en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:23
کد خبر : 238 بازدید : 254 تاریخ : 11:19 1401/12/15
داشتن فکر جهانی از لوازم انتظار است

مسئول بیناد مهدویت آذربایجان غربی:

داشتن فکر جهانی از لوازم انتظار است
حجت الاسلام میرزایی برنامه ریزی و طراحی برای آینده را چهارمین شاخصه منتظران ظهور عنوان کرد و افزود: امامین انقلاب، انقلاب اسلامی را نقطه شروع نهضت امام عصر (عج) عنوان کرده اند و رهبر انقلاب به عنوان یک منتظر واقعی ظهور، دارای طرح و برنامه جهانی هستند و معظم له گام دوم انقلاب را تمدن سازی و زمینه سازی ظهور بیان می کنند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام رضا میرزایی شامگاه یکشنبه در دومین شب شعر مهدوی کهبه همت هیئت محبان یاس نبوی در مسجد حاج عبدالمحمد ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: زیباترین پدیده ای که در نظام هستی قرار است اتفاق بیفتد، ظهور منجی عالم بشریت است که آمال و آروزی همه انبیاء و ائمه معصومین می باشد و زمینه سازان این ظهور قرار است منتظران مهدی موعود باشند و این وظیفه ما را سنگین تر می کند.

وی اضافه کرد: در روایات بیان شده است که در زمان غیبت انتظار منجی عالم بشریت و در عصر ظهور اطاعت از امام واجب و ضروری است و اعتقاد و ایمان به توحید، نبوت و رسالت انبیاء و ائمه، قبول ولایت ائمه و تولی و تبری از لوازم انتظار است و در عصر غیبت امام اگر انسان منتظر حجت بن الحسن نباشد اعمالش مورد قبول نخواهد بود.

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان غربی تصریح کرد: مجالس جشن ما نباید صرفا برای شادی باشد، بلکه باید در جهت معرفت افزایی و جریان سازی باشد و منتظران ظهور باید به ابعاد و لوازم انتظار ملزم باشند.

وی ادامه داد: منتظر ظهور باید توانایی های معرفتی  خود را بالا ببرد و اگر باورهای او قوی نباشد در ادامه مسیر سست خواهد شد و کار را رها می کند.

حجت‌الاسلام میرزایی گفت: امروز که جوانان در نوک پیکان شبهه و شهوت قرار گرفته اند و دشمن از هر سوء به دنبال ایجاد تردید در اعتقادات و ایمان جوانان است باید برنامه های ما به سمت معرفت افزایی پیش برود.

وی خاطرنشان کرد: اگر منتظر مهدی از لحاظ روحی قوی نباشد به مرور زمان سختی ها او را مورد اذیت قرار می دهند و از مسیر خارج می‌کنند و در روایات بیان شده است که سختی ها ومشقت ها در دوران غیبت زیاد خواهد شد و عده‌ای در نیمه راه از مسیر جدا شده و منتظران را مورد تمسخر قرار می دهند اما عده ای در این راه محکم و استوار خواهند ایستاد که اجر این نوع مقاومت از شمشیر زدن در رکاب پیامبر بیشتر است.

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی تاکید کرد: بسیاری از افراد در طول تاریخ کار را خوب شروع کردند و در ابتدای کار در کنار ولی الهی بودند اما در ادامه او را تنها گذاشتند و تاریخ عصر حاضر نیز از این افراد پر است.

وی افزود: هم سوء بودن عمل منتظر با ادعای او سومین لوازم انتظار است و منتظر واقعی فقط اهل ادعا نیست بلکه در میدان عمل نیز حاضر است و لذا باید تلاش کرد رضایت امام عصر را به دست آورد.

حجت الاسلام میرزایی برنامه ریزی و طراحی برای آینده را چهارمین شاخصه منتظران ظهور عنوان کرد و افزود: امامین انقلاب، انقلاب اسلامی را نقطه شروع نهضت امام عصر (عج) عنوان کرده اند و رهبر انقلاب به عنوان یک منتظر واقعی ظهور، دارای طرح و برنامه جهانی هستند و معظم له گام دوم انقلاب را تمدن سازی و زمینه سازی ظهور بیان می کنند.

وی عنوان داشت: زمینه سازی ظهور هزینه دارد و باید در این مسیر قدرت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی خودمان را بالا ببریم و استقلال ملی و سبک زندگی مهدوی و دینی را تقویت کنیم، و منتظر مهدوی نمی تواند فکر جهانی نداشته باشد و امامین انقلاب فکر جهانی مهدوی را با انقلاب اسلامی احیا کردند.

مسئول بیناد مهدویت آذربایجان غربی داشتن فکر جهانی را لازمه مدیران انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه مدیران جامعه اسلامی باید فکر جهانی داشته باشند و هر کسی که فکر جهانی ندارد حق ندارد مسئولیت قبول کند.

وی در پایان گفت: امامین انقلاب اسلامی قدم برداشتن در مسیر ولایت را لازمه انتظار ظهور عنوان می کنند و لذا تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم ترین لوازم ظهور است.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 110
بازدید امروز : 742
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33144
بازدید سالانه : 232968
کل بازدید ها : 285684
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03