en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 16:04
کد خبر : 368 بازدید : 33 تاریخ : 09:56 1402/06/08
پیاده روی جاماندگان اربعین در چایپاره برگزار می شود

پیاده روی جاماندگان اربعین در چایپاره برگزار می شود
حجت الاسلام حلمی گفت: برای ایجاد جو حسینی و اربعینی در شهرستان چایپاره، با همکاری مجموعه های مردمی، دولتی و هیئات مذهبی مراسم پیاده روی جامادگان اربعین حسینی در شهر چایپاره روز چهارشنبه همزمان با اربعین امام حسین (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام حجت الاسلام علیرضا حلمی در گفتگو با واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت زیارت اربعین اظهار داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرموده اند؛ باید مراسم راهپیمایی اربعین حسینی را هر چه میتوانیم و پُربارتر و معنوی‌تر کرده و معنا و مضمون این مراسم را باید روزبه‌روز بیشتر کنیم و اربعین نمادی از تمدن اسلامی بعد از ظهور است و  امروز هدف هر مسلمان باید ایجاد تمدّن اسلامی نوین باشد.

وی ادامه داد: ملّت ها، جریان ها و دولت های اسلامی ظرفیّتهای عظیمی دارند که باید از آن برای با عظمت برگزار شدن اربعین استفاده شود و در کشور نیز مجموعه های مردمی و هیئات مذهبی و جریان های دینی این ظرفیت عظیم را دارند و هر زمان به میدان آمده اند حماسه ساز شده اند و لذا می طلبد  از ظرفیت آن ها در برگزاری مراسمات مهم دینی نظیر پیاده روی اربعین استفاده کافی و وافی شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چایپاره تصریح کرد: همه مردم ایران اعم از شیعه و اهل سنت یکی از بزرگترین آرزوهایشان حضور در همایش عظیم راهپیمایی اربعین حسینی در کشور عراق است، اما با توجه به موقعیت، این امکان برای همه مردم در یک سال فراهم نمی شود و لذا لازم است جو اربعینی در شهرها ایجاد شود تا تسکین خاطری برای مردم ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد جو حسینی و اربعینی در شهرستان چایپاره، با همکاری مجموعه های مردمی، دولتی و هیئات مذهبی مراسم پیاده روی جامادگان اربعین حسینی در شهر چایپاره روز چهارشنبه همزمان با اربعین امام حسین (ع) برگزار می شود.

حجت الاسلام حلمی گفت: این همایش پیاده روی از ساعت 16:30 بعد از ظهر از میدان ولایت فقیه به سمت سه راهی برگزار می شود و با برگزاری عزاداری نیز ختم خواهد شد.

دسته بندی ها
استانی چایپاره
پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 34
بازدید امروز : 258
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11105
بازدید سالانه : 98132
کل بازدید ها : 98132
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03