en tr
شنبه,30 تیر 1403 01:11
کد خبر : 295 بازدید : 220 تاریخ : 10:39 1402/02/14
زنی که می خواهد کنش گری کند و در جامعه موثر واقع شود، باید جامعه و محیط برای او امن باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

زنی که می خواهد کنش گری کند و در جامعه موثر واقع شود، باید جامعه و محیط برای او امن باشد
حجت الاسلام امامی گفت: به خاطر قدرت بیشتر زنان است که شیطان روی آن ها سرمایه گذاری کرده است و زنان اگر قدر و منزلت خود را بدانند مسیر هدایت می شوند و زنان با توجه به ظرافت های وجودی شان سریع تر از مردان می توانند به خدا برسند و در انحراف هم همین است یک زن بیشتر از مرد می تواند جامعه را منحرف کند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در  رویداد دختران حاج قاسم که در مدرسه علمیه الزهرا (س) ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در این عصر تاریخی ما دو وظیفه مهم داریم، یکی تبیین جایگاه انسان و زن از نگاه متعالی اسلام است و دیگری تبیین بلایی است که تمدن منحط غرب بر سر انسان و زن آورده است.

وی افزود: غرب برای این که انسان را از سرمنشأ اصلی خود جدا کند بر اساس نظریه ای که نه بنیه دارد و نه اثبات شده، انسان را نتیجه یک تصادف می داند و او را میمون جهش یافته عنوان می کند، و عالم و پیدایش را تصادفی قلمداد می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: در نظر غرب انسان همان حیوان است که کمی باهوش تر می باشد و هیچ ارتباطی با عالم معنا و آسمان ندارد و لذا با این دیدگاه تمدن غالب در اختیار کسی باید باشد که قدرت بیشتری دارد، یعنی همان قانون حیوانات و جنگل،  و فرعونیزم پیشرفته را امروز در دنیا می بینیم که بر علیه هویت انسان قیام کرده است.

وی اضافه کرد: غربی ها چون انسان را حیوانی بیش نمی دانند ، لذا تنها به فکر جواب دادن به غرائض حیوانی او هستند و بر این اساس برای رسیدن انسان به شهوت و غرائض ریل گذاری می کنند و چون با دید مادی و حیوانی به انسان نگاه می کنند به فکر جواب دادن به خواسته های حیوانی او هستند و البته به بن بست خوردند و امروز محقیقین با انصاف شان هم این مسائل را بیان می کنند و این را باید به مردم تبیین کنیم.

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: در تفکر غربی انسان به شکم و شهوت خود فکر می کند و باید مثل یک حیوان درنده به جان مردم بیفتد و بدرد، ملاک ارزش گذاری انسان از دیدگاه غربی چیست؟.

وی گفت: بشر در قرن 21 در قله علم و فن آوری و پیشرفت قرار دارد و قله های بزرگ دره های عمیق هم دارند، عمیق ترین دره های ضد اخلاقی را امروز مشاهده می کنیم که تمدن غرب ایجاد کرده است و پیشرفت های انسان در طول دو هزار سال به لحاظ اخلاقی فقط به واسطه دین بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: اسلام  انسان را دردانه و آیینه زیبایی، دانایی و نیکویی خداوند و خلیفة الله می داند و اگر سراغ انسان شناسی که قرآن و اسلام داعیه دار آن است برویم و بتوانیم خودمان را کشف کنیم به بالاترین لذت ها دست خواهیم یافت.

وی گفت: دنیای غرب که امروز به نام فمینیسم ادعای این را دارد که می خواهد از حقوق زنان دفاع کند، یک زن در تاریخ شان نظیر حضرت زهرا، زینب، معصومه سلام الله علیهنّ ندارند و در اسلام علمای بزرگ، مفسرین قرآن و فیلسوف ها آرزوی شان این بود خاک پای حضرت معصومه (س) باشند و وصیت نامه علما خصوصا آیت الله مرعشی نجفی دلیل محکمی به این ادعاست.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: ما با صدای بلند باید به کل تاریخ و دنیا این را برسانیم که اگر شما انسان شناسی و زن شناسی مانند اسلام را دارید بیاورید و اگر قرآن ادعای تحدی در آیات و سوره ها را دارد معارف اسلامی هم این گونه است و بانوان ما در قله انسان شناسی قرار دارند و مقام و منزلتی را که زن در اسلام دارد در هیچ تمدنی نیست و تمدن عفن غرب که خود را با بزک به دنیا عرضه می کند باید به مردم تبیین شود.

وی ادامه داد: زنی که جایگاه و موقعیت خود را شناخت باید در جامعه، خانواده  کنش گر باشد و زن توان این را توان دارد که تربیت کند و ترببیت مهم ترین شئون انسانی است و خداوند این وظبفه مهم را به زنان داده و این زن است که می تواند تربیت جسمی و روحی انسان را به عهده بگیرد و به همین دلیل اسلام مادر را " اُمّ" ریشه معرفی می کند و می گوید؛ بهشت زیر پای مادر است و لذا هر انسانی بخواهد به قله برسد باید اول جایگاه مادر درک کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: به خاطر قدرت بیشتر زنان است که شیطان روی آن ها سرمایه گذاری کرده است و زنان اگر قدر و منزلت خود را بدانند مسیر هدایت می شوند و زنان با توجه به ظرافت های وجودی شان سریع تر از مردان می توانند به خدا برسند و در انحراف هم همین است یک زن بیشتر از مرد می تواند جامعه را منحرف کند.

وی با بیان این که امام خمینی (ره) می فرمود؛ ما شما زنان را به رهبری خود قبول می کنیم، گفت: زنی که می خواهد کنش گری کند و در جامعه موثر واقع شود، باید جامعه و محیط برای او امن باشد

حجت الاسلام امامی تصریح کرد: کیفیت کنشگری زنان و دختران بر اساس اصول و مبانی باید به جامعه تبیین شود و این که اسم این رویداد دختران حاج قاسم نام گذاری شده است این است که سردار سلیمانی مرد میدان، عمل و اقدام بود و لذا در وجود وی ترس و خوفی از غیر خدا وجود نداشت و این هدف دشمن و شیطان است که ترس را در وجود انسان ها حاکم کند.

وی در پایان گفت: رهبر انقلاب از سردار سلیمانی به عنوان مکتب یاد می کنند، و حاج قاسم مکتب مقاومت بود  و زنان مقاوم ترین انسان ها و مظهر مقاومت هستند به شرطی که قدر و منزل خود را بدانند.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 51
بازدید امروز : 86
بازدید دیروز : 956
بازدید ماه جاری : 30500
بازدید سالانه : 250384
کل بازدید ها : 314783
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03