Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.215.133.185
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
506
  بازدید دیروز :
584
   افراد آنلاین :
7
   بازدید ماه جاری :
11629
   بازدید ماه گذشته :
23486
   بازدید کل :
490690

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

ازدواج آسان و ساده زیستی امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) باید الگوی همه مسلمانان باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: ازدواج در اسلام بر مبنای سادگی است، بطوری که علاوه بر داشتن اجر معنوی موجب امنیت و پیشرفت جامعه میشود.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، روز شنبه دوازدهم مرداد ۹۸ در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تبریک سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بیان داشت: ازدواج این دو بزرگوار با سادگی هرچه تمامتر برگزار شد. ازدواج آسان، ساده زیستی،‌ قناعت، محبت و احترام متقابل همسران نسبت به یکدیگر که همگی در این ازدواج و زندگی مشترک کاملاَ مشهود بود باید برای همه والدین و زوج‌های جوان ما الگو باشد.

وی افزود: باید به این امر مهم واقف باشیم که ازدواج در اسلام بر مبنای سادگی است و رسیدگی به امر ازدواج به‌ویژه در میان جوانان علاوه بر داشتن اجر معنوی باعث برطرف شدن بسیاری از معضلات اجتماعی می‌شود. از امام جعفرصادق (ع) سوال کردند، شیرین‏ ترین شیرینی ‏ها چیست؟ حضرت فرمودند، «وقتی است که پدر و مادری جوانی را تربیت کنند و ببینند آن جوان با هم طراز خودش ازدواج کند». ایشان ادامه دادند «چند اصل را در زندگی باید در نظر داشت، یکی اینکه شکر نعمت کنیم و کفران نورزیم و دوم اینکه خدا در اصل زندگی ما باشد».

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ادامه به ازدواج امام علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره و بیان داشت: آنچه مسلّم است، این است که حضرت زهرا (س) خواستگاران بسیار داشته اند زیرا از طرفی پدر ایشان چه قبل و چه بعد از بعثت از مردان شریف و بزرگ عرب و قریش بودند و از طرف دیگر شخصیت آن بانوی بزرگوار شخصیتی بسیار والایی بود و تمامی خواستگاران از پیامبر (ص) یک پاسخ شنیده بودند و آن این که درباره ی ازدواج حضرت زهرا (س) منتظر وحی الهی است.

حجت‌الاسلام داداش زاده تصریح کرد: ما مسلمانان باید از سادگی و شرایط آسان ازدواج آن بزرگواران الگو برداری کرده و آن را به‌کار بندیم. مهریه خانم فاطمه (س) پنجاه درهم بود که این مبلغ را امام علی (ع) از فروش سپر خود بدست آوردند و در همان اولین روزهای ازدواج با توجه به اینکه علی (ع) از مال دنیا چیزی نداشتند، لیکن یکی از صحابه پیامبر (ص) اتاقی را در منزلشان برای آنها اختصاص داد. این بود ازدواج، مهریه و منزل دو شخصیت بزرگ اسلام که فخر عالم مادی و معنوی هستند، پدران و مادران ما نیز باید به پیروی از آن بزرگواران شرایط ازدواج را برای جوانان آسان بگیرند و این را بدانند که قطعاَ پاسخگوی اعمال خویش در روز قیامت خواهند بود.

وی در پایان با بیان اینکه مهریه‌های سنگین و سخت‌گیری در ازدواج سبب خوشبختی نخواهد شد اذعان داشت: متاسفانه امروزه نگاه مادی و اقتصادی به مقوله ازدواج در جامعه فراگیر شده و خانواده هایی که در وضعیت اقتصادی نامناسب بسر میبرند و قادر به تهیه ی جهیزیه و دیگر مخارج عروسی نیستند دیگر رغبتی برای تشکیل زندگی نشان نمی دهند.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ارومیه ایران دین قرآن مذهب فرهنگ سبک زندگی ازدواج جوان آسان امام علی (ع) حضرت زهرا (س) پیامبر پیغمبر یکشنبه ، 13 مرداد 1398 - 10:06 صبح
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3390


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790