en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 02:36
کد خبر : 256 بازدید : 231 تاریخ : 17:38 1402/01/15
تبلیغات اسلامی آماده همه نوع همکاری با اداره کل بهزیستی برای کاهش آسیب های اجتماعی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

تبلیغات اسلامی آماده همه نوع همکاری با اداره کل بهزیستی برای کاهش آسیب های اجتماعی است
حجت الاسلام امامی گفت: هیئات مذهبی، مساجد و جریان های دینی و مردمی ظرفیت بالایی برای مقابله با آسیب های اجتماعی دارند و در بحران های متعددی این ظرفیت ها را به نمایش گذاشته اند و همکاری با بهزیستی می تواند در مقابله با آسیب ها می تواند نقش خوی ایفا کند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در دیدار با مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی اظهار داشت: یکی از مهم ترین برنامه ها و اولویت های تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی کاهش آسیب های اجتماعی است و در این راستا دو طرح پایگاه های اجتماعی و امامان محله را در سطح استان در روستاها و حاشیه های شهر اجرا می کند.

وی اضافه کرد: روحانیون پایگاه های اجتماعی و امامان محله به دنبال شناسایی آسیب ها و مشکلات اجتماعی و ارائه راه حل برای آن ها با همکاری و همراهی مجموعه های دولتی و حاکمیتی است و در این راستا همکاری با بهزیستی می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هر اندازه بهزیستی در مقابله با آسیب های اجتماعی توانمند شود، معضلات جامعه هم کاهش پیدا می کند و لذا تبلیغات اسلامی همه امکانات خود را در جهت همکاری با اداره کل بهزیستی بسیج خواهد کرد.

وی افزود: هیئات مذهبی، مساجد و جریان های دینی و مردمی ظرفیت بالایی برای مقابله با آسیب های اجتماعی دارند و در بحران های متعددی این ظرفیت ها را به نمایش گذاشته اند و همکاری با بهزیستی می تواند در مقابله با آسیب ها می تواند نقش خوی ایفا کند.

حجت الاسلام امامی گفت: باید فعالیت های اداره کل بهزیستی در مقابله با آسیب های اجتماعی رسانه ای شده و به مردم بیان شود و این امر در امید آفرینی در جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

در ادامه این جلسه پروین محمدپوری با بیان این که در ارومیه 28 مرکز بهزیستی فعال است و بیش از 12 هزار خانواده با این مراکز در ارتباط هستند گفت: ۹۱ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت نزدیک به ۲۴۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی آذربایجان غربی هستند و حدود ۴۹ هزار خانوار از مستمری این نهاد استفاده می‌کنند که از این تعداد نزدیک به ۴۲ هزار نفر خانوار معلولان را تشکیل می‌دهند.

 

وی یکی از مهمترین فعالیت بهزیستی غربالگری شنوایی و بینایی کودکان زیر ۶ سال را با هدف پیشگیری از معلولیت بینایی و شنوایی و عنوان کرد و افزود: ۹۷ مرکز مثبت زندگی با هدف کاهش مشکلات اجتماعی و خانوادگی با محوریت محلات در آذربایجان غربی فعال هستند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم را افزایش جمعیت و فرزندآوری دانست و افزود: در همین راستا بهزیستی استان خدماتی را به خانواده های دارای فرزندان دوقلو و بیشتر ارائه می‌دهد که شامل ارائه کمک هزینه مستمری برای فرزندان سه قلو و بیشتر برای هر فرزند ۴۲۰ هزار تومان در ماه، ارائه ۲ بار شیر خشک در سال و کمک برای دریافت وام اشتغال ۴ درصدی در راستای اشتغال سرپرست خانوار است.

وی  از فعالیت ۱۲۰ مرکز مشاوره خانواده و روان شناسی در استان خبر داد و عنوان داشت: اشتغال برای خانواده های تحت پوشش بهزیستی، خدمات آموزشی و مشاوره‌ای قبل از ازدواج، درمان معتادین و معرفی آن ها به کمپ ها، نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و معلولین از مهم ترین فعالیت های بهزیستی می باشد.

محمدپوری گفت: این آمادگی را داریم که در صورت معرفی معتادین از سوی هیئت امناهای مساجد و روحانیون، آن ها را به صورت رایگاه به کمپ های درمان اعتیاد معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت های بهزیستی تلاش برای کاهش طلاق و افزایش آگاهی در مورد ازدواج است و متاسفانه مشکلات متعددی موجب افزایش طلاق می شود و برخلاف تصور خیلی ها در شهرهایی که ارزیابی صورت گرفته مسئله اقتصادی در رتبه پنجم عوامل طلاق قرار دارد.

 

 

پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 99
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 17017
بازدید سالانه : 191230
کل بازدید ها : 221782
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27