en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 17:17
کد خبر : 313 بازدید : 67 تاریخ : 11:32 1402/03/11
عقلانیت و اهل عمل بودن از صفات شیعیان اهل بیت است

رئیس اداره هیأت و تشکل‌های مذهبی کشور:

عقلانیت و اهل عمل بودن از صفات شیعیان اهل بیت است
حجت الاسلام علمی عقلانیت را از شاخصه های شیعیان اهل بیت عنوان کرد و افزود: در برخی موارد جهل در برابر علم  قرار گرفته است اما در روایتی امام رضا علیه السلام جهل را در برابر عقل  قرار داده است چرا که علم همیشه عقلانیت نمی آورد و در مواردی شاهد بودیم که شخص با داشتن بالاترین سطوح علمی دست به جنایت زده است که نمونه آن را در اغتشاشات اخیر دیدیدم که یک پزشک متخصص دستش به خون یک جوان بی‌گناه آلوده شد و این اوج جهالت او را نشان می دهد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام علی علمی امروز در مراسم بزرگداشت دهه کرامت که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: زیارت امام رضا علیه السلام اجر و پاداش والایی دارد حتی در برخی روایات بیان شده است که برتر از زیارت امام حسین علیه السلام می باشد چرا که برای زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) همه شعیان مشرف می شوند اما برای زیارت علی بن موسی الرضا علیه السلام شیعیان خاص می روند.

وی در ادامه عقلانیت را از شاخصه های شیعیان اهل بیت عنوان کرد و افزود: در برخی موارد جهل در برابر علم  قرار گرفته است اما در روایتی امام رضا علیه السلام جهل را در برابر عقل  قرار داده است چرا که علم همیشه عقلانیت نمی آورد و در مواردی شاهد بودیم که شخص با داشتن بالاترین سطوح علمی دست به جنایت زده است که نمونه آن را در اغتشاشات اخیر دیدیدم که یک پزشک متخصص دستش به خون یک جوان بی‌گناه آلوده شد و این اوج جهالت او را نشان می دهد.

رئیس اداره هیأت و تشکل‌های مذهبی کشور در ادامه گفت: مدارا کردن یکی از مهم ترین صفات شیعه و از سفارشات امام رضا (ع) به شیعیان است و محبان اهل بیت اهل مدارا با دیگران هستند و باید این شاخصه و خصلت را در خودمان تقویت کنیم.

وی عملگرایی را دیگر شاخصه شیعه دانست و اضافه کرد: نباید به دین نگاه اقتضایی داشته باشیم، بلکه باید اهل عمل هم باشیم و اهل بیت، قرآن و یاد خدا باید در خوشی‌ها و عزاداری و همه امور زندگی ما جاری باشد.

حجت الاسلام علمی در ادامه با تاکید بر لزوم  برنامه ریزی جدی برای عید غدیر گفت: عید غدیر محور وحدت امت اسلامی است و مختص شیعه نیست و در واقع سنت نبی مکرم اسلام است و ما باید برای آن برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

 

پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 28
بازدید امروز : 334
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11181
بازدید سالانه : 98208
کل بازدید ها : 98208
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03