Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
35.172.195.82
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
326
  بازدید دیروز :
1753
   افراد آنلاین :
31
   بازدید ماه جاری :
2945
   بازدید ماه گذشته :
22385
   بازدید کل :
381855

امام علی (ع) پس از پیامبر اسلام (ص) دارای شأن و منزلت منحصر بفردی نزد خداوند تبارک و تعالی هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: امام علی (ع) تنها شخصیت بزرگواری هستند که در مقدس ترین مکان دنیا یعنی خانه کعبه چشم به جهان گشودند، در بهترین حالت یعنی راز و نیاز با پروردگار خویش و در پاکترین جا یعنی مسجد به شمشیر جهل شقی ترین فرد یعنی ابن ملجم مرادی فرق مبارکشان شکافته شد.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت الاسلام محمد داداش زاده، 5 خرداد 98 در گفتگو با خبر نگار روابط عمومی اظهار داشت: حضرت علی (ع) از چنان جایگاه رفیعی در آفرینش برخوردار هستند که همه ی بزرگان دینی چه شیعه و چه سنی به این موضوع اذعان دارند. البته چنین شخصیتی که در کعبه بدنیا آمده، در دامان مرد بزرگی چون نبی مکرم اسلام (ص) پرورش یافته و در پاکترین مکان نیز به شهادت رسیده اند باید دارای شأن و منزلت منحصر بفردی پس از پیامبر اسلام (ص) نزد خداوند تبارک و تعالی باشند.

وی افزود: قرآن کریم درباره هیچ کس پس از پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) به اندازه امام علی (ع) سخن به میان نیاورده است، گرچه نام آن حضرت به صراحت ذکر نشده ولی با عناوین و عبارتهای گوناگون به امام علی (ع) اشاره می‌کند، مثل آیه ۲ سوره ی نجم، آیه ۴۳ سوره ی رعد، آیه ۵۵ و ۵۶ سوره مائده. برخی از بزرگان اهل سنّت پس از بیان جریان تولد حضرت امیر (ع) در کعبه گفته‌اند، «این کرامت و بزرگی فقط برای علی (ع) است که در خانه ی خدا به دنیا آمده و تاکنون کسی به این افتخار بزرگ نایل نیامده است».

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: مردم عدالت واقعی را با نام حضرت علی (ع) می‌شناسند، حتی طبق شهادت تاریخ دشمنان آن حضرت نیز قادر به کتمان این مسئله نبودند، امام علی (ع) با اینکه چندین سال مظلومانه خانه‌نشین بودند ولی حتی در این مدت نیز همواره به‌عنوان پدری مهربان، نقش اساسی در هدایت امت داشتند. امروزه مطالعه و تدبر در نهج البلاغه و آشنایی با حکمت و معنویت علوی همچنین به‌کار بستن نصایح و اعمال امام علی (ع) در زندگی خودمان امری لازم و ضروری است.

داداش زاده در پایان بیان داشت: امام علی (ع) به‌عنوان یک الگوی تمام عیار برای بشریت هستند، مهم‌ترین دوران زندگی آن امام بزرگوار بعد از رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بود که با وجود سفارشهای مکرر ایشان و واقعه غدیر خم، حق مسلم امام غصب شد، اما ایشان به خاطر حفظ اصل اسلام نه تنها از حق خود گذشت کردند بلکه با مخالفان خود نیز مدارا کردند. سیاست ایشان با دیانتشان گره خورده و حاصل آن وجود نورانی مردانی مانند مالک اشتر نخعی، عمار و اشخاص برجسته ای از این قبیل بود. امام علی (ع) منبع سرشار پاکی ها و خوبی های الهی هستند و باید بدانیم برای وصل شدن به ایشان و پیرو واقعی آن امام بودن باید سعی و تلاش مضاعف کنیم تا از شفاعت وی در روز قیامت بهره مند شویم.
کلمات کلیدی پست

تبلیغات اسلام ارومیه آذربایجان غربی دین قرآن ماه مبارک رمضان شهادت امام علی (ع) 21 رمضان پیامبر اکرم محمد یکشنبه ، 5 خرداد 1398 - 12:30 بعد از ظهر
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3334


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790