en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:49
کد خبر : 373 بازدید : 140 تاریخ : 12:40 1402/06/24
ائمه معصومین به عنوان جانشینان الهی پیامبر همچون قرآن قابل تحدی هستند/  کسانی که قرآن را آتش می زنند فاقد منطق هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

ائمه معصومین به عنوان جانشینان الهی پیامبر همچون قرآن قابل تحدی هستند/ کسانی که قرآن را آتش می زنند فاقد منطق هستند
حجت الاسلام امامی گفت: همان گونه که قرآن به عنوان معجزه جاودانه پیامبر و یکی از ثقلین انسان ها را به تحدی می خواند، امیرالمؤمنین علی علیه السلام و اهل بیت به عنوان جانشینان الهی نبی اکرم نیز مردم را به تحدی می خوانند و در هیچ مکتبی مثل امام علی علیه السلام و اولاد طاهرینش پیدا نمی شود.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی شب گذشته در مراسم شام غریبان نبی مکرم اسلام و حضرت امام حسن مجتبی علیهماالسلام که در مسجد حضرت معصومه (س) محله شیرباشی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: باید قدر این نعمت ولایت و خدمت در آستان اهل بیت علیهم السلام را بدانیم که ارزش آن بالاتر از دنیا و مافیهاست.

وی ادامه داد: انسان موجودی ابدی است و قرار نیست از بین برود و مرگ هم انسان را از بین نمی برد، بلکه مرگ انتقال انسان از این عالم موقتی به عالم همیشگی و جاویدان است و انسان باید در این دنیا به فکر اندوخته های آخرت خود باشد تا در عالم جاویدان آخرت در آسایش باشد و حب، عشق و علاقه اهل بیت یکی از مواردی است که انسان در عالم آخرت بدان نیاز دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: در دنیای متلاطم که نظام های سرمایه داری و شیاطین و ابلیس به دنبال غرق کردن انسان ها در گناه و فحشا هستند، این محبت اهل بیت است که به عنوان کشتی نجات الهی انسان ها را از غرق شدن نجات می دهد و باید قدر آن را بدانیم.

وی با اشاره به آیه 27 سوره مبارکه فرقان گفت: خداوند متعال در قران می فرماید؛ وَیوۡمَ یعَضُّ ٱلظَّالِمُ عَلَىٰ یدَیۡهِ یقُولُ یٰلَیۡتَنِی ٱتَّخَذۡتُ مَعَ ٱلرَّسُولِ سَبِیلٗا، روز قیامت روزی است که ظالم دست خود را از روى حسرت به دندان گرفته و مى گوید: اى کاش خط و ربطی با رسول خدا داشتم و اوامرش را اطاعت می کردم و اهل بیت و حضرات معصومین این سبیل را تبعیت از امیرالمؤمنین عنوان کرده اند.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد:  پیامبر اکرم صلّى اللّٰه علیه و آله و سلم فرمود: هر بنده‌اى از زن و مرد که در ظاهر بیعت با امیر المؤمنین علی علیه السّلام کند ولى در باطن آن بیعت را بشکند و بر نفاق خویش باقى بماند، موقعى که عزرائیل براى قبض روح او مى‌آید جهنم با تمام عذابهاى گوناگونش در مقابل چشم و دل او مجسم میگردد، همچنین بهشت را نیز با تمام منازلش مى‌بیند و اگر بر ایمان و عقیده‌اش در باره علی ثابت می ماند بجانب بهشت میرفت. ملک الموت به او میگوید: نگاه کن به بهشت که هیچ کس جز خدا ارزش و اهمیت و قدرش را نمى‌داند اگر بر ولایت علی برادر پیامبر ثابت می ماندى براى تو آماده بود و روز قیامت رهسپار به آنجا مى‌شدى اما چون بیعت را شکستى و مخالفت نمودى اینک جهنم و عذابهاى گوناگون آن و لهیب‌هاى فروزان و مارهاى کام گشاده و عقربهاى دم برافراشته و درندگان با پنجه‌هاى گشاده و دیگر عذابهاى آن جایگاه تو است و باید بدانسوی روى، در این هنگام میگوید:« یٰا لَیتَنِی اِتَّخَذْتُ‌ مَعَ‌ اَلرَّسُولِ‌ سَبِیلاً  »اى کاش مى‌پذیرفتم دستور پیامبر و ولایت علی علیه السّلام را و از دست نمى‌دادم.

وی افزود: قرآن به عنوان معجزه جاویدان نبی اکرم 1400 سال است مردم را به تحدی فرامی خواند و می گوید؛ همه اعوان  و انصار و ظرفیت های خود را جمع کنید و سوره ای مثل یکی از سُور قرآن را بیاورید اما بشر در 1400 سال گذشته و امروز نیز که در اوج قدرت فن آوری است از این مسئله عاجز است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: قرآن و اسلام دارای منطق است و آن هایی که نمی توانند در برابر این منطق مقاومت کنند مجبور به آتش زدن قرآن و اهانت به مقدسات اسلامی هستند.

وی ادامه داد: همان گونه که قرآن به عنوان معجزه جاودانه پیامبر و یکی از ثقلین انسان ها را به تحدی می خواند، امیرالمؤمنین علی علیه السلام و اهل بیت به عنوان جانشینان الهی نبی اکرم نیز مردم را به تحدی می خوانند و در هیچ مکتبی مثل امام علی علیه السلام و اولاد طاهرینش پیدا نمی شود.

حجت الاسلام امامی گفت: باید در این آخر الزمان قدر این ولایت اهل بیت و مجالس اهل بیت را بدانیم و از این محافل و مجالس روضه و سخنرانی، برای حفظ عشق و علاقه به اهل بیت و تثبیت و تقویت آن استفاده کنیم و این شب ها بهترین فرصت برای تامل و تفکر در آیات و نشانه های الهی است.

وی در پایان عنوان داشت: این عشق به اهل بیت یک نعمت خدادادی است و این گونه نیست که ما خودمان آن را کسب بکنیم بلکه نتیجه لقمه های حلال والدین ما، عشق و علاقه آن ها به حضرات معصومین و عنایت خاصه الهی بر بشر است.

انتهای خبر.

 

 

 

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 108
بازدید امروز : 832
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33234
بازدید سالانه : 233058
کل بازدید ها : 285774
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03