en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 02:07
کد خبر : 349 بازدید : 133 تاریخ : 14:20 1402/04/27
نظم و رعایت حق الناس از مهم ترین پیام های قیام عاشوراست

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالدران:

نظم و رعایت حق الناس از مهم ترین پیام های قیام عاشوراست
حجت الاسلام حق ورودی زاده گفت: نظم و رعایت حق الناس از مهم ترین پیام های قیام عاشوراست و دستجات عزاداری نیز باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که سر وقت برنامه ها را شروع کرده و در وقت مقرر تمام کنند و موجب حق الناس نشوند و به اندازه ای نیز عزاداری ها را طول ندهند که نماز صبح فوت شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام حسین حق وردیزاده  امروز جلسه شئون فرهنگی چالدران که با موضوع هماهنگی برنامه های عزاداری ماه محرم با حضور مسئولین این شهرستان در دفترامام جمعه چالدران برگزار شد، اظهار داشت: عزاداری های محرم باید در جهت معرفت و شعور افزایی ما باشد و نباید آن را فقط محدود به گریه و سیاه پوشیدن  کنیم، هر چند اجر و پاداش گریه بر مصیبت اهل بیت فراوان است اما باید محرم در جهت بصیرت افزایی  باشد.

وی افزود:  باید از بستر محرم در جهت معرفی اهل بیت، امام حسین (ع) و اسلام حقیقی و پیام های عاشورا و نهضت امام حسین (ع) به دنیا استفاده کنیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالدران خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین اهداف امام حسین علیه السلام بیداری و هوشیاری امت از دسیسه های دشمنان بود و این مسئله امروز با منابر ممکن است و باید هیئات مذهبی برگزاری منابر را در اولویت های خود قرار دهند و لذا برای ارتقاء کمی و کیفی و بهره مندی از فیوضات معنوی و حماسی در مراسم عزادارای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام لازم است منابر و سخنرانی ها رونق داشته باشند.

وی ادامه داد: نظم و رعایت حق الناس از مهم ترین پیام های قیام عاشوراست و دستجات عزاداری نیز باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که سر وقت برنامه ها را شروع کرده و در وقت مقرر تمام کنند و موجب حق الناس نشوند و به اندازه ای نیز عزاداری ها را طول ندهند که نماز صبح فوت شود.

حجت الاسلام حق ورودی زاده گفت: قیام امام حسین (ع) با عزاداری مبنایی زنده مانده است و لذا نباید عزاداری ها و مداحی ها را از شکل حقیقی و مبنایی خارج کرده و به سمت مطالبی سوق داده شود که موجب وهت ائمه و اهل بیت باشد.

 

دسته بندی ها
استانی چالدران
پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 77
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16995
بازدید سالانه : 191208
کل بازدید ها : 221760
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27