en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:32
کد خبر : 368 بازدید : 131 تاریخ : 09:56 1402/06/08
پیاده روی جاماندگان اربعین در چایپاره برگزار می شود

پیاده روی جاماندگان اربعین در چایپاره برگزار می شود
حجت الاسلام حلمی گفت: برای ایجاد جو حسینی و اربعینی در شهرستان چایپاره، با همکاری مجموعه های مردمی، دولتی و هیئات مذهبی مراسم پیاده روی جامادگان اربعین حسینی در شهر چایپاره روز چهارشنبه همزمان با اربعین امام حسین (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام حجت الاسلام علیرضا حلمی در گفتگو با واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند؛ باید مراسم راهپیمایی اربعین حسینی را هر چه میتوانیم و پُربارتر و معنوی‌تر کرده و معنا و مضمون این مراسم را باید روزبه‌روز بیشتر کنیم و اربعین نمادی از تمدن اسلامی بعد از ظهور است و  امروز هدف هر مسلمان باید ایجاد تمدّن اسلامی نوین باشد.

وی ادامه داد: ملّت ها، جریان ها و دولت های اسلامی ظرفیّتهای عظیمی دارند که باید از آن برای با عظمت برگزار شدن اربعین استفاده شود و در کشور نیز مجموعه های مردمی و هیئات مذهبی و جریان های دینی این ظرفیت عظیم را دارند و هر زمان به میدان آمده اند حماسه ساز شده اند و لذا می طلبد  از ظرفیت آن ها در برگزاری مراسمات مهم دینی نظیر پیاده روی اربعین استفاده کافی و وافی شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چایپاره تصریح کرد: همه مردم ایران اعم از شیعه و اهل سنت یکی از بزرگترین آرزوهایشان حضور در همایش عظیم راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق است، اما با توجه به موقعیت، این امکان برای همه مردم در یک سال فراهم نمی شود و لذا لازم است جو اربعینی در شهرها ایجاد شود تا تسکین خاطری برای مردم ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد جو حسینی و اربعینی در شهرستان چایپاره، با همکاری مجموعه های مردمی، دولتی و هیئات مذهبی مراسم پیاده روی جامادگان اربعین حسینی در شهر چایپاره روز چهارشنبه همزمان با اربعین امام حسین (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام حلمی گفت: این همایش پیاده روی از ساعت 16:30 بعد از ظهر از میدان ولایت فقیه به سمت سه راهی برگزار می شود و با برگزاری عزاداری نیز ختم خواهد شد.

دسته بندی ها
استانی چایپاره
پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 25
بازدید امروز : 47
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16965
بازدید سالانه : 191178
کل بازدید ها : 221730
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27