en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:19
کد خبر : 382 بازدید : 141 تاریخ : 15:33 1402/07/05
سلمان ها در سایه علی و سردار سلیمانی ها در سایه ولایت فقیه رشد می یابند/ کادر سازی برای نظام و تربیت نیرو برای ظهور مهم ترین وظیفه حوزه علمیه است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سلماس:

سلمان ها در سایه علی و سردار سلیمانی ها در سایه ولایت فقیه رشد می یابند/ کادر سازی برای نظام و تربیت نیرو برای ظهور مهم ترین وظیفه حوزه علمیه است
حجت الاسلام عیوض بیگی گفت: صرف درس خواندن در حوزه کافی نیست بلکه باید برای کادر سازی و تربیت نیرو برای امام عصر برنامه ریزی داشته باشیم و این که در حوزه حضور یافتیم این توفیق الهی بود و امروز هدایت امت در دست حوزه های علمیه است.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام مهدی عیوض بیگی امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید مدرسه علمیه فاطمة الزهرا (س) سلماس که در حسینیه این مدرسه برگزار شد، اظهار داشت: قوم حضرت موسی (ع) فقط بعد از سی روز از حضور حضرت در کوه طور گوساله پرست شدند، چرا که ایمان آن ها بسیار ضعیف بود اما شیعه بعد از 1400 سال از دوران نبی مکرم اسلام به برکت انتظار، ظهور و مهدویت نه تنها در ایمان خود ذره ای سست نشده است، بلکه قوی تر از گذشته هم شده است.

وی اضافه کرد:  بر اساس روایات ایمان مومنین آخرالزمان از مؤمنین زمان پیامبر بیشتر است در حالی که پیامبر را ندیده اند در عین حال به او ایمان آورده‌اند و وظایف شرعی‌شان را انجام داده‌اند و جهاد در راه خدا هم کرده‌اند و امام (رضوان ‌الله ‌علیه) فرمودند؛ این کسانی که امروز هستند، از اصحاