en tr
جمعه,10 آذر 1402 13:28
کد خبر : 378 بازدید : 50 تاریخ : 10:29 1402/07/03
بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه:

بانک ها در مسئله اعطای تسهیلات ازدواج و فرزندآوری همکاری لازم را نمی کنند
حجت الاسلام محمدی گفت: : مشوق هایی که در مسئله ازدواج آسان و جمعیت وجود دارد از جمله اعطای وام تسهیلات کم بهره توسط بانک ها به درستی اجرا نمی شود و بانک ها ترجیح می دهند به جای کمک به مسئله جمعیت به بنگاه داری و افزایش سرمایه خود اقدام کنند و در اعطای وام های ازدواج و فرزندآوری به دلیل این که سود کمتری دارد استنکاف می کنند و افراد را ماه ها و گاهی تا یک سال در نوبت نگه می دارند و در اعطای وام نیز برخی بانک ها اصل سود 18 ماه را در لحظه واریز به حساب فرد، برداشت می کنند که این مسئله هم خلاف قانون است و هم خلاف شرع و چطور می شود فردی که از پول استفاده نکرده باید به بانک سود بدهد؟.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حسن محمدی امروز در جلسه هم افزایی و همفکری سپاهف بهزیسیتی و تبلیغات اسلامی در مسئله ازدواج آسان و تکثیر نسل که در سالن اداره تبلیغات اسلامی ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: در مسئله حمایت از خانواده و جمعیت یا با فقدان قانون محکم مواجه هستیم و یا اگر قوانینی هم وجود دارد توسط متولیان امر به درستی اجرا نمی شود و لازم است در این زمینه قوانین قابل اجرا تصویب و به اجرای آن نظارت درست صورت گیرد.

وی افزود: مشوق هایی که در مسئله ازدواج آسان و جمعیت وجود دارد از جمله اعطای وام  تسهیلات کم بهره توسط بانک ها به درستی اجرا نمی شود و بانک ها ترجیح می دهند به جای کمک به مسئله جمعیت به بنگاه داری و افزایش سرمایه خود اقدام کنند و در اعطای وام های ازدواج و فرزندآوری به دلیل این که سود کمتری دارد استنکاف می کنند و افراد را ماه ها و گاهی تا یک سال در نوبت نگه می دارند و در  اعطای وام نیز برخی بانک ها اصل سود 18 ماه را در لحظه واریز به حساب فرد، برداشت می کنند که این مسئله هم خلاف قانون است و هم خلاف شرع و چطور می شود فردی که از پول استفاده نکرده باید به بانک سود بدهد؟.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه تصریح کرد: باید بانک ها به مسئله وام های کم بهره فرزندآوری و ازدواج ملزم باشند و بنیاد مسکن و وزرات راه و دیگر مجموعه ها در مسئله اعطای مسکن و تسهیلات در این زمینه باید همکاری لازم را انجام بدهند.

وی گفت: مساجد و هیئات مذهبی از ظرفیت بالایی برای تریج ازدواج آسان و تکثیر نسل برخوردار هسستند اما مسئولین بدان اهتمامی ندارند و سعی می کنند جلسات در این زمینه را در تالارهایی که بر اساس سیستم غربی طراحی شده است  برگزار کنند و این برنامه ها هم صرفا برای گزارش و .... انجام می شود و پیوست فرهنگی ندارد.

حجت الاسلام محمدی با انتقاد از عدم اجرای درست و دقیق مشاوره های قبل از ازدواج در مجموعه های مربوطه گفت:  عملا در بسیاری از مجموعه ها مشاوره های قبل از ازدواج صورت نمی گیرد و با هماهنگی روحانیت ارومیه برخی از مساجد محوری شهر ارومیه از جمله مسجد یازهرا (س)، امام خمینی (ره) شهرک شهریار، حر، حضرت قاسم (ع)، امام حسین (ع) دیگاله و ... در مسئله ارائه محتواهای تخصصی جمعیت و فرزند آوری، مشاوره های ازدواج و مهارتهای سبک زندگی فعالیت خواهند نمود.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ارومیه خاطرنشان کرد: در بحث مردمی سازی، تربیت انبوه کنشگر به صورت مخاطب محور و تخصصی به تفکیک آحاد مردم از نظر طیف های فرهنگی و نوع نقش آفرینی اجتماعی آنان، نادیده گرفته شده است و در سطوح مدیران کل و مدیران عالی استان انگیزه و اراده قوی برای آشنایی با مرّ قانون جوانی جمعيت و نحوه پیاده سازی کار به صورت جهادی وجود ندارد.

وی گفت:  بودجه های موجود به سمت و سوی ناصحیح می رود و در برنامه هایی که در خصوص جوانی اجرا می شود اقشار مختلف در نظر گرفنه نمی شود و هیچ گونه قرارگاه رصد مردمی جهت گرفتن بازخورد از میدان، تاسیس نشده است و هنور شبکه نفوذ و مافیای غربالگری فعال است.

دسته بندی ها
اداره کل ارومیه
پربازدید ها
اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

اهتزاز پرچم بزرگ فاطمیه برای سومین سال پیاپی در ارومیه

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/  غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

عقلانیت، عدالت و معنویت اساس اسلام است/ غربی که ادعای آزادی دروغین می کند ناامن ترین مکان برای زنان است

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ اولین اجلاسیه استانی بهشت آذربایجان غربی

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

تصاویر/ مراسم افتتاحیه نمایشگاه کوچه های بنی هاشم ارومیه

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

هیئت باید امروز سنبل حیات باشد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه  و تبلیغات اسلامی بررسی شد

راه های تقویت همکاری حوزه علمیه خواهران ارومیه و تبلیغات اسلامی بررسی شد

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

تصاویر/ مراسم ویژه اهتزاز پرچم عزای فاطمی سلام الله علیها در ارومیه

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/  نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

نگاه غرب به زن، نگاه ابزاری است/ نظام سرمایه داری به دنبال این است که هویت زن را از او بگیرد

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

تصاویر/ همايش آموزشی مديران تخصصی خواهران کانون های مساجد آذربایجان‌غربی

آمار سایت
کاربران آنلاین : 55
بازدید امروز : 347
بازدید دیروز : 430
بازدید ماه جاری : 19477
بازدید سالانه : 131548
کل بازدید ها : 131548
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1402/09/09