Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.230.1.126
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
121
  بازدید دیروز :
603
   افراد آنلاین :
16
   بازدید ماه جاری :
6559
   بازدید ماه گذشته :
24081
   بازدید کل :
581407

برگزاری ویژه برنامه «نقش بانوان در دفاع مقدس» در پارک جنگلی ارومیه

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، این مراسم باشکوه سه شنبه 8 مهر 99، با همکاری تبلیغات اسلامی استان و موسسه امیدواران منتظر ارومیه، با حضور حجت الاسلام محمد داداش زاده مدیرکل و محمدزاده مشاور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، مسئولان و جمع کثیری از بانوان هیئتی، قرآنی، بسیجی و شاغل، با هدف بیان نقش بی بدیل و فعالانه بانوان در دوران جنگ تحمیلی، در محل یادمان شهدای گمنام پارک جنگلی ارومیه برگزار شد.

حجت الاسلام داداش زاده در این مراسم ‌بیان داشت: بانوان ایرانی در دوران دفاع‌ مقدس نقشی‌ ریشه‌دار و ارزشمندی داشتند و با پیروی‌ از مکتب ‌عاشورا حماسه‌های ‌فراموش‌ نشدنی ‌خلق کردند. امام خمینی (ره) درباره نقش‌ زنان در دفاع ‌مقدس‌ می فرمایند، «پیروز و سرافراز باد نهضت ‌اسلامی‌ زنان ‌معظم‌ ایران، افتخار بر این ‌قشر عظیمی‌ که ‌با حضور ارزشمند و شجاعانه ‌خود در صحنه ‌دفاع، میهن ‌اسلامی‌ و قرآن‌کریم ‌و انقلاب ‌را به ‌پیروزی‌ رسانده ‌و اکنون‌ در جبهه ‌و پشت‌ جبهه ‌در حال‌ فعالیت ‌و آماده ‌فداکاری‌ هستند».

وی افزود: بانوان شجاع ایرانی در دوران انقلاب و مبارزه با رژیم ستم کار و وابسته پهلوی دوشادوش مردان، گوش به فرمان رهبر و مقتدایشان به خیابانها آمدند و ندای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی سر دادند، همین بانوان با شروع‌ جنگ‌ تحمیلی ‌با شجاعت‌ و رشادت ‌وصف ‌ناشدنی‌ در مناطق‌ مرزی ‌از جمله‌ خرمشهر، سوسنگرد، اهواز و مهران حماسه‌های‌ پرشوری ‌آفریدند. آنان ‌نه ‌تنها با کندن ‌سنگر و تهیه ‌غذا ‌رزمندگان ‌را یاری ‌می‌دادند بلکه‌ با گذراندن دوره کوتاه آموزش ابتدایی‌ نظامی در خط‌ مقدم ‌جبهه ‌در برابر دشمن ‌بعثی ‌نیز می‌جنگیدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: به جرات می توان گفت ‌همراهی‌ و استقامت ‌زنان ‌قهرمان ‌ایران‌ در جریان‌ جنگ‌ تحمیلی‌ در هیچ‌ زمانی ‌و در هیچ ‌منطقه‌ای ‌از جهان‌ سابقه ‌ندارد بطوری که طبق آمار بانوان ایرانی در طول جنگ تحمیلی 6 هزار و ۴۲۸ تن شهید تقدیم این مرزوبوم کردند.

حجت الاسلام داداش زاده به نقش زنان در پیشرفت کنونی کشورمان اشاره و اظهارداشت: به حول و قوه الهی در حال حاضر ایران اسلامی از نظر پیشرفت علمی رتبه اول منطقه و دهم جهان را کسب کرده و در بسیاری از عرصه ها نیز کاملا خودکفا شده ایم، البته در این راه بانوان ما نقش بسزایی داشته اند.

این مراسم با سخنرانی دیگر مسئولان، اجرای سرود، تجلیل از بانوان نمونه، همچنین نثار گل و فاتحه برای شهدای گمنام به پایان رسید.
کلمات کلیدی پست

دفاع مقدس نقش بانوان چهارشنبه ، 9 مهر 1399 - 11:25 صبح
 ارومیه
 عمومی

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 12638


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790