en tr
سه‌شنبه,28 فروردین 1403 01:28
کد خبر : 372 بازدید : 166 تاریخ : 14:19 1402/06/20
گروه های امر به معروف و نهی از منکر در ادارات راه اندازی شود/  در مسئله حجاب باید با لیدرها و چهره های سرشناس مقابله کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه:

گروه های امر به معروف و نهی از منکر در ادارات راه اندازی شود/ در مسئله حجاب باید با لیدرها و چهره های سرشناس مقابله کرد
حجت الاسلام حسن محمد گفت: در مسئله حجاب باید با لیدرها، سلبریتی ها و چهره های سرشناس که بی حجابی را ترویج می دهند مقابله شود و متاسفانه عده ای افراد لیدر را رها کرده اند و به حاشیه ها مشغول شده اند و در مسئله امر به معروف و نهی از منکر حوزه حجاب باید دانشگاه ها، ادارات، علوم پزشکی و ... در اولویت قرار گیرد و در صورت عدم رعایت بعد از تذکر، با آن ها برخورد شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام حسن محمدی امروز در جلسه عفاف و حجاب که در فرمانداری ارومیه برگزار شد، با انتقاد از عدم اجرا شدن برخی مصوبات و بخش نامه توسط مجموعه های دولتی اظهار داشت:  مسئولین دولتی شهرستان را افرادی دغدغه مند و پای کار می شناسم اما این مسئله مورد تاسف و تعجب است که در برخی ادارات و مجموعه ها افراد حجاب و عفاف کامل را رعایت نمی کنند و کسی هم با آن ها برخورد نمی کند.

وی ادامه داد: جامعه ایران یک جامعه مذهبی و دینی است و این مسئله را در رویداد ها و مناسبت های مختلف نشان دادند و حضور حماسی در راهپیمایی اربعین چه حضور بیش از 4 میلیون زائر در کربلا و چه حضور ده ها میلیونی در راهپیمایی جاماندگان اربعین در شهرهای مختلف کشور، گواه آشکاری بر این مدعاست و نباید اجازه داد عده ای خائن و جاهل در برابر این فرهنگ ناب حسینی قد علم کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد:  مسئله امر به معروف یکی از مهم ترین مبانی دینی و اعتقادی شیعه است که متاسفانه امروز خصوصا در ادارات دولتی مورد غفلت و مظلومیت قرار گرفته است و در جامعه ای که بیش از 90 درصد آن معتقد به حجاب هستند نباید اجازه جولان به جریان های معاند داد.

وی گفت: با توجه به وضعیتی که در برخی ادارات، بانک ها، دانشگاه ها، مراکز فروش و پاساژها، پارک ها و ...در مورد حجاب به وجود آمده است، باید تیم هایی از امر به معروف و نهی از منکر با هماهنگی ادارت و مسئولین استانی تشکیل بشود و بعد از طی دوره های لازم، در ادارت و مجموعه ها حضور پیدا کنند و به مسائل کم حجابی تذکرهای لازم را بدهند و تبلیغات اسلامی ارومیه دوره ضابطین قضایی را با هماهنگی قوه قضائیه برگزار خواهد کرد.

حجت الاسلام حسن محمدی ادامه داد: در مسئله حجاب باید با لیدرها، سلبریتی ها و چهره های سرشناس که بی حجابی را ترویج می دهند مقابله شود و متاسفانه عده ای افراد لیدر را رها کرده اند و به حاشیه ها مشغول شده اند و در مسئله امر به معروف و نهی از منکر حوزه حجاب باید دانشگاه ها، ادارات، علوم پزشکی و ... در اولویت قرار گیرد و در صورت عدم رعایت بعد از تذکر، با آن ها برخورد شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه ما شاهد هستیم عده ای به بهانه ورزش صبحگاهی در پارک ها رقص راه می اندازند و کسی هم با آن ها برخورد نمی کند و وضعیت کافی شاب ها، باشگاه های ورزشی، برخی مجموعه های علوم پزشکی اصلا قابل قبول نیست و لازم است مورد تذکر جدی قرار گیرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: ما در یک جنگ ترکیبی تمام عیار با دشمنان قرار داریم و در این جنگ فرهنگ و دین جامعه مورد هدف قرار گرفته است و دیدبان های این جنگ باید هوشیارتر باشند و مسئولین و ادارات و مجموعه های دولتی در این جنگ باید نقش دیده بان را ایفا کنند.

وی در پایان افزود: باید همه ما به رشد معنوی جامعه کمک کنیم و از جریان هایی که در صدد ترویج فرهنگ ناب علوی، فرهنگ شهادت و ایثار هستند حمایت کنیم و امروز زنان در نوک حملات دشمنان قرار گرفتنه اند و لازم برنامه های جدی برای حمایت از زنان در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شود.

 

پربازدید ها
فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

فرزندان خمینی با عملیات وعده صادق مبدأ تاریخ ایجاد کردند

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

تصاویر/ جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مسجد حاجی خان ارومیه

آمار سایت
کاربران آنلاین : 26
بازدید امروز : 43
بازدید دیروز : 618
بازدید ماه جاری : 16961
بازدید سالانه : 191174
کل بازدید ها : 221726
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/01/27