en tr
شنبه,30 تیر 1403 01:04
کد خبر : 327 بازدید : 200 تاریخ : 16:22 1402/03/29
هر مجموعه ای که خود را در معرض نقد قرار دهد پیشرفت می کند/  از نقدها استقبال می کنیم/ رسالت تبلیغات اسلامی تقویت جریان های مردمی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

هر مجموعه ای که خود را در معرض نقد قرار دهد پیشرفت می کند/ از نقدها استقبال می کنیم/ رسالت تبلیغات اسلامی تقویت جریان های مردمی است
حجت الاسلام امامی گفت: تبلیغات اسلامی از نقد، نظرات و پیشنهادات اصحاب رسانه و فرهنگ حمایت می‌کند و معتقدیم هر مجموعه ای که خود را در معرض نقد قرار دهد رشد خواهد کرد و ما ضمن این که از نقدها استقبال می کنیم، بلکه از بهترین نقد و پیشنهاد تجلیل نیز خواهیم کرد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات که در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی برگزار شد، اظهار داشت: تبلیغات اسلامی از نقد، نظرات و پیشنهادات اصحاب رسانه و فرهنگ حمایت می‌کند و معتقدیم هر مجموعه ای که خود را در معرض نقد قرار دهد رشد خواهد کرد  و ما ضمن این که از نقدها استقبال می کنیم، بلکه از بهترین نقد و پیشنهاد تجلیل نیز خواهیم کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصريح کرد: یکی از مهم ترین رسالت تبلیغات اسلامی برگزاری دوره های آموزشی برای مادحین، طلاب، روحانیون و فعالین قرآنی است و در این راستا بیش از ۴۰ جلسه آموزشی برای طلاب و ائمه جماعات ارومیه برگزار شده است و برای مادحین و ذاکرین در قالب جلسات مجمع‌الذاکرین برگزار می شود که در آن‌ها سیره و مقتل شناسی آموزش داده می شود.

وی اضافه کرد: دالقرآن تبلیغات اسلامی در یک سال اخیر کارهای شاخصی داشته است که به عنوان نمونه می توان به برگزاری موفق جشنواره زیر سایه خورشید در دهه کرامت، دوره های آموزش یاری قرآن  تربیت قرآن آموز، جمع خوانی های قرآن کریم در ماه رمضان، تجلیل از پیشکسوتان و نوجوانان و فعالین قرآنی، برگزاری دوره های مهارت افزایی و بازدید از مؤسسسات قرآنی اشاره کرد.

حجت الاسلام امامی به مهرواره های بانور، همدل و هوای نو اشاره کرد و گفت: مهرواره هوای نو در خصوص هیئات مذهبی است و تلاش دارد امید را در هیئات مذهبی ایجاد و رویدادهای جدید را احصا کرده و فعالیت هیئات مذهبی را منعکس ‌کند و در مهرواره همدل هم تلاش می شود مشکلات محلات شناسایی حل و روایت شود.

وی خاطرنشان کرد: برای تقویت کنشگری نوجوانان رویداد دختران حاج قاسم برای دختران در استان برگزار شده است و برای نوجوانان پسر هم رویداد نوآوین در آینده برگزار می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی عنوان داشت: سند راهبردی مدیریت مساجد در تبلیغات اسلامی تدوین شده و در جلسه شورای فرهنگ عمومی در اختیار اعضا قرار داده شده است و در این سند مشکلات مسجد احصا و برای آن راه حل ارائه گردیده است.

وی تقویت جریان های مردمی و حمایت از آن‌ها را از دیگر برنامه ها و اهداف تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی عنوان کرد و گفت: قبل از رویدادهای مهم مذهبی مثل رمضان و محرم همایش هایی تحت عنوان طلایه داران تبلیغ در سراسر استان برای مبلغین برگزار می شود و در طول سال هم همایش های روحانیون کنشگر در سطح استان برگزار می شود.

حجت الاسلام امامی به برنامه های حوزه فرق و ادیان اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی اشاره کرد و افزود: همایش ادیان و مذاهب در مکتب حاج قاسم سلیمانی برای دومین سال پیاپی در ارومیه با دعوت از سخنرانان بین المللی برگزار شده است و برای تقویت اتحاد و همدلی روحانیون شیعه و سنی افطاری های وحدت و مقاومت در ماه رمضان در ۱۵ شهرستان استان برای دومین سال پیاپی اجرا شد و سفر به عتبات عالیات، برگزاری دوره های رفع شبهات الحادی و ... نیز از دیگر فعالیت های تبلیغات اسلامی در این حوزه بوده است.

