en tr
سه‌شنبه,4 مهر 1402 16:00
کد خبر : 372 بازدید : 38 تاریخ : 14:19 1402/06/20
گروه های امر به معروف و نهی از منکر در ادارات راه اندازی شود/  در مسئله حجاب باید با لیدرها و چهره های سرشناس مقابله کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه:

گروه های امر به معروف و نهی از منکر در ادارات راه اندازی شود/ در مسئله حجاب باید با لیدرها و چهره های سرشناس مقابله کرد
حجت الاسلام حسن محمد گفت: در مسئله حجاب باید با لیدرها، سلبریتی ها و چهره های سرشناس که بی حجابی را ترویج می دهند مقابله شود و متاسفانه عده ای افراد لیدر را رها کرده اند و به حاشیه ها مشغول شده اند و در مسئله امر به معروف و نهی از منکر حوزه حجاب باید دانشگاه ها، ادارات، علوم پزشکی و ... در اولویت قرار گیرد و در صورت عدم رعایت بعد از تذکر، با آن ها برخورد شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام حسن محمدی امروز در جلسه عفاف و حجاب که در فرمانداری ارومیه برگزار شد، با انتقاد از عدم اجرا شدن برخی مصوبات و بخش نامه توسط مجموعه های دولتی اظهار داشت:  مسئولین دولتی شهرستان را افرادی دغدغه مند و پای کار می شناسم اما این مسئله مورد تاسف و تعجب است که در برخی ادارات و مجموعه ها افراد حجاب و عفاف کامل را رعایت نمی کنند و کسی هم با آن ها برخورد نمی کند.

وی ادامه داد: جامعه ایران یک جامعه مذهبی و دینی است و این مسئله را در رویداد ها و مناسبت های مختلف نشان دادند و حضور حماسی در راهپیمایی اربعین چه حضور بیش از 4 میلیون زائر در کربلا و چه حضور ده ها میلیونی در راهپیمایی جاماندگان اربعین در شهرهای مختلف کشور، گواه آشکاری بر این مدعاست و نباید اجازه داد عده ای خائن و جاهل در برابر این فرهنگ ناب حسینی قد علم کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد:  مسئله امر به معروف یکی از مهم ترین مبانی دینی و اعتقادی شیعه است که متاسفانه امروز خصوصا در ادارات دولتی مورد غفلت و مظلومیت قرار گرفته است و در جامعه ای که بیش از 90 درصد آن معتقد به حجاب هستند نباید اجازه جولان به جریان های معاند داد.

وی گفت: با توجه به وضعیتی که در برخی ادارات، بانک ها، دانشگاه ها، مراکز فروش و پاساژها، پارک ها و ...در مورد حجاب به وجود آمده است، باید تیم هایی از امر به معروف و نهی از منکر با هماهنگی ادارت و مسئولین استانی تشکیل بشود و بعد از طی دوره های لازم، در ادارت و مجموعه ها حضور پیدا کنند و به مسائل کم حجابی تذکرهای لازم را بدهند و تبلیغات اسلامی ارومیه دوره ضابطین قضایی را با هماهنگی قوه قضائیه برگزار خواهد کرد.

حجت الاسلام حسن محمدی ادامه داد: در مسئله حجاب باید با لیدرها، سلبریتی ها و چهره های سرشناس که بی حجابی را ترویج می دهند مقابله شود و متاسفانه عده ای افراد لیدر را رها کرده اند و به حاشیه ها مشغول شده اند و در مسئله امر به معروف و نهی از منکر حوزه حجاب باید دانشگاه ها، ادارات، علوم پزشکی و ... در اولویت قرار گیرد و در صورت عدم رعایت بعد از تذکر، با آن ها برخورد شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه ما شاهد هستیم عده ای به بهانه ورزش صبحگاهی در پارک ها رقص راه می اندازند و کسی هم با آن ها برخورد نمی کند و وضعیت کافی شاب ها، باشگاه های ورزشی، برخی مجموعه های علوم پزشکی اصلا قابل قبول نیست و لازم است مورد تذکر جدی قرار گیرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه گفت: ما در یک جنگ ترکیبی تمام عیار با دشمنان قرار داریم و در این جنگ فرهنگ و دین جامعه مورد هدف قرار گرفته است و دیدبان های این جنگ باید هوشیارتر باشند و مسئولین و ادارات و مجموعه های دولتی در این جنگ باید نقش دیده بان را ایفا کنند.

وی در پایان افزود: باید همه ما به رشد معنوی جامعه کمک کنیم و از جریان هایی که در صدد ترویج فرهنگ ناب علوی، فرهنگ شهادت و ایثار هستند حمایت کنیم و امروز زنان در نوک حملات دشمنان قرار گرفتنه اند و لازم برنامه های جدی برای حمایت از زنان در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شود.

 

پربازدید ها
اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

اسلام تنها مکتبی است که به زنان نقش و جایگاه داده است

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید  شهید

نقش اهل سنت آذربایجان غربی در دفاع مقدس با تقدیم سه هزار و 475 شهید شهید

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

جریان های مردمی به مسئله تربیت نسل نوجوان اهتمام داشته باشند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

نقش زنان آذربایجان غربی در دفاع مقدس

آمار سایت
کاربران آنلاین : 34
بازدید امروز : 253
بازدید دیروز : 355
بازدید ماه جاری : 11100
بازدید سالانه : 98127
کل بازدید ها : 98127
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/07/03