en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:34
کد خبر : 240 بازدید : 315 تاریخ : 12:06 1401/12/15
بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه در آمریکا در زمینه آخرالزمان شناسی فعالیت می کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه در آمریکا در زمینه آخرالزمان شناسی فعالیت می کنند
حجت‌الاسلام امامی گفت: بیش از ۱۳۰ سال است دانشگاه‌هایی که وابسته به کلیسای کاتولیک در رشته آخرالزمان شناسی فارغ التحصیل دارند و در ایالت متحده آمریکا بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه در این زمینه وجود دارد و این دانشگاه‌ها کشیش‌های رسانه ای هم تربیت می کنند.

به گزارش واحد رسانه کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در جشن اعیاد شعبانیه که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن نیمه شعبان لازم است مسئولین ادارات تبلیغات اسلامی، روحانیون و دیگر اقشار مختلف حرکت های مردمی را فعال کنند.

وی در ادامه با بیان این‌که حکومت دو کشور در دنیا نگاه جهانی است، اظهار داشت: بنای رژیم صهیونیستی بر این است که برای آمدن منجی آخرالزمان شان باید معبد سلیمان را احیا کنند و به گونه ای این مسئله را بسط داده‌اند که حتی برخی مسیحی‌ها هم تفکر صهیونیستی پیدا کردند و این فکر را در آن‌ها را تقویت کرده است که مسیح کسانی را نجات می داد که معبد سلیمان را بنا کنند و یا کسانی که به مسیح تازه ایمان آورده باشند و این‌ها افرادی هستند که در خدمت صهیونیسم باشند و حتی تلاش می‌کنند مسلمان صهیونیستی نیز تربیت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی با نگاه جهانی به وجود آمده است، چرا که معتقد است ولی فقیه نماینده بقیة‌الله الاعظم است و با ظهورش دنیا را پر از عدل و داد می‌کند.

وی افزود: البته در دیگر کشورها هم نگاه جهانی وجود دارد اما در این دو کشور اقدام جهانی فکری هم صورت می گیرد و لذا در این زمینه انقلاب اسلامی با رژیم صهیونیستی اختلاف ایدئولوژی دارد.

حجت‌الاسلام امامی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳۰ سال است دانشگاه‌هایی که وابسته به کلیسای کاتولیک در رشته آخرالزمان شناسی فارغ التحصیل دارند و در ایالت متحده آمریکا بیش از ۲۵۷ کالج و دانشگاه در این زمینه وجود دارد و این دانشگاه‌ها کشیش‌های رسانه ای هم تربیت می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی بیان داشت: در دهه ۹۰ بیش از ۶۰ درصد پرفروش ترین فیلم‌های هالیوود در خصوص آخرالزمان بود و ما در کشورمان چنین فیلم‌هایی تولید نکرده ایم.

وی گفت: از جمله واژه‌های که در انجیل آمده است هَرمجدون است که بعدها به کلمه آرماگدون تغییر یافته است و آرماگدون منطقه ای است که ادعا می شود در اسرائیل می باشد و در قالب تورهایی سیاحتی و زیارتی آمریکایی‌ها را به آنجا می برند در باب شانزدهم مکاشفات یوحنا در عهد جدید آمده است که آنجا جنگ عظیم رخ می دهد .

حجت‌الاسلام امامی تاکید کرد: در غرب حدود ۱۲ فیلم با موضوعات و نام آرماگدون تولید شده است و کاملا با رویکرد مذهبی و دینی به آخرالزمان نگاه کرده اند.

وی گفت: انقلاب اسلامی با نظریه ولایت فقیه که بر مدار و مبنای نائب امام عصر بودن پایه گذاری شده است، نوع نگاه به منجی گرایی را تسریع و تقویت کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: پیشگوهایی که در دنیا اتفاق می افتد غالبا با رویکرد دینی و غیبی، هنری و ادبی، رمل و جفر و یا علمی و فلسفی است و لذا در این مورد کتاب هایی به رشته تحریر در آمده است.

وی خاطرنشان کرد: نوع دیدگاه‌های به آخرالزمان و آینده جهانی به دو نگاه مثبت یعنی آرمان‌شهری و یا پادآرمان‌شهری نوشته شده است و لذا در این خصوص تمدن‌های آینده را نیز با این نگاه طراحی کرده اند.

حجت‌الاسلام امامی بیان داشت: موضوع  ظهور و آرماگدون جزء برنامه های رسمی بیش از ۱۵۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی، بیش از هشتاد هزار کشیش سخنران و مبلغ کلیسا، موسسات و کالج‌های علمی، صده‌هاهزار دانشجوی پروتستان است.

 

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 20
بازدید امروز : 601
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33003
بازدید سالانه : 232827
کل بازدید ها : 285543
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03