وی با بیان این‌که محتوای تبلیغی در مناسبت های مختلف تهیه و در اختیار روحانیون قرار داده شده است، گفت: مبلغین استان جهت دانش افزایی برای دوره های متعددی در سطح کشور اعزام شده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی به برگزاری تجمع یوم العباس، امت محمدرسول الله، پیاده روی جاماندگان اربعین و بانوان امت رسول الله اشاره کرد و افزود: برای اولین بار اردوی شورای هیئات مذهبی به شهرهای زنجان و قم برای هم افزایی و تجربه اندوزی و استفاده از تجربیات این دو استان برگزار شد و ان شاالله امثال نیز اردو برگزار خواهد شد و آخر هفته ارومیه پذیرای شورای هیئات مذهبی چهار استان کشور می باشد.

وی اضافه کرد: یکی از رویکردهای تبلیغات اسلامی در عرصه فرهنگی نگاه منطقه ای است و در این راستا جلساتی با مدیران کل تبلیغات اسلامی شمالغرب کشور در تبریز برای هم افزایی و برگزاری مشترک در شمالغرب برگزار شد و در صدد این هستیم که برخی برنامه های ویژه در قالب منطقه ای برگزار شود.

حجت الاسلام امامی حمایت از هیئات مذهبی، اعزام مادحین به دیدار رهبری، توانمندسازی مادحین و برگزاری هیئت علما را از دیگر فعالیت های تبلیغات اسلامی استان عنوان کرد و گفت: روضه های شهدایی در قالب یک حرکت مردمی در بیش از ۲۰۰ محله و منزل شهدا در ارومیه برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی برگزاری کارگاه آموزشی جنگ شناختی، رسانه و فضای مجازی، رویداد امید، فرزند آوری، جهاد تبیین، جوانی جمعیت، مبارزه با خرافات و ... از دیگر فعالیت های این اداره کل در یک سال اخیر عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت روحانیون در قالب بنیاد هدایت در استان پیگیری می شود و روحانیون در روستاها و مناطق مختلف کارهای شاخصی داشتند.

حجت‌الاسلام امامی عنوان داشت: با همکاری آموزش و پرورش جشن روزه اولی ها در استان برگزار شد و مراسم اعتکاف دانش آموزی و جمع خوانی قرآن کریم نیز برای اولین بار استان برگزار شد

وی اضافه کرد: در حوزه عفاف حجاب کارگاه های متعددی در استان برگزار شد و گروه دختران انقلاب در ماه رمضان در قالب برگزاری ایستگاه‌هایی در سطح شهر به تبیین مسئله حجاب و ایجاد انس و الفت بین بانوان پرداختند و دوره های متعددی نیز برای کنشگران عرصه حجاب و تبیین چهره غرب در خصوص زن در استان برگزار شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی عنوان داشت:  در عرصه حجاب تبلیغات اسلامی دو مسئله‌ را دنبال می کند یکی تبیین چهره غرب و ادعای دروغین آن‌ها در عرصه حجاب و عفاف است و دیگری بیان دیدگاه اسلام به زن و بانوان است

 

وی تصریح کرد: جمعیت یکی از مولفه های قدرت حکومت ها می باشد و در این راستا ما دوره های متعددی برای تکثیر جمعیت و آگاه سازی بانوان برگزار کردیم .

حجت الاسلام امامی به فعالیت های رسانه ای اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی اشاره کرد و گفت: رسانه تبلیغات اسلامی ضمن انتشار فعالیت های تبلیغات اسلامی، نقش اساسی در روایت اتفاقات خوب در زلزله خوی ایفا کرد و در ماه رمضان نیز در قالب نشر خوبی‌ها فعالیت مساجد شاخص را تهیه و منتشر کرد و از اهالی رسانه هم می خواهیم در این جنگ روایت ها به تبلیغات اسلامی کمک کنند.

وی در ادامه به برنامه های غدیر اشاره کرد و گفت: جدا این اعتقاد  را داریم که اگر کارها مردمی باشد بیشتر موثر خواهد شد و در این راستا از دوسال قبل ستاد مردمی غدیر در استان راه اندازی شده و تبلیغات اسلامی ضمن تقویت جریان های مردمی تمام امکانات خود را برای غدیر بسیج کرده است و امسال نیز این جشن ها برگزار خواهد شد که تکمیلا در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 46
بازدید امروز : 76
بازدید دیروز : 956
بازدید ماه جاری : 30490
بازدید سالانه : 250374
کل بازدید ها : 314773
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03