en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:28
کد خبر : 380 بازدید : 137 تاریخ : 14:14 1402/07/05
برنامه ریزی برای نوجوانان یکی از اولویت های تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

برنامه ریزی برای نوجوانان یکی از اولویت های تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی است
حجت الاسلام امامی گفت: فعالیت در عرصه تربیتی نوجوانان برای تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در اولویت است و در این راستا گروه دختران حاج قاسم در استان راه اندازی شده است و بیش از 30 جلسه آموزشی برای مبلغین، روحانیون جوان و ائمه مساجد ارومیه در خصوص تربیت نوجوانان و مدیریت مسجد برگزار شده است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی حجت الاسلام منصور امامی امروز در جلسه ای با حجت الاسلام محمد صادق آقاجانی  معاون بنیاد ملی نوجوانان سازمان تبلیغات اسلامی که در دفتر مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: رهبر انقلاب سال ها قبل بر اهمیت برنامه ریزی بر قشر نوجوان تاکید کردند اما متاسفانه آن گونه که باید به این مسئله در کشور توجه نشد و کشورهای غربی به این مسئله به صورت جدی اهمیت می دهند و رویدادهایی در سطوح مختلف برگزار می کند تا نوجوانان دست آوردهای خود را در آن به نمایش بگذارند و این مسئله موجب شکوفایی استعدادهای آنها می شود.

وی ادامه داد: غرب در عرصه رسانه و ماهواره نیز به تولیدات سینمایی و سریال برای نوجوان روی آورده است تا بتواند تفکر خود را بر روی این قشر پیاده کند و متاسفانه این فیلم و سریال ها به سهولت در دسترس نوجوانان کشور قرار می گیرد  و شخصیت آن ها نیز بواسطه این فیلم و سریال ها ساخته می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: لازم است نیازها و استعداد نوجوانان شناسایی شده و بر اساس آن فیلم ها ساختته شود و کتاب منتشر شود و حتی لازم است دوره های متعدد برای خانواده آن ها در خصوص شناخت لوازم رشد نوجوانان برگزار شود.

وی گفت: فعالیت در عرصه تربیتی نوجوانان برای تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در اولویت است و در این راستا گروه دختران حاج قاسم در استان راه اندازی شده است و بیش از 30  جلسه آموزشی برای مبلغین، روحانیون جوان و ائمه مساجد ارومیه در خصوص تربیت نوجوانان و مدیریت مسجد برگزار شده است.

حجت الاسلام امامی با تاکید بر لزوم اهتمام مسئولین فرهنگی بر مسئله تربیت نوجوانان و تربیت مربی کودک و نوجوان، عنوان داشت: برای برخی مسئولین هنوز اهمیت کار تربیتی نوجوانان مشخص نشده است و عده ای کار فرهنگی به صورت کیلیویی و در برگزاری مراسمات و اجتماعات می بییند و در عرصه کودک و نوجوان نیاز به تربیت مربیانی داریم که عمر خود را در این راه صرف کنند.

وی افزود: در دهه هشتاد و اوائل دهه نود گروه های جهادی طلاب در عرصه تربیت نوجوانان در مساجد فعال بود و این مسئله ثمرات و نتایج بسیار مطلوبی داشت و بسیاری از این نوجوانان امروز در عرصه های مدیریتی وارد شده اند و لازم است با حمایت از گروه های جهادی دوباره کانون های مساجد فعال شود و در این راستا تبلیغات اسلامی هماهنگی هایی را با ستاد کانون مساجد استان انجام داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت:  کسی که مربی تربیتی می شود باید سوز دل و دغدغه این کار را داشته باشد و شخصیت های دوران جوانی انسان ها در دوران نوجوانی شکل می گیرد و لذا برنامه ریزی برای نوجوانان بسیار مهم و حیاتی است.

وی در پایان با بیان این که حدود 700 هزار دانش آموز در آذربایجان غربی تحصیل می کنند، تاکید کرد: برای نوجوانان متاسفانه در شمالغرب کشور یک اردوگاه مجهز وجود ندارد و لازم است در این زمینه مسئولین ذی ربط همکاری های لازم را انجام بدهند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام محمدصادق آقاجانی نیز با بیان این که بنیاد ملی نوجوان در  سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شده است، گفت: بنیاد ملی نوجوانان چهار معاونت پسران نوجوان، پسران نوجوان، راهبران نوجوان و مدارس و فرهنگیان دارد که در عرصه نوجوان فعالیت می کنند.

وی گفت:  بنیاد ملی نوجوان در تلاش است تا نوجوانان را کنشگران میدان  تربیت کرده تا همچون شهید آوینی در عرصه روایت گری به جهاد تبیین بپردازند.

معاون بنیاد ملی نوجوان سازمان تبلیغات اسلامی از اجرای ۱۵ رویداد فرهنگی با محوریت جهاد تبیین و روشنگری در مدارس خبر داد و گفت: تربیت نوجوانان کنشگر در اولویت بنیاد ملی نوجوان است.

 

 

دسته بندی ها
اداره کل استانی
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 15
بازدید امروز : 595
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 32997
بازدید سالانه : 232821
کل بازدید ها : 285537
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03