en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:13
کد خبر : 305 بازدید : 211 تاریخ : 11:16 1402/03/09
امید آفرینی، تقویت باورهای دینی و انقلابی و کادرسازی برای نظام اسلامی مهم ترین هدف امور بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی است

مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تشریح کرد؛

امید آفرینی، تقویت باورهای دینی و انقلابی و کادرسازی برای نظام اسلامی مهم ترین هدف امور بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی است
خانم گراوندی تقویت امید و باورهای دینی و انقلابی را از دیگر اهداف تبلیغات اسلامی شمرد و  تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان جشن هزار نفری روزه اولی ها در ارومیه برگزار شد و در دیگر شهرستان های استان نیز با همکاری و همراهی مجموعه های فرهنگی این جشن ها در قالب اجتماع فرشته ها، فرشته های روزه اولی و .... برگزار گردید.

مریم گراوندی در گفتگو با واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به تشریح برنامه ها اجرا شده توسط واحد بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در یکسال گذشته پرداخت و اظهار داشت:   دوره های متعدد کنشگری جهاد تبیین  برای بانوان مبلغه، هیئاتی و تاثیرگذار و فعال اجتماعی  فرهنگی استان با موضوعات جوانی جمعیت، حمایت از خانواده و فرزندآوری و تربیت فرزند و سواد رسانه ای با دعوت از سخنرانان کشوری و استانی در ارومیه و  دیگر شهرستان ها برگزار شده است.

وی از ایجاد کارگروه حمایت از خانواده در اداره کل تبلیغات اسلامی با هدف تسیهل ازدواج و فرزندآوری خبر داد و گفت: بسیاری از برنامه های بانوان در قالب نهضت پیشرفت بانوان در استان پیگیری و برگزار می شد که از مجموع فعالیت های یک ساله گذشته نمایشگاه های متعددی برگزار شده بود که به عنوان نمونه می توان به ایجاد غرفه در نمایشگاه دستاوردهای تبلیغات اسلامی در ارومیه و مدرسه 22 بهمن اشاره کرد.

مسئول امور بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی به برگزاری  2 دوره جوانی جمعیت با محوریت تعالی خانواده اشاره کردو اضافه کرد:  همایش جهاد تبین، بحران جمعیت، جنگ روایت ها برای اقشار تاثیرگذار اعم از مبلغین و مبلغات حوزوی، موسسات قرآنی و هیئات مذهبی و فعالین عرصه جمعیت همچنین  دوره های کنشگری عفاف و حجاب و روش های صحیح امر به معروف و نهی از منکر و بیان زیبایی های دینی حجاب در تالار مهدیه در ارومیه باسخنرانی اساتید برگزار شد.

وی تربیت نیروی فرهنگی و کادر سازی برای نظام اسلامی را یکی از مهم ترین اهداف تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در اجرای برنامه های فرهنگی عنوان کرد و افزود:  یکی از برنامه های که در تقویت بنیه های اعتقادی نوجوانان موثر است، برنامه اعتکاف می باشد که برای اولین بار در استان اعتکاف دانش آموزی دختران در ماه رجب و رمضان در شهر ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان غربی برگزار گردید.

گراوندی تقویت جریان های مردمی و هیئات مذهبی بانوان را یکی دیگر از برنامه های تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد و گفت: یکی از مهم ترین اهداف تبلیغات اسلامی ایجاد جریان های مردمی در قالب هیئات، تشکلات دینی، جنبش های مردمی برای حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی و آموزش و حمایت آن هاست و در این راستا جریان های متعدد مردمی راه اندای و آموزش داده شده و برای آن ها جشنواره ها، مهراوره و همایش ها برگزار گردیده است.

وی افزود: در تبلیغات اسلامی کارگروه های جداگانه هیئات اندیشه ورز قرآنی بانوان و هیئات اندیشه ورز فاطمی با هدف تقویت جریان های فعال در زمینه های فرهنگی وعفاف و حجاب راه اندازی شده است و همچنین گروه دختران انقلاب در ارومیه راه اندای شد که در سطح شهر با ایجاد غرفه هایی در زمینه تبلیغ حجاب و عفاف فعالیت می کنند.

مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تاکید کرد:  ایجاد گروه دختران حاج قاسم متشکل از دختران نوجوانان و دانش اموزان دغدغه مند و نخبه استانی و برگزاری دوره های متعدد تقویت باورهای دینی و آموزش شناخت موضوع و مسئله و راه های حل آن ها از دیگر اقداماتی بود که در یک سال اخیر اتفاق افتاد.

وی تقویت امید و باورهای دینی و انقلابی را از دیگر اهداف تبلیغات اسلامی شمرد و  تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان جشن هزار نفری روزه اولی ها در ارومیه برگزار شد و در دیگر شهرستان های استان نیز با همکاری و همراهی مجموعه های فرهنگی این جشن ها در قالب اجتماع فرشته ها، فرشته های روزه اولی و .... برگزار گردید.

گراوندی برگزاری اجتماع هزاران نفری دهه هشتادی های ارومیه، بانوان محمدرسول الله در ایام فتنه 1401 از دیگر برنامه های اجرا شده در طی یکسال گذشته عنوان کرد و گفت:  جشنواره مهرواره با نور با هدف شناسایی مشکلات و آسیب ها در محلات، خانواده ها و حوزه بانوان توسط بانوان فعال محلات و آموزش یافتن راه حل آن ها از ایام فاطمیه تا میلاد حضرت فاطمه (س)  برگزارو در فضای مجازی، حقیقی و صدا و سیما تبلیغ شد و در این طرح 20 نفر در داوری استانی حضور داشتند  و در نهایت با انتخاب داوران و شش نفر  به مرحله کشوری راه یافته و به همراه خانواده به سفر معنوی مشهد مقدس اعزام شدند.

وی اجرای  طرح خانه مادری در ایام فاطمیه با هدف برگزاری روضه های خانگی و تبیین مسئله جمعیت، امیدافرینی و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را دیگر برنامه این مجموعه دانست  و تاکید کرد: با همکاری مبلغات دینی پویش " ما مدیون لطف مادر این خانواده ایم" در ایام فاطمیه در آذربایجان غربی اجرا شد و در نمایشگاه کوچه های بنی هاشم که با حمایت تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ایام فاطمیه راه اندازی شده بود مبلغات حضور می یافتند به تبیین نقش حضرت زهرا در تاریح اسلامی می پرداختند.

مسئول امور بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بازدید از خانه سالمندان در سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، تجلیل از پرستاران زن در روز پرستار و  اجرای جشن بزرگ بچه های بهشت با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را از دیگر برنامه های اجرا شده در طی یکسال گذشته دانست و گفت:  از بین نوجوانان دختر گروهی تحت عنوان رفقیانه در ارومیه راه اندازی شده است و این طرح یکی از زیر مجموعه های کانون نظام تبیین درستاد نهضت پیشرفت بانوان می باشد که برای گروه سنی 12 تا حداکثر 20 سال طراحی شده است  و در جهت توانمند سازی دختران جوان و نوجوان، دوره های آموزشی تدوین عکس و فیلم و ساخت کلیپ  برای آن ها برگزار شده است.

وی در پایان گفت: پویش حرف آورد،   برگزاری مسابقه کتاب در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، اعزام بانوان فعال فرهنگی و اعضای نهضت پیشرفت بانوان به گردهمایی عفاف و حجاب در مشهد و برگزاری دوره آموزشی سخنوری و فن بیان توسط حجت الاسلام میرزایی طی سه جلسه به صورت هفتگی در مسجد حاجی خان ویژه مبلغات، مداحان خواهر و مسئولین هیات مذهبی از دیگر برنامه های واحد بانوان تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی بود.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 95
بازدید امروز : 712
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33114
بازدید سالانه : 232938
کل بازدید ها : 285654
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03