en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 16:46
کد خبر : 318 بازدید : 68 تاریخ : 11:37 1402/03/21
برگزاری دوره دو روزه هم اندیشی اعتقادی با واکاوی شبهات الحادی در شهرستان ماکو

مسئول فرق و مذاهب تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خبر داد؛

برگزاری دوره دو روزه هم اندیشی اعتقادی با واکاوی شبهات الحادی در شهرستان ماکو
سفری از برگزاری دوره آموزشی هم اندیشی عقایدی با رویکرد صف آرایی در برابر شبهات ملحدانه در شهرستان ماکو خبر داد و گفت : این دوره برای آموزشیاران نهضت سواد آموزی مهاباد و مربیان و معاونین پرورشی آموزش و پرورش ماکو در سالن‌ اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان ماکو به مدت دو روز برگزار شد.

اسماعیل سفری در گفتگو با واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی از برگزاری دوره آموزشی هم اندیشی عقایدی با رویکرد صف آرایی در برابر شبهات ملحدانه در شهرستان ماکو خبر داد و اظهار داشت: این دوره برای آموزشیاران نهضت سواد آموزی مهاباد و مربیان و معاونین پرورشی آموزش و پرورش ماکو در سالن‌ اجتماعات اداره آموزش و پرورش شهرستان ماکو به مدت دو روز برگزار شد.

مربیان پرورشی شهرستان ماکو و معلمین نهضت سواد آموزی مهاباد طراحان فکور و اندیشمند، در زمینه های سازماندهی و شکل دادن به محیط های درسی و کلاسهای درسی و محتوای آنها و تربیت معلمین، ترسیم خطوط مهم و روشن در مجموعه آموزش و پرورش هستند و باید کارهای تحول آمیز و مهم در عرصه آموزش و پرورش انجام دهند.

مسئول امور فرق و مذاهب تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: همه دست های قدرتمندی كه تاريخ را به حركت در آورده اند ، به دست معلمان قدرت پيدا كرده اند . معلمان بوده اند كه  آنها را كار آمد كرده اند. 

وی گفت: بدون تردید معلمین به عنوان تاثیر گذار ترین اقشار می توانند در مسیر سعادت و یا شقاوت هر جامعه نقشی کلیدی داشته باشند و اگر اصالت حرکت های فرهنگی را در پایداری و حفظ جامعه بپذیریم آنگاه به نقش انکارناپذیر متولیان امر فرهنگ به ویژه معلمین که در تربیت نسل جوان به صورت مستقیم در ارتباط هستند بیشتر پی  خواهیم برد، آن هم در برهه ای که کشور با تهاجم وسیع و همه جانبه فرهنگی دشمن روبرو است.

سفری خاطرنشان کرد: یکی از راههای به روز رسانی اطلاعات معلمان جهت پاسخگویی به شبهات جوانان برگزاری دوره های آموزشی است که در این راستا اداره کل تبلیغات اسلامی دوره اردوي آموزشي رفع شبهات الحادی  را با حضور80 نفر از آموزشیاران نهضت سوادآموزی و روحانیون اهل سنت مهاباد در سال 1401 برگزار نمود .

 وی گفت:  باتوجه به اهمیت توانمندسازی اقشار تاثیرگذار فرهنگی در مواجهه و پاسخگویی به شبهات القاء شده لذا انجام مطالعه و بررسی ویژه برنامه  دوره آموزشی هم اندیشی عقایدی با رویکرد صف آرایی در برابر شبهات ملحدانه در دستور کار اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان غربی در سال 1402 نیز  قرار گرفت.

مسئول فرق و مذاهب تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: اهداف این دوره ارتقاءسطح آگاهی های دینی و مذهبی مخاطبین در حوزه فرق و مذاهب ، توجیه مخاطبین نسبت به تهاجم فرهنگی و القاء شبهات، کادر سازی نیروی فرهنگی از افراد تاثیرگذار فرهنگی و علمی، ارتقاء توانمندی مخاطبین در پاسخگویی به شبهات و القائات،  ایجاد ازتباط و تعامل با پیروان فرق و مذاهب اسلامی از طریق چهره های فرهنگی، بالا بردن سطح شناخت و آگاهی مخاطبین نسبت به عقاید و آداب و رسوم پیروان مذاهب و معرفی و نشر فرهنگ اهل بیت(ع) در میان جوانان و نوجوانان بود.

وی در پایان گفت: اساتید این دوره آقایان جواد ری پور و حسین کریمی از اساتید تهران بودند.

پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 31
بازدید امروز : 304
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11151
بازدید سالانه : 98178
کل بازدید ها : 98178
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03