Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.229.142.104
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
634
  بازدید دیروز :
692
   افراد آنلاین :
37
   بازدید ماه جاری :
2044
   بازدید ماه گذشته :
26883
   بازدید کل :
781654

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی:

یکى از شاخصه هاى مهم در پیشرفت دین مبین اسلام، اخلاق نیک و کلام ‏ پر جاذبه پیامبراکرم (ص) بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: امام حسن مجتبی (ع) با همه مردم رفتاری بزرگ منشانه داشتند، کمک حال قشر فقیر جامعه بودند تا آنجا که کریم اهل بیت (ع) لقب گرفتند.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده، شنبه ۴ آبان ۹۸ در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت جانسوز پیامبر گرامی اسلام (ص)، همچنین سالروز شهادت مظلومانه سبط اکبر آن حضرت امام حسن مجتبی (ع)، به سیره عملی زندگی پیامبراسلام حضرت محمد مصطفی (ص) اشاره و بیان داشت: رحیم و مهربان بودن، برخورداری از خلق نیکو، همچنین عفو و گذشت از بارزترین صفات پیامبراکرم (ص) است.

وی افزود: یکى از شاخصه هاى مهم در پیشرفت دین مبین اسلام، اخلاق نیک و کلام ‏ پر جاذبه پیامبراکرم (ص) با انسان‏ها بود، این خلق نیکو تا بدان حد بود که معروف شد سه چیز در پیشرفت اسلام نقش ب‏سزایى داشت، اخلاق نیک پیامبر (ص)، مجاهدات حضرت على (ع) و انفاق ثروت حضرت خدیجه (س). خداوند تبارک و تعالی تمام خصایص پسندیده را در وجود نورانی پیامبراکرم (ص) قرار داده است، به همین دلیل می توان به جرات گفت که آن حضرت الگوی تمام عیار بشریت بر روی زمین هستند. خداوند با انتخاب محمد (ص) به‌ عنوان پیامبر مسلمین در واقع حجت را بر بشریت تمام کردند، چراکه نبی مکرم اسلام (ص) با خود کامل ترین معجزه الهی یعنی قرآن کریم را بهمراه آورد.

حجت‌الاسلام داداش زاداه ادامه داد: وجود نازنین پیامبر (ص) از صدر اسلام و حتی پس از رحلت آن حضرت و نیز وجود حرم مطهر ایشان موجب اتحاد و اتفاق امت اسلامی در سرتاسر جهان بوده و در عصر کنونی که دشمنان بر طبل نفاق و تفرقه بین مسلمانان می زنند، اتحاد و اتفاق کنونی برادران و خواهران شیعی و سنی در کنار هم از برکات وجودی آن حضرت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: نبی مکرم اسلام (ص) در ابتدای تبلیغ خود با مسائل و مشکلات زیادی از طرف بزرگان قریش روبه‌رو شدند ولی توانستند با تحمل سختیها و مصائب فراوان دین مبین اسلام را در میان عرب جاهلی آن زمان تبلیغ کنند. بدترین رسوم در آن زمان بین اعراب جاهلی مرسوم بود که آن حضرت توانستند با درایت کامل این رسوم را که زنده به گور کردن نوزادان دختر یکی از آنها بود را میان بردارند.

وی در باب مناقب اخلاقی کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) نیز اظهار داشت: این امام بزرگوار در طول عمر با برکتشان خدمات شایانی برای جهان اسلام و مسلمین انجام دادند، فضای سیاسی آن زمان یکی از پرفراز و نشیب ترین دوران بوده و امام حسن (ع) مجبور به اتخاذ تصمیماتی به مراتب سخت تر و مشکل تر بودند. دسیسه حاکمان جور از یک سو و انجام وظیفه امامت و رهبری امت اسلامی در آن خفقان از سوی دیگر ایشان را بسیار آزار می داد. عاقبت حکام خودکامه آن دوران وجود نازنین امام دوم شیعیان را تاب نیاوردند و با اجرای توطئه ای شوم آن امام بزرگوار توسط همسرش مسموم و در کمال مظلومیت به شهادت رسیدند.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ارومیه ایران دین قرآن رحلت رسول اکرم (ص) حضرت محمد پیامبر اعظم امام حسن مجتبی (ع) شهید شهادت مظلوم اخلاق کریم کریمه شنبه ، 4 آبان 1398 - 11:19 صبح
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3431


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790