en tr
شنبه,30 تیر 1403 00:41
کد خبر : 273 بازدید : 198 تاریخ : 11:35 1402/01/27
هیچ مکتبی در دنیا سریع تر و گسترده تر از اسلام نتوانست تمدن ایجاد کند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

هیچ مکتبی در دنیا سریع تر و گسترده تر از اسلام نتوانست تمدن ایجاد کند
برای ایجاد اختلاف در ممالک اسلامی مطالعات متعددی انجام داده اند و هیچ تمدنی در دنیا سریع تر و گسترده تر از اسلام نتوانست تمدن ایجاد کند و وقتی اسلام نوپا در قرن چهارم و پنجم به دلیل قرآن و تعالیم پیامبر اکرم به یک تمدن عظیم دست یافت، دشمنان قدرت آن را فیهمدیند و لذا دشمنان امروز تلاش می کنند اجازه ندهند اسلام دوباره قد علم کنند.

به گزارش واحد رسانه تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی  شامگاه شنبه در مراسم افطاری وحدت و مقاومت که در مسجد امام شافعی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت : بحث وحدت و مقاومت فراتر مذهب است و این گونه نیست که فقط شیعه و اهل سنت از وحدت و مقاومت سخن بگویند و لازمه عقلانیت این است که هر انسانی برای رسیدن به زیست معنوی و رسیدن به اهداف خود نیاز به وحدت و انسجام از طرفی و مقاومت کردن در برابر موانع دارد.
وی افزود: وقتی از فرهنگ و مقاومت سخن می گوییم به زمینه این بحث نیز باید دقت کرده باشیم که در طول هزاران سال از تاریخ و تمدن بشریت هیچ حکومتی را شیطانی تر از حکومت امروز آمریکا نمی یابیم و تمامی عوامل انحطاط بشری در فرهنگ منحوس غرب وجود دارد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: آمریکایی ها برای این که در سرزمین های سرخ پوست ها ساکن بشوند 90 میلیون سرخ پوست را قتل عام کردند و بیش از 250 سال از استقلال آمریکا نمی گذرد و در واقع آمریکایی ها با غارت و چپاول به این حکومت رسیدند، 230 سال در آمریکا در جنگ بوده هست.
وی با بیان این که غربی ها غیر از خود را انسان های عقب مانده می دانند، گفت: امروز ما نیازمند راهبر مهم وحدت و مقاومت و صدور آن به دنیا هستیم و امروز غربی ها دنیا را به چند گروه طبقه بندی تقسیم کرده و برای آن ادبیات دل خواه خود را نیز تولید کرده اند و فقط غربی ها را صاحب تمدن می دانند.
حجت الاسلام امامی اضافه کرد: اروپایی ها به دنیا اینگونه القا کردند که فقط غربی ها قدرت ساخت تمدن انسانی را دارند و بقیه کشورها عقب مانده و بربر هستند و حتی در مسائل اجتماعی و سیاسی و ... خود را قوم برتر معرفی کردند و برای این که افکار انسان ها را مورد تاخت و تاز قرار بدهند، ریل گذاری کردند و امروز هم این سیاست ادامه دارد و ما این تفکر را در جنگ اوکران دیدیم که به دنیا مخابره کردند که انسان های اکراین زیبا هستند و مثل مردم سوریه نیستند که مورد تاخت و تاز قرار گیرند.
وی عنوان داشت: در برابر چپاول غرب، راهبردی جز وحدت و مقاومت نداریم و کسانی که می گویند عامل دشمنی غرب با ایران انقلاب اسلامی است، باید به این پرسش جواب بدهند که آیا در آفریقا، کره، ژاپن، شیلی و ... هم انقلاب اسلامی وجود داشت، غرب و آمریکا دست به خون ریزی و جنگ زد؟
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی نقشه تجزیه ایران را یکی از نقشه دشمنان برای ایجاد تفرقه و خونریزی در ایران دانست و گفت: در قضیه جنگ های اول و دوم و قبل و بعد از آن انگلیس در غرب آسیا مرز ها را مشخص کرد و کتاب " مرزهای خونین" در این مورد نوشته شده است و امروز یکی از عوامل اختلاف همین مرزبندی انگلیسی است.
وی  تاکید کرد: برای ایجاد اختلاف در ممالک اسلامی مطالعات متعددی انجام داده اند و هیچ تمدنی در دنیا سریع تر و گسترده تر از اسلام نتوانست تمدن ایجاد کند و وقتی اسلام نوپا در قرن چهارم و پنجم به دلیل قرآن و تعالیم پیامبر اکرم به یک تمدن عظیم دست یافت، دشمنان قدرت آن را فیهمدیند و لذا دشمنان امروز تلاش می کنند اجازه ندهند اسلام دوباره قد علم کنند.
حجت الاسلام امامی اضافه کرد: انقلاب اسلامی نقطه کانونی تمدن غرب را به چالش کشید و غربی که 300 سال سرمایه گذاری کرد تا به مردم القا کند که اسلام و دین مانع پیشرفت است، انقلاب اسلامی ثابت کرد که با دین می توان به پیشرفت دست یافت و با وجود همه تحریم ها و تهدیدها و ...، راهبرد انقلاب اسلامی به گوش اسرائیل رسیده است و این را غربی ها می دانند که اگر صدای انقلاب اسلامی به غرب برسد، مسلمانان قدم بزرگی برای رسیدن به تمدن اسلامی برداشته اند.
وی تصریح کرد: این نشست های علمای شیعه و سنی زمینه را برای رسیدن امت اسلامی به تمدن نوین و فراهم می کند.

انتهای خبر./

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 29
بازدید امروز : 35
بازدید دیروز : 956
بازدید ماه جاری : 30449
بازدید سالانه : 250333
کل بازدید ها : 314732
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03