en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:24
کد خبر : 207 بازدید : 292 تاریخ : 21:32 1401/11/18
لوازم گرمایشی و مواد غذایی مهم ترین نیاز زلزله زده هاست/ طلاب و هیئتی ها پای کار جهادی کمک به زلزله زده ها هستند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوی:

لوازم گرمایشی و مواد غذایی مهم ترین نیاز زلزله زده هاست/ طلاب و هیئتی ها پای کار جهادی کمک به زلزله زده ها هستند
حجت لااسلام مسلمی گفت: حجت الاسلام مسلمی با بیان این که نیروهای بومی شهرستان اعم از طلاب، هیئتی ها و نیروهای جهادی کف میدان هستند و فعلا نیازی به نیروی انسانی نیست، گفت: الان با توجه به سرمای شدید هوا مهم ترین نیاز منطقه، چادر، پتو، بخاری، لوازم گرمایشی، مواد غذایی، نان و ظروف یکبار مصرف است.

حجت الاسلام محسن مسلمی در گفتگو با واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی به تشریح برنامه ها و فعالیت های اداره تبلیغات اسلامی خوی در مناطق زلزله زده پرداخت و اظهار داشت: در لحظه وقوع زلزله جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر در دفتر امام جمعه خوی در حال برگزاری بود که زلزله موجب نیمه تمام ماندن جلسه شد و از همان لحظه بلافاصله طلاب و روحانیون و هیئتی ها طی جلسه ای جهت هماهنگی گرد هم آمده و به روستاهای اطراف و مناطق زلزله زده جهت شناسایی نیازها و امدادرسانی اعزام شدند.

وی اضافه کرد: از لحظه ای که زلزله رخ داده است طلاب شبانه روز بدون استراحت در خدمت زلزله زده ها هستند و با توجه به حجم گسترده خسارات وارده بر خانه ها و استمرار پس لرزه ها، مردم چون نمی توانند به منازل خود برگردند، مجبور هستند در چادرهای موقت زندگی کنند و لذا نیاز جدی به چادر وجود دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوی تصریح کرد: از لحظات اولیه زلزله استاندار، وزیر کشور، روسای اورژانش و هلال احمر، امام جمعه خوی ودیگر مسئولین استانی و شهرستانی در منطقه حاضر هستند و کمک های لازم را به زلزله زده ها انجام می دهند و تاکنون بیش از 20 کمپ برای زلزله زده ها ایجاد شده است اما با توجه به این که شهرستان خوی بیش از 450 هزار نفر جمعیت دارد و دمای هوا بسیار سرد است، تعداد چادرهای اهدا شده کافی نیست و لذا از هموطنان تقاضا داریم در این زمینه کمک کنند.

وی با بیان این که در مورد افراد و نیروی جهادی فعلا، نیروهای بومی شهرستان اعم از طلاب، هیئتی ها و نیروهای جهادی کف میدان هستند و کفایت می کند، گفت: الان مهم ترین نیاز منطقه، چادر، پتو، بخاری، لوازم گرمایشی، مواد غذایی، نان  و ظروف یکبار مصرف است.

 حجت الاسلام مسلمی خاطرنشان کرد: تاکنون کمک های مردمی مورد رضایت بود اما نیاز مردم بسیار بالا است و مردم از حضور مسئولین در مناطق زلزله زده رضایت دارند.

وی تاکید کرد: بیشترین آسیب ها در شهر فیرورق، روستاهای زیوه حسن خان، شهرک ولیعصر خوی و مسکن های مهر شهر می باشد که تا حد امکان و توان امداد رسانی ها صورت گرفته است اما باز هم نیاز است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی از راه اندازی آشپزخانه طخ غذای گرم در مناطق زلزله زده خبر داد و گفت: به همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) آشپزخانه طبخ غذای گرم روزانه برای 10 هزار نفر از امروز در مناطق زلزله زده با همکاری و کمک طلاب راه اندازی می شود.

دسته بندی ها
استانی خوی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 110
بازدید امروز : 746
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33148
بازدید سالانه : 232972
کل بازدید ها : 285688
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03