en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:47
کد خبر : 264 بازدید : 277 تاریخ : 10:17 1402/01/24
کشف حجاب فتنه جدید دشمن برای مقابله با اسلام است

امام جمعه سلماس:

کشف حجاب فتنه جدید دشمن برای مقابله با اسلام است
حجت الاسلام طباطبایی گفت: کشف حجاب فتنه جدید دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و اسلام است و بعد از ماه رمضان جلوه های این فتنه بیشتر آشکار خواهد شد و برای این که در برابر اسلام بایستند و زانوی حکومت اسلامی را به زمین بزنند دست به کشف حجاب می زنند و ما باید در منابر نسبت به این فتنه و توطئه روشنگری کنیم.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی شامگاه چهارشنبه در مراسم افطاری وحدت و مقاومت که در مصلای شهرسستان سلماس برگزار شد، اظهار داشت:  روایتی را احمد بن حنبل از نبی مکرم اسلام روایت می کند  که حضرت فرمودند: «مَنْ أرادَ أنْ یَنْظُرَ إلى آدَمَ فی عِلْمِهِ وَ إلى نُوح فی فَهْمِهِ وَ إلى إبْراهیمَ فی حِلْمِهِ وَ إلى مُوسى فی بَطْشِهِ، فَلْیَنْظُرْ إلى عَلیِّ بْنِ أبی طالِب» هر که مى خواهد دانش آدم و فهم نوح و بردبارى ابراهیم و توانمندى موسى، زُهد عیسى و محمد و جمال او و جبرئیل و امانتدارى او و ستاره درخشان و خورشید تابان و ماه نور افشان را ببیند، سر را بلند کند ببیند، على بن ابى طالب را بنگرد.

وی اضافه کرد: امام علی (ع) در وصیت نامه خود به امت اسلامی تاکید می کند که با اموال و جان ها و زبان های خود در راه خدا جهاد کنید و این که رهبر انقلاب مسئله جهاد تبیین را مطرح می کنند برگرفته از کلام نورانی امیرمومنان است و امروز بیش از گذشته به جهاد تبیین در مورد دستاوردهای انقلاب و توطئه های دشمن مبنی بر ایجاد تفرقه در بین امت است.

امام جمعه سلماس در ادامه توجه جدی به دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را سفارش دیگر امام علی (ع) عنوان کرد و گفت: حضرت علی (ع) می فرمایند که اگر امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه ترک کنید اشرار بر شما حاکم می شوند و دیگر دعاهای شما مورد قبول نمی شود و ما این مسئله را امروز مشاهده می کنیم که در جهت ترک این دو فریضه دینی بی حجابی در جامعه حاکم می شود و باید شیعه و سنی به این مسئله حساس باشند.

وی افزود: کشف حجاب فتنه جدید دشمن برای ضربه زدن به انقلاب و اسلام است و بعد از ماه رمضان جلوه های این فتنه بیشتر آشکار خواهد شد و برای این که در برابر اسلام بایستند و زانوی حکومت اسلامی را به زمین بزنند دست به کشف حجاب می زنند و ما باید در منابر نسبت به این فتنه و توطئه روشنگری کنیم.

حجت الاسلام طباطبایی خاطرنشان کرد: در طول این 40 سال گذشته هر گونه فتنه ها را ایجاد کردند اما نتیجه نگرفتنه و لذا برای تضعیف روحیه دینی جوانان و استکبار ستیزی آن ها، به دنبال فتنه کشف حجاب و نمایان کردن بدن های زنان هستند و آن ها دینی را می خواهند که با ظلم و استکبار کاری نداشته باشد.

وی مبارزه با ظلم را وصیت دیگر امام علی (ع) دانست و گفت: اگر بدانیم جبهه استکبار چه اندازه در جهت ضربه زدن به دین تلاش می کند دیگر خواب نخواهیم داشت و امروز می بینیم ه قبله اول مسلمین، قدس شریف در دست اشرار گرفتار است و آن ها به خانه خدا هتک حرمت می کنند.

امام جمعه سلماس افزود: امروز در فلسطین کفر و اسلام در مقابل هم قرار گرفته اند و با این که کشورهای اروپایی با هم اختلاف دارند اما در مقابله با اسلام و انقلاب اسلامی متحد می شوند و لذا باید مردم را نسبت به حضور حماسی در روز قدس که یکی از نمادهای مقابله با زورگویی است، دعوت کنیم.

وی اضافه کرد: اگر امت های اسلامی با تمام توان در برابر استکبار و در حمایت از فلسطین قیام کنند، کشورهای نظام استکباری هم حساب کار دستشان می آید و امسال با حضور خودمان مشت محکم دیگری بر دهان رژیم صهیونیستی خواهیم زد.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 111
بازدید امروز : 829
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33231
بازدید سالانه : 233055
کل بازدید ها : 285771
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03