en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 02:06
کد خبر : 322 بازدید : 150 تاریخ : 14:33 1402/03/24
در حوزه عفاف و حجاب و زنان ما مدعی هستیم

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

در حوزه عفاف و حجاب و زنان ما مدعی هستیم
حجت الاسلامی امامی با بیان این که باید جلسات تبیین در جهت تقویت ایمان و امید باشد، گفت: باید کتب شهید مطهری، آیت الله جوادی و امامین انقلاب در خصوص زن وحجاب مورد مطالعه جوانان قرار گیرد و ما در مسئله زنان مدعی هستیم و همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند؛ باید چهره دروغین غرب را در این زمینه افشا کرده و آن ها را رسوا کنیم.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت  الاسلام منصور امامی امروز در جلسه روحانیون و مربیان حلقه های صالحین ارومیه که در مسجد حاجی خان این شهر برگزار شد، اظهار داشت: روحانیون تجربیات موفق خود را در جهت بالا بردن معنویت جوانان، یادداشت کرده و به دیگران منتقل کنند.

وی افزود: برای برخی مسائل مهم نیاز به همفکری و آموزش داریم و لازم است روحانیون فعال و مربیان صالحین ارومیه جلسات متعدد همفکری داشته باشند و برای مناسبت های بزرگ و مهم دینی و ملی برنامه ریزی تاثیرگذار داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی برگزاری  جشن های مردمی غدیر گفت: باید برنامه های غدیر به صورت مردمی برگزار شود و این که در روایات بیان شده است که عید غدیر را سه روز جشن بگیرید، بجای این که درِ ادارات را بکوبیم می توانیم از قدرت و ظرفیت های مردمی استفاده کنیم و این امر موجب ماندگاری غدیر خواهد بود و باید حرکت های مردمی نیز در غدیر به درستی روایت شود.

وی خاطرنشان کرد: تقویت جایگاه سادات و دید و بازدید با خانواده سادات و برگزاری جشن های غدیر به محوریت فرزندانی از نسل حضرت زهرا (س) یکی از برنامه هایی است که در غدیر می توان اجرا کرد و از جمله سفارشات امام رضا (ع) برای غدیر خاتم بخشی است که هر کسی می تواند به اندازه وسع و توان خود این سنت حسنه را اجرا کند.

حجت الاسلام امامی عنوان داشت: یکی از مواردی که باید در اولویت روحانیون باشد، برنامه ریزی برای آموزش جوانان مسجدی است و تبلیغات اسلامی این آمادگی را دارد که صفر تا صد این آموزش ها را انجام بدهد و امروز ما در عرصه روایت گری درست دست آوردها انقلاب و اسلام ضعف داریم که با آموزش جوانان می توانیم تا حدودی برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: مسائلی از جمله حجاب و جهاد تبیین یک مسئله فوری است و باید نسبت به این مسئله برنامه ریزی کنیم و در قضیه حجاب می توان کارهای ایجابی متعددی انجام داد و حجاب به حول و قوه الهی به سمت جهانی شدن پیش خواهد رفت و کسانی که امروز به سمت بدحجابی و بی حجابی قدم برمی دارند بسیار اندک هستند و قواعد الهی با برنامه ریزی انسان ها متفاوت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی افزود: نباید به مسئله حجاب با دید ناامیدی نگاه کنیم و دیگران را بترسانیم بلکه با ایمان و یقین در این راه قدم برداریم و امکان ندارد مومن بترسد و ترس مخالف ایمان و مهم ترین عامل گناه است و رهبر انقلاب نیز در سخنرانی اخیر خود بر تقویت امید و ایمان تاکید کردند و لازمه حرکت به جلو این دو مسئله است و باید این مسئله را در خودمان جا بیاندازیم.

وی با بیان این که باید جلسات تبیین در جهت تقویت ایمان و امید باشد، گفت: باید کتب شهید مطهری، آیت الله جوادی و امامین انقلاب در خصوص زن وحجاب مورد مطالعه جوانان قرار گیرد و ما در مسئله زنان مدعی هستیم و همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند؛ باید چهره دروغین غرب را در این زمینه افشا کرده و آن ها را رسوا کنیم.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: باید در حوزه های فرهنگی مدیرانی را تربیت کنیم که بتوانند مسائل فرهنگی را مدیریت کنند و در این راستا رویداد دختران و حاج قاسم برای دختران و نوآوین برای پسران در آذربایجان غربی برگزار شده است که در آن به نوجوانان آموزش داده می شود که چگونه مسائل پیرامون خود را بشناسند، برای آن راه حل پیدا کرده و حل و روایت کنند.

 

 

دسته بندی ها
اداره کل
پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 75
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16993
بازدید سالانه : 191206
کل بازدید ها : 221758
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27