en tr
یکشنبه,13 اسفند 1402 07:09
کد خبر : 313 بازدید : 126 تاریخ : 11:32 1402/03/11
عقلانیت و اهل عمل بودن از صفات شیعیان اهل بیت است

رئیس اداره هیأت و تشکل‌های مذهبی کشور:

عقلانیت و اهل عمل بودن از صفات شیعیان اهل بیت است
حجت الاسلام علمی عقلانیت را از شاخصه های شیعیان اهل بیت عنوان کرد و افزود: در برخی موارد جهل در برابر علم  قرار گرفته است اما در روایتی امام رضا علیه السلام جهل را در برابر عقل  قرار داده است چرا که علم همیشه عقلانیت نمی آورد و در مواردی شاهد بودیم که شخص با داشتن بالاترین سطوح علمی دست به جنایت زده است که نمونه آن را در اغتشاشات اخیر دیدیدم که یک پزشک متخصص دستش به خون یک جوان بی‌گناه آلوده شد و این اوج جهالت او را نشان می دهد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام علی علمی امروز در مراسم بزرگداشت دهه کرامت که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: زیارت امام رضا علیه السلام اجر و پاداش والایی دارد حتی در برخی روایات بیان شده است که برتر از زیارت امام حسین علیه السلام می باشد چرا که برای زیارت حضرت سیدالشهدا (ع) همه شعیان مشرف می شوند اما برای زیارت علی بن موسی الرضا علیه السلام شیعیان خاص می روند.

وی در ادامه عقلانیت را از شاخصه های شیعیان اهل بیت عنوان کرد و افزود: در برخی موارد جهل در برابر علم  قرار گرفته است اما در روایتی امام رضا علیه السلام جهل را در برابر عقل  قرار داده است چرا که علم همیشه عقلانیت نمی آورد و در مواردی شاهد بودیم که شخص با داشتن بالاترین سطوح علمی دست به جنایت زده است که نمونه آن را در اغتشاشات اخیر دیدیدم که یک پزشک متخصص دستش به خون یک جوان بی‌گناه آلوده شد و این اوج جهالت او را نشان می دهد.

رئیس اداره هیأت و تشکل‌های مذهبی کشور در ادامه گفت: مدارا کردن یکی از مهم ترین صفات شیعه و از سفارشات امام رضا (ع) به شیعیان است و محبان اهل بیت اهل مدارا با دیگران هستند و باید این شاخصه و خصلت را در خودمان تقویت کنیم.

وی عملگرایی را دیگر شاخصه شیعه دانست و اضافه کرد: نباید به دین نگاه اقتضایی داشته باشیم، بلکه باید اهل عمل هم باشیم و اهل بیت، قرآن و یاد خدا باید در خوشی‌ها و عزاداری و همه امور زندگی ما جاری باشد.

حجت الاسلام علمی در ادامه با تاکید بر لزوم  برنامه ریزی جدی برای عید غدیر گفت: عید غدیر محور وحدت امت اسلامی است و مختص شیعه نیست و در واقع سنت نبی مکرم اسلام است و ما باید برای آن برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

 

پربازدید ها
تصاویر/ نشست نخبگان شیعه و اهل سنت که با موضوع نقش مشارکت مردمی در تحقق تمدن نوین اسلامی

تصاویر/ نشست نخبگان شیعه و اهل سنت که با موضوع نقش مشارکت مردمی در تحقق تمدن نوین اسلامی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 180
بازدید دیروز : 514
بازدید ماه جاری : 22027
بازدید سالانه : 184820
کل بازدید ها : 198442
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/11/22