمین نقش برجسته ای داشتند به پایان رسید.
کلمات کلیدی پست

همایش یاوران انقلاب گردهمایی علمای شیعه و سنی دهه فجر مصلی امام خمینی (ره) ایام الله دهه فجر چهارشنبه ، 23 بهمن 1398 - 10:29 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 6514


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790