Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
3.229.142.104
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
604
  بازدید دیروز :
692
   افراد آنلاین :
6
   بازدید ماه جاری :
2014
   بازدید ماه گذشته :
26883
   بازدید کل :
781624

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی:

وجود مرقد مطهر امام رضا (ع) در کشور عزیزمان یک نعمت بزرگ الهی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: در روایت آمده است «انسان غصه دار و گناه کاری نیست مگر آنکه با زیارت امام هشتم غصه و گناهانش زدوده شود».

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، دوشنبه ۶ آبان ۹۸ در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت ثامن الحجج امام رضا (ع) گفت: خداوند منان را شاکرم که به همه ما ایرانیان توفیق وجود مرقد مطهر امام رضا (ع) همچنین خواهر بزرگوارشان حضرت فاطمه معصومه (س) را ارزانی فرمودند، ما باید همیشه شکرگذار این نعمت بزرگ باشیم.

وی افزود: نام آن حضرت علی علیه السلام، کنیه ایشان ابوالحسن، لقب معروفشان رضا و القاب دیگرشان رضی، صابر، ضامن آهو، حمید، فاضل و صدیق است، نام پدر بزرگوارشان امام موسی بن جعفر علیه السلام و نام مادر گرامیشان نیز نجمه خاتون علیها السلام است. طبق نقل مورخان، مدت امامت امام رضا (ع) بیست سال بود که ۱۰ سال آن معاصر با خلافت هارون الرشید، پنج سال معاصر با خلافت محمدامین و پنج سال آخر نیز هم عصر با خلافت مأمون بود. امام تا آغاز خلافت مأمون در زادگاه خود در شهر مقدس مدینه اقامت داشتند ولی مأمون پس از رسیدن به حکومت امام را به خراسان فراخواند و آن حضرت سالهای پایان عمر خویش را در خراسان سپری کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با تأکید بر فرض دانستن زیارت امام رضا (ع) حداقل یک بار در سال، بیان داشت: در روایت آمده است که «انسان غصه دار و گناهکاری نیست مگر آنکه با زیارت امام هشتم غصه و گناهانش زدوده شود». انسان با زیارت قبور اهل بیت (ع) فقر معنوی خود را که به مراتب با اهمیت تر از فقر مادی است برطرف می‌کند، به‌ویژه اینکه با این زیارت زمینه تمسک جستن به سیره اهل بیت (ع) را در خود تقویت می‌کند.

حجت‌الاسلام داداش زاده اضافه کرد: آن حضرت در کرامت و بخشش سرآمد مردمان زمان خویش بودند، طبق مستندات تاریخی اموال بسیاری در راه خدا انفاق کردند، از جمله انفاق تمام اموال خود در روز عرفه و در زمان ولیعهدی ایشان در خراسان است. آن امام بزرگوار همچنان که در زمان حیاتشان کریم بودند حتی پس از شهادتشان نیز هر سائلی اگر رو به آستان با کرامت ایشان کرده، تفضل حضرت شامل حال آنها شده است، گواه این امر دهها کتاب در باره کرامات امام هشتم است.

وی به حدیث سلسلة الذهب اشاره و اظهار داشت: امام رضا (ع) از هر شهری عبور می کردند مردم پیرامون ایشان جمع شده و ضمن عرض ارادت قلبی خود نسبت به خاندان اهل بیت (ع) می خواستند برایشان حدیث نقل کند و آن حضرت این حدیث را به نقل از رسول خدا (ص) فرمودند: «کلمه لااله‌الاالله حصار من است پس هر کس آن را بگوید داخل حصار من شده و کسی که داخل حصار من شود ایمن از عذاب من خواهد بود.» سپس امام فرمودند، و اما این نیز دارای شروطی است و من خود، از جمله آن شروط هستم. نتیجه این که در حقیقت امام رضا (ع) شرط رهایی از عذاب الهی را توحید و شرط توحید را قبول ولایت و امامت می‌دانند.

حجت‌الاسلام داداش زاده در پایان خاطرنشان ساخت: امام رضا (ع) جایگاه علمی ویژه ای داشتند و از دانشی سرشار بهره مند بودند، از سویی جلسات و محافلی که علما و دانشمندان مختلف گردهم آمده و به بیان دیدگاهها و نظرات علمی خویش می پرداختند در آن زمان رونق خاصی داشت و امام رضا (ع) در این محافل با تکیه بر علم لدنی خویش چنان با استدلال های منطقی و علمی به مباحث مختلف می پرداختند که دانشمندان حاضر در مجلس انگشت به دهان و حیرت زده می شدند. سرانجام مأمون عباسی تحمل وجود نورانی و این همه محبوبیت ایشان را نیاورده و ناجوانمردانه آن حضرت را در سن ۵۵ سالگی بوسیله زهر مسموم و به شهادت رساند.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی ارومیه ایران دین قرآن امام رضا (ع) شهید شهادت مقدس علم جایگاه ضامن آهو ثامن الحجج مشهد زیارت اهل بیت دوشنبه ، 6 آبان 1398 - 1:28 بعد از ظهر
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3433


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790