en tr
جمعه,10 آذر 1402 14:14
کد خبر : 224 بازدید : 155 تاریخ : 11:44 1401/11/30
آتش زدن قرآن نشان بربریت غربی هاست

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

آتش زدن قرآن نشان بربریت غربی هاست
تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی/ حجت الاسلام امامی گفت: دلیل عصبانیت غربی ها از قرآن کریم و آتش زدن آن ناتوانی تفکر غربی از مقابله علمی با این معجزه جاویدان نبی مکرم اسلام است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی در آیین افتتاحیه سومین دوره طرح قرآنی رحمة للعالیمن که در سالن قرآن و عترت ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نام های زیبای خداوند، کریم به معنای بخش بدون منت می باشد ، اما با این وجود پروردگار عالم بخاطر بعثت نبی مکرم اسلام بر انسان ها منت گذاشته است و این به دلیل نشان دادن عظمت این نعمت بزرگ است.

وی افزود: خداوند متعال با وحی که به دست پیامبری به بشر رسید، چیزی را به انسان یاد داده است که انسان بدون نبی نمی توانست آن را یاد بگیرد و علوم بسیاری با موهبت عقلی که خداوند به بشر داده قابل دست یافتن است اما معارفی که با وحی به دست می آید عقل انسان هرگز بدان دست نمی یافت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: امروز در کشورهایی که انسان ها از معارف الهی و انبیاء دور شده، در برابر حیوانات و جمادات و موجودات تعظیم کرده و آن ها را پرستش می کنند و حتی نوع پوشاک و خوراک آن ها نیز قابل تامل است و رفتارهایشان خلاف انسانیت است اما با این وجود اسم آن را هم می گذارند حقوق بشر و اجازه نمی دهند احدالناسی بدان اعتراض کند.

وی با بیان این که پیامبر انسان را از مزبله ها نجات داد و دستش را گرفت و به عرش برد، گفت: انبیای الهی پیشتاز بشر بوده و راه را بر آن ها نشان می دهند و حضرت محمد (ص) در سرزمینی که مردم در تاریکی محض بودند مبعوث شد و زمانی نور و معنویت و علم را به بشر ارزانی داشت که انسان درک و فهمی از آن نداشت.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: خداوند علومی را که به پیامبر اکرم یاد داده ، عالَم بدان محتاج است و معارفی که حضرت آورده بالاتر از همه معارف و علوم انبیای قبلی بود و هم آن ها را تایید کرد و هم آن چه انبیای قبلی آورده بودند را ارتقا داد.

وی خاطرنشان کرد: در عصری که عرب نمی دانست معراج چیست و با رفت و آمد شتر طلوع و غروب خورشید را می فهمید، پیامبر فکر آن عرب را گرفت و به معراج برد و این معلم بشریت از جبرئیل نیز جلوتر رفت و هر آن چه که امکان دست یابی بشر وجود داشت پیامبر به حد اعلای آن دست یافت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در دعای شب مبعث به ما یاد داده اند که از خداوند تجلی اعظم را، که همان پیامبر اکرم است، بخواهیم و تمام اسما و صفات الهی در وجود نبی مکرم اسلام مندرج است و به همین دلیل می باشد که فقط در پیامبر این ظرفیت وجود دارد که خداوند کلام و وحی اش را به ایشان نازل کند.

وی گفت: پیامبری که تجلی اعظم است می تواند حامل پیامی باشد که عامل سعادت بشر است، گفت:  این پیامبر بود که توانست مکتبی را بیاورد که در آن همه صفات الهی وجود دارد و پیامبر با این معجزه قرآن لذت انسانیت را به بشریت چشاند و قرآن و اهل بیت دو تجلی مهم پیامبر بود و اگر قرار بود نبی مکرم اسلام 250 سال دیگر هم عمر کند، رفتارش همان رفتار 12 امام می شد.

حجت الاسلام امامی عنوان داشت: معجزه پیامبر فقط قرآن مکتوب نیست، بلکه قرآن مجسم که علی بن ابی طالب (ع) می باشد، یکی دیگر از معجزات پیامبر است و به همین دلیل در شب مبعث باید امام علی (ع) را هم زیارت کنیم و اگر پیامبر در تمام عمر و رسالت خود یک معجزه و آن هم مولای متقیان را داشت برای بشر کفایت می کرد.

وی افزود: با این که مسلمانان آن گونه که باید به آئین اسلام عمل نکردند اما در قرن سه و چهار بزرگترین تمدن بشری را شکل دادند و مستشرقین غربی در این باره قلم فرسایی کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی دلیل عصبانیت غربی ها از قرآن کریم و آتش زدن آن را ناتوانی تفکر غربی از مقابله علمی با این معجزه جاویدان نبی مکرم اسلام دانست و گفت: امروز شیطان چون توان مقابله با قرآن کریم را ندارد، به اعوان و انصار خود دستور می دهد این کتاب مقدس را آتش بزنند و این نشان بربریت غربی هاست و اگر ادعای علم و پیشرفت دارند چرا نمی توانند یک مقاله در ابطال قرآن بنویسند.؟
 

انتهای خبر./

دسته بندی ها
استانی ارومیه
پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 45
بازدید امروز : 424
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19554
بازدید سالانه : 131625
کل بازدید ها : 131625
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09