en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:05
کد خبر : 237 بازدید : 292 تاریخ : 15:28 1401/12/14
خدمت به امام خدمت به فطرت انسانی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

خدمت به امام خدمت به فطرت انسانی است
تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی / حجت الاسلام و المسلمین امامی گفت: خدمت به امام معصوم خدمت به فطرت و دین است و همه انبیای الهی و ائمه معصومین آمده اند تا فطرت بشری را که بر اساس پاکی و طهارت خلق شده است، بیدار کنند تا انسان به سعادت ابدی دست یابد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در مراسم تجلیل از فعالین اعتکاف 1401 که در مدرسه علمیه ریحانة الرسول ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: اسلام نرم افزاری است که خداوند برای هدایت انسان ابلاغ کرده و در کنار آن نیز فطرت را در وجود انسان قرار داده است، بنابر این فطرت بر مبنای اسلام و اسلام نیز دین فطرت است.

وی اضافه کرد: در روایات حضرات معصومین بیان شده است که " اَلْفِطْرَةُ هِيَ اَلْوَلاَيَةُ " بنابر این، امام معصوم هم اسلام مجسم است و هم فطرت مجسم، یعنی اگر دین و فطرت می خواستند در قالب انسان تجلی پیدا کنند قطعا در قامت امام مصعوم متجلی می شدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: خدمت به امام معصوم خدمت به فطرت و دین است و همه انبیای الهی و ائمه معصومین آمده اند تا فطرت بشری را که بر اساس پاکی و طهارت خلق شده است، بیدار کنند تا انسان به سعادت ابدی دست یابد.

وی در ادامه با تقدیر از فعالین مراسم اعتکاف 1401 گفت: خدمت در مسیر خداوند متعال یک توفیق الهی است خصوصا اگر این امر همراه با اخلاص باشد و کسانی که در کنار تلاش برای تعالی معنویت خود، برای دیگران نیز سنگ تمام گذاشتند اجر مضاعف دارند و باید از این داشته ها و اندوخته ها مراقبت کرد.

در پایان این مراسم از بانوان و طلاب فعال در برگزاری مراسم اعتکاف دانش آموزی 1401 که در مسجد بازارباش ارومیه برگزار شد تجلیل شد.

انتهای خبر./

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 98
بازدید امروز : 701
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33103
بازدید سالانه : 232927
کل بازدید ها : 285643
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03