en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 16:29
کد خبر : 285 بازدید : 113 تاریخ : 10:46 1402/01/31
وحدت موجب امنیت پایدار و زمینه ساز رونق تولید و اقتصاد می شود

امام جمعه ماکو:

وحدت موجب امنیت پایدار و زمینه ساز رونق تولید و اقتصاد می شود
امام جمعه ماکو: وقتی علما و رهبران یک قوم وحدت خود را حفظ می کنند و در دفاع از ملت فلسطین و جبهه مقاومت دور هم جمع می شوند و خبرش در منطقه منتشر می شود، خود عامل وحدت و اتحاد می شود و با وحدت است که امنیت پایدار اتفاق می افتد و سرمایه گذارها وارد منطقه می شوند و تولید و اقتصاد نیز رونق پیدا می کند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام سید محمد هاشمی شامگاه چهارشنبه در مراسم افطاری وحدت و مقاومت که در مسجد ولیعصر (عج( ماکو برگزار شد، اظهار داشت: اجتماع و گردهمایی علمای شیعه و اهل سنت اتحاد و وحدت عملی را به جامعه نشان می دهد چرا که روحانیون به عنوان علمداران دینی و رهبران جامعه الگوی مردم اسلامی هستند.

وی افزود: اجتماع علمای شیعه و اهل سنت از برکات جمهوری اسلامی ایران است که امام امت وحدت و اتحاد اسلامی را از آیات وحیانی الهام گرفتند و به جامه تزریق کردند و رهبر انقلاب بیان می کنند که منظور از وحدت این است که در عین حال که مذاهب اسلامی احکام و محکمات دینی خود را حفظ می کنندف،به تقویت وحدت جامعه اسلامی نیز کمک کرده و از اختلاف و تفرقه که موجب سستی امت اسلامی می شود، پرهیز می کنند.

امام جمعه ماکو با بیان این که یکی از راهبردهای پیامبر اکرم برای ایجاد وحدت در جامعه اسلامی نفی قوم گرایی و تبعیض بود، گفت: در زمان جاهلیت مردم به نژاد و قوم خود افتخار می کردند، اما اسلام آن را نفی کرد و برای این که این وحدت را در جامعه به صورت عملی نشان دهد، زید را به عنوان فرمانده، بلال حبشی را مؤذن خود انتخاب می کند و به سلمان فارسی یک جایگاه و مقام معنوی داد و لذا نبی اکرم فضیلت های الهی را معیار وحدت قرار دادند.

وی تصریح کرد: نبی مکرم اسلام خطاب به مردم می فرمایند؛ أَيُّهَا اَلنَّاسُ إِنَّ رَبَّكُمْ وَاحِدٌ وَ إِنَّ أَبَاكُمْ وَاحِدٌ لاَ فَضْلَ لِعَرَبِيٍّ عَلَى عَجَمِيٍّ وَ لاَ لِعَجَمِيٍّ عَلَى عَرَبِيٍّ وَ لاَ لِأَحْمَرَ عَلَى أَسْوَدَ وَ لاَ لِأَسْوَدَ عَلَى أَحْمَرَ إِلاَّ بِالتَّقْوَى قَالَ اَللَّهُ تَعَالَى: إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اَللّٰهِ أَتْقٰاكُمْ ، ای مردم پروردگار شما یکی است، و همه شما از سلب آدم خلق شده اید، پس عرب بر عجم و عجم بر عرب و سفید بر سیاه و سیاه بر سفید فضیلتی ندارد و ملاک برتری تقواست.

حجت الاسلام هاشمی اضافه کرد: امام راحل (ره) منادی وحدت در قرن اخیر بودند و ایشان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز جهانی قدس اعلام کردند و این روز نماد وحدت امت اسلامی است و در تمامی دنیا مردم مسلمان، مسیحی، یهودی و ... در دفاع از مردم فلسطین در راهپیمایی شرکت کرده و انزجار خود را از رژیم کودک کش صهیونیستی اعلام کردند.

وی عنوان داشت: امروز وقتی دشمن بزرگترین دشمنی را از وحدت می بیند و سعی می کند با عوامل داخلی خود در ایران و کشورهای اسلامی گسل های قومیتی را فعال کند و ما روحانیون باید در قبال این فتنه و حربه دشمن بر علیه وحدت امت اسلامی، مردم را آگاه کنیم.

امام جمعه ماکو افزود: وقتی علما و رهبران یک قوم وحدت خود را حفظ می کنند و در دفاع از ملت فلسطین و جبهه مقاومت دور هم جمع می شوند و خبرش در منطقه منتشر می شود، خود عامل وحدت و اتحاد می شود و با وحدت است که امنیت پایدار اتفاق می افتد و سرمایه گذارها وارد منطقه می شوند و تولید و اقتصاد نیز رونق پیدا می کند.

در ابتدای این جلسه نیز، حجت الاسلام رضا عسگراقدم با تاکید بر لزوم حفظ وحدت و حمایت کامل و صریح از ملت فلسطین و جبهه مقاومت گفت:  وحدت حلقه گم شده جهان اسلام است و اگر بتوانیم به این حلقه مفقوده دست یابیم می توانیم به حکمرانی بکنیم و در برابر استکبار و استعمار قد علم کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ماکو افزود: ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی وحدت عملی اقوام، ادیان و مذاهب را به نمایش گذاشت.

پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 36
بازدید امروز : 288
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11135
بازدید سالانه : 98162
کل بازدید ها : 98162
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03