en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:09
کد خبر : 367 بازدید : 162 تاریخ : 08:58 1402/06/06
پیاده روی اربعین در ارومیه سند اهل بیتی بودن این شهر است/ دشمنان برای کم رونق بودن عزاداری امام حسین میلیاردها دلار هزینه کرده اند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

پیاده روی اربعین در ارومیه سند اهل بیتی بودن این شهر است/ دشمنان برای کم رونق بودن عزاداری امام حسین میلیاردها دلار هزینه کرده اند
حجت الاسلام امامی گفت: دشمنان اسلام میلیاردها دلار هزینه کردند تا محرم به اوج و عظمت نرسد اما با عظمت تر از سال های قبل برگزار شد و ان شاالله اربعین نیز این‌گونه خواهد شد و پیاده روی اربعین در ارومیه، فقط یک پیاده روی ساده نیست بلکه سندی بر اهل بیتی بودن این شهر می باشد و لذا باید تلاش کنیم پرشور تر از سال گذشته برگزار شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی حجت الاسلام منصور امامی شامگاه یکشنبه در جلسه مجمع الذاکرین ارومیه که در مسجد حاجی خان با حضور روسای هیئات مذهبی ارومیه برگزار شد، با تشریح حرکت کاروان امام حسین علیه السلام از کوفه تا شام بر اساس مقاتل اظهار داشت: در هر محلی که سر مطهر امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا وارد شده محبین اهل بیت و مسلمانان آنجا را به محل زیارت تبدیل کرده‌اند و امروز برخی از آنها به مشهد الرأس مشهور است.

وی اضافه کرد: هر کجا زمینه ای برای تبیین و روشنگری فراهم می شد اسرای کربلا و در رأس آنها حضرت زینب کبری سلام الله علیها و امام سجاد علیه السلام به روشنگری علیه حکومت بنی امیه می پرداختند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی در ادامه به روایت معاویة بن وهب از امام صادق (ع) پرداخت و گفت: معاویه بن وهب می گوید؛ به نزد امام صادق علیه السلام  آمدم و او در مصلای خودش مشغول نماز بود و منتظر شدم تا نمازش را به جا آورد و شنیدم كه در نمازش برای زائرین قبر امام حسین (ع) و اهل بیت دعا می فرمود و از خداوند حفظ آن ها از بلاها را می خواست.

 

حجت‌الاسلام امامی  ادامه داد: امام صادق علیه السلام در ادامه این روایت 5 خصوصیت برای شیعیان و زوار قبر امام حسین (ع) بیان کرده و می فرمایند:  آنان كه به سبب اشتیاق در نیكی به ما و امید به پاداش هایی كه در دوستی و پیوند با ما نزد توست و برای شادمان نمودن پیامبر تو محمد صلی الله علیه و آله و پذیرفتن فرمان ما و خشمگین ساختن دشمنان ما دارایی خویش را انفاق نموده و به سوی ما رهسپار شده اند و از این انفاقگری و راهسپاری، خشنودی تو را می جویند، پس آنان را از جانب ما خرسندانه پاداش ده، شب و روز، ایشان را حفظ نما و در نبودشان میان خانواده و فرزندان آنان به نكویی جانشین شو، همراه آنان باش و شر هر گردن فراز خیره سر و هر آفریده ناتوان و توانمند و شر شیطان های انس و جن را از آنان دور فرما؛برترین پاداشی را كه به سبب غربت از وطن هایشان و برگزیدن ما بر فرزندان و خانواده ها و خویشانشان آرزو دارند به آنان ارزانی فرما.

 

وی تصریح کرد:  از این روایت معلوم می شود عزاداری برای امام حسین باید دشمنان دین اسلام را باید عصبانی کند و عزایی که از آن دشمن ناراحت نشود فایده ای ندارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت:  امام صادق در ادامه این روایت از خداوند هفت چیز گرانبها را برای زائر امام حسین با این مضمون می خواهد؛ خداوندا به راستی دشمنان ما بر درآمدن آنان از وطن خرده می گیرند و این خرده گیری آنان را از راهسپاری به سوی ما باز نداشته است. پس بر رخسارهایی كه آفتاب رنگش را دیگرگون ساخته رحم آور و بر این گونه ها كه بر روی مزار امام حسین علیه السلام نهاده شده ترحم فرما و بر این چشم ها كه به خاطر مهرورزی به ما اشک از آن جاری شده رحم کن و بر این دل ها كه برای ما بی قراری می كنند و شعله می كشند رحم آور و بر این ناله ها كه برای ما سر می دهند رحم آور. خداوندا این جان ها و پیكرها را به تو سپردم تا در روز تشنگی از حوض كوثر سیرابشان نمایی.

حجت الاسلام امامی عنوان داشت: دشمنان اسلام میلیاردها دلار هزینه کردند تا محرم به اوج و عظمت نرسد اما با عظمت تر از سال های قبل برگزار شد و ان شاالله اربعین نیز این‌گونه خواهد شد و پیاده روی اربعین در ارومیه، فقط یک پیاده روی ساده نیست بلکه سندی بر اهل بیتی بودن این شهر می باشد و لذا باید تلاش کنیم پرشور تر از سال گذشته برگزار شود.

وی ادامه داد: در گذشته و در تاریخ، حکومت های جور و ظلم تلاش کردند نام حسین بن علی علیه السلام را خاموش کنند اما خدای متعال می خواست این نام و این حرکت زنده بماند و امروز در عصر شرک آلود و دنیای اومانیستی، این نام امام حسین (ع) همچون معجزه ای جاویدان حق و حقیقت را حفظ کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در پیاده روی اربعین عرب و غیر عرب کارکرد و محصول و زحمات یک ساله خود را برای زائرین حسین بن علی علیه السلام ارزانی می دارند و این قطعه ای از مدینه فاضله اسلامی است و باید در طول سال نیز این ایثار و از خودشتگی را حفظ کنیم تا بتوانیم قدمی برای ظهور برداریم و امام زمان (عج) شیعه ای را می خواهد که گرهی از مردم باز کند و به کار مردم بیاید.

وی گفت:  اربعین، قیام امام حسین و عاشورا برنامه الهی بود که در عصر و زمانه ای که عده ای تلاش می کنند انسان را به یک ابزاری برای قدرت ها و ثروت اندوزها تبدیل کنند، خدای متعال با نور سیدالشهدا انسان را از افتادن به دام شیطان و ضلالت و گمراهی حفظ می کند.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 96
بازدید امروز : 706
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33108
بازدید سالانه : 232932
کل بازدید ها : 285648
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03