en tr
شنبه,30 تیر 1403 02:01
کد خبر : 365 بازدید : 174 تاریخ : 14:54 1402/06/05
دشمنان از اربعین هراس دارند/  پیاده روی دلدادگان در ارومیه  برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه:

دشمنان از اربعین هراس دارند/ پیاده روی دلدادگان در ارومیه برگزار می شود
حجت الاسلام محمدی گفت: با همکاری و هماهنگی هیئات مذهبی، مساجد، دستجات عزاداری و مردم ولایت مدار ارومیه و دستگاه های فرهنگی، سال گذشته پیاده روی دلدادگان اربعین در ارومیه برگزار شد و امسال نیز در روز اربعین این حرکت عظیم برگزار می شود و در مسیر های پیاده روی نیز مواکب حسینی مستقر شده و به خدمات رسانی مشغول خواهند شد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام حسن محمدی امروز در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی ارومیه که در مسجد اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: مسجد مرکز همه تصمیم‌گیریهای مهم و کارهای بزرگ در صدر اسلام بود و امروز نیز باید این گونه شود و بر این اساس نیز جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی ارومیه را در این مکان مقدس برگزار کردیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: با بیان این که پیاده روی اربعین نشان اقتدار و قدرت امت اسلامی در عالم است، اظهار داشت: امروز دیگر پیاده روی اربعین متعلق به شیعه نیست و همه آزادگان عالم از سراسر دنیا  به این همایش عظیم جهانی می پیوندند و ان شاالله این پیاده روی عظیم زمینه ساز ظهور حجت بن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز هیئات مذهبی کشور و جریان انقلاب و حزب اللهی ها پای کار آمده اند و مدیریت اربعین را به دست گرفته اند و اربعین نماد بارز مدیریت فرهنگی مردمی است و به این دلیل است که رهبر معظم انقلاب به سپردن کارهای فرهنگی به دست مردم تاکید دارند.

حجت الاسلام محمدی عنوان داشت: دست و پا زدن غربی ها و جریان لیبرال در داخل و خارج کشور از اوج گرفتن همایش عظیم و میلیونی اربعین نشان گر افول تفکر لیبرالی است و آن ها وقتی این عظمت و عزت را می بینند برای این که آن را به حاشیه ببرند می گویند؛ اربعین حرکت حکومت جمهوری اسلامی است. در حالی که همه مواکب مردمی و مال هیئات مذهبی هستند و اگر هم این حرف آن ها درست باشد باز هم اعتراف ناخواسته ای به شکست تفکر خود در برابر حماسه انقلاب اسلامی کرده اند.

وی در ادامه گفت: راهپیمایی اربعین  نقطه قوّت اسلام، حقیقت و جبهه‌ی مقاومت اسلامی است و جرعه ای از تمدن نوین اسلامی بعد از ظهور می باشد که همه امت برای تعالی حقیقت تلاش می کنند و در آن ایثار، فداکاری، گذشت، احسان، مواسات و همدلی موج می زند.

رئیس اداراه تبلیغات اسلامی ارومیه  افزود: در کنار حرکت عظیم مردمی و سیل خروشان امت اسلامی در اربعین حسینی، ادارات و سازمان ها نیز وظیفه دارند کارها را تسهیل کنند و بسیاری از مردم از حضور فیزیکی در همایش عطیم پیاده روی اربعین در عراق جامانده اند و لذا می طلبد در شهرها نیز پیاده روی دلدادگان  اربعین برای ایجاد شور و شوق در امت و حرکت به سمت تمدن اسلامی برگزار شود.

حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد:  کسی که دل در گروه حسین بن علیه السلام دارد در واقع قلبا در راهپیمایی عظیم اربعین حسین حضور دارد و با استناد به حدیث امام صادق (ع) که به سدیر فرمود؛ هر روز امام حسین ( ع) را زیر سقف آسمان زیارت کنید و امام ادامه می دهد که اگر از راه دور هم به حضرت سیدالشهدا ابراز ارادت کنید برای شما زیارت حساب می شود و بر این اساس امسال نیز حرکت پیاده روی دلدادگان اربعین در ارومیه از میدان شهدا به سمت مزار شهدا برگزار می شود.

وی ادامه داد: با همکاری و هماهنگی هیئات مذهبی، مساجد، دستجات عزاداری و مردم ولایت مدار ارومیه و دستگاه های فرهنگی، سال گذشته پیاده روی دلدادگان اربعین در ارومیه برگزار شد و امسال نیز در روز اربعین این حرکت عظیم برگزار می شود و در مسیر های پیاده روی نیز مواکب حسینی مستقر شده و به خدمات رسانی مشغول خواهند شد.

دسته بندی ها
اداره کل ارومیه
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 34
بازدید امروز : 138
بازدید دیروز : 956
بازدید ماه جاری : 30552
بازدید سالانه : 250436
کل بازدید ها : 314835
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03