en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 15:27
کد خبر : 299 بازدید : 96 تاریخ : 14:56 1402/02/31
مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد ارتحال حاج اقا حسنی در ارومیه برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خبر داد؛

مراسم بزرگداشت پنجمین سالگرد ارتحال حاج اقا حسنی در ارومیه برگزار می شود
حجت الاسلام محمدی گفت: مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه حاج شیخ غلامرضا حسنی روز دوشنبه  مورخه ۱ خرداد راس ساعت ۹:۳۰ صبح در محل سالن آمفی تئاتر شهیدقاسم سلیمانی خيابان دفاع مقدس ارومیه با حضور مسئولین کشوری ، لشگری، استانی و آحاد مردم غیور و فرهیخته شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد و ویژه مراسمی نیز با حضور اندیشمندان، علما، متنفذین و عموم مردم آذربایجان غربی بر سر مزار آن مرحوم واقع در باغ رضوا ارومیه قطعه شهدا برگزار خواهد شد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، غلامحسین عماری امروز در جلسه ستاد هماهنگی مراسم ارتحال حاج شیخ غلامرضا حسنی که در سالن جلسات شهید سلیمانی فرمانداری ارومیه برگزار شد با بیان این که حجت الاسلام والمسلمین حسنی تاریخ آذربایجان غربی است، اظهار داشت: نسل ما درست است که میرزای شیرازی را ندیده است اما به عیان مرحوم حسنی و شجاعت و رشادت هایش را مشاهده کرده است و لذ امروز همه وظیفه داریم برای این شخصیت بزرگداشتی  در خور شأن برگزار کنیم.
وی اضافه کرد: شخصیت والای عالم ربانی و مجاهد نستوه حاج اقا حسنی در تمامی ابعاد ، مبارزات ، وحدت ، حمایت از تولید ، ترویج دین و فرهنگ، آئین و مکتب همه ستودنی است و باید به نحو احسن به آن پرداخت شده و به نسل جدید شناسانده شود.

فرماندار ارومیه افزود: باید تمام تلاش خودمان را به کار ببندیم مراسم گرامیداشت حاج اقا حسنی یک مراسم پرشور و عظیم باشد و لذا حضور روحانیت شیعه و اهل سنت و تاثیرگذاران استان در این مراسم می تواندبدان ارج والایی بدهد.

وی با تاکید بر لزوم پوشش رسانه ای این مراسم، اضافه کرد: مجموعه ها، نهادها و ... باید در  این مراسم حضور مؤثر داشته باشند و رسانه ها در این بخش نقش بی بدیلی دارند تا با انعکاس برنامه های بزرگداشت مرحوم حسنی و فعالیت های وی در طول تاریخ وی را به نسل جوان معرفی کنند.
وی با تاکید بر لزوم پوشش رسانه ای این مراسم، اضافه کرد: مجموعه ها، نهادها و ... باید رد این مراسم حضور مؤثر داشته باشند و رسانه ها در این بخش نقش بی بدیلی دارند تا با انعکاس برنامه های بزرگداشت مرحوم حسنی و فعالیت های وی در طول تاریخ وی را به نسل جوان معرفی کنند.
در ادامه این نشست حجت الاسلام حسن محمدی با بیان این که روحانیت همیشه در دفاع از انقلاب و حقوق مردم پیش قدم بودند، گفت: پیشنهاد برگزاری مراسم گرامیداشت مرحوم حسنی از سوی تبلیغات اسلامی ارائه شد و در هبچ کجای دنیا مردم هیچ  قشری را به اندازه روحانیت شیعه دوست ندارند و روحانیت به عنوان خادم مردم بالاترین درصد شهدا را در دفاع مقدس برای نظام اسلامی تقدیم کرده است  و مردم نیز همیشه خود قدردان روحانیت بوده اند.
وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی آروزی انبیاء براورده شد و برای کسانی که پیرو مکتب انبیا بودند زمینه فراهم شد و ما مثل غرب نیستیم که به استوره سازی دست بزنیم، بلکه دارای استوره ها و الگوهای فراوانی هستیم و آذربایجان غربی بر خود می بالد که شخصیتی هم چون مرحوم حسنی را دارد و لذا وظیفه داریم از این شخصیت در تاریخ به نحو احسن محافظت کنیم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه با بیان این که برگزاری مراسم یادبود مرحوم حسنی با همکاری شورای شهر و شهرداری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: معرفی حاج اقا حسنی به مردم، در واقع مرعفی الگو های مقاومت و ولایتمداری آذربایجان غربی به نسل جوان است.

لازم به ذکر است  که مراسم گرامیداشت پنجمین سالگرد ارتحال مجاهد نستوه حاج شیخ غلامرضا حسنی روز دوشنبه  مورخه ۱ خرداد راس ساعت ۹:۳۰ صبح در محل سالن آمفی تئاتر شهیدقاسم سلیمانی خيابان دفاع مقدس ارومیه با حضور مسئولین کشوری ، لشگری، استانی و آحاد مردم غیور و فرهیخته شهرستان ارومیه برگزار خواهد شد و ویژه مراسمی نیز با حضور اندیشمندان، علما، متنفذین و عموم مردم آذربایجان غربی بر سر مزار آن مرحوم واقع در باغ رضوا ارومیه قطعه شهدا برگزار خواهد شد.

دسته بندی ها
ارومیه روحانیون
پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 32
بازدید امروز : 215
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11062
بازدید سالانه : 98089
کل بازدید ها : 98089
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03