Skip Navigation Linksصفحه اصلی : جزئیات خبر
  ورود به سایت   |    هنوز ثبت نام نکر ده اید؟
  آپی آدرس :
34.204.168.209
   نام مرورگر :
Unknown
   نسخه مرورگر :
0.0
  بازدید امروز :
323
  بازدید دیروز :
1093
   افراد آنلاین :
13
   بازدید ماه جاری :
3377
   بازدید ماه گذشته :
19642
   بازدید کل :
458949

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

خدمات شهید مطهری نسبت به اسلام، انقلاب و فرهنگ کشورمان بقدری چشمگیر است که ایشان را می توان معلمی توانا قلمداد کرد

حجت‌الاسلام داداش زاده گفت: شهید مطهری را به واقع می توان آموزگار و معلمی توانا و به تمام معنا برای دنیای اسلام و ما ایرانیان دانست.

بازگشت


به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده، یکشنبه ۸ اردیبهشت ۹۸ در گفتگو با عمومی این اداره کل بیان داشت: سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری از سوی نظام مقدس اسلامی کشورمان به‌عنوان «روز معلم» نامگذاری شده است، بعضی از انسان ها در طول زندگی خود به درجه ای از دیانت، علم، فضیلت، پاکی، انسانیت و الوهیت می رسند که مانند خورشیدی پرنور روشنی بخش و گرما بخش محیط خویش می شوند تا از این رهگذر عده ای در این روشنایی به سرمنزل مقصود برسند، به جرات شهید مطهری را می توان چنین انسانی دانست، خدمات ایشان نسبت به اسلام و انقلاب بر کسی پوشیده نیست، وی به درجه ای از شان و منزلت رسیده بودند که امام خمینی (ره) پس از شهادت مظلومانه ایشان فرمودند، «مطهری پاره تن من بود».

وی افزود: کتاب ها و تالیفات فاخر در حوزه ی دین، مبارزه بر علیه رژیم ستم شاهی و روشنگری های شهید مطهری در مورد رژیم اشغالگر قدس، تنها گوشه ای از فعالیت های آموزنده ی این استاد بزرگوار است که از این لحاظ نیز برای معلمین و اساتید دانشگاهی ما می تواند الگو باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: حضرت علی (ع) می فرمایند، «کسی که در مقام هدایت و آموزش قرار می گیرد باید پیش از آموختن به دیگران،‌ خود را پالایش روحی کند و ادب رفتاری اش بیش از ادب گفتاری اش باشد»، از سویی معلمین هر جامعه ای دارای ارزشها و شایستگی های فراوانی هستند، تا آنجا که دین اسلام شغل معلمی را شغل انبیا دانسته است.

حجت‌الاسلام داداش زاده خاطرنشان ساخت: اگر به آثار استاد مطهری دقت کنیم در می یابیم که علم، حلم، اطلاعات، اشرافیت به موضوعات دینی و سیاسی، آگاهی و دانش وی مانند اقیانوسی بود که ساحل و کرانه ای نداشت، ولی افسوس که دشمنان قسم خورده ی انقلاب طاقت وجود نورانی ایشان را نیاورده و ناجوانمردانه ایشان را به شهادت رساندند.

وی در پایان با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی رهبر عظیم الشان انقلاب به سال «رونق تولید گفت: بر همگان خصوصاً معلمین و اساتید دانشگاهی واجب است این شعار را نصب العین کارهای خویش قرار دهند و در زمینه ی آماده سازی دانش آموزان و دانشجویان برای خدمت دلسوزانه و عهده داری مسئولیت های بزرگ در جامعه ی اسلامی کشورمان بخصوص تحقق شعار سال تلاش مجدانه کنند.
کلمات کلیدی پست

خدمات شهید مطهری اسلام انقلاب فرهنگ کشور چشمگیر معلم توانا دین قرآن تبلیغات آذربایجان غربی ارومیه دوشنبه ، 9 اردیبهشت 1398 - 10:57 صبح
 ارومیه
 ریاست

گروه پست : اخبار استان
کد پست : 3301


اطلاعات تماس


  ارومیه ، خیابان امام کوی 9 (اسلامی) ، اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی
  044-32230113
  044-32221740  (دورنگار)
 Info@ido-ag.ir

در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید

طراح و برنامه نویس : مهندس امیر اباذرلو وب سایت : www.web99.ir همراه : 09143613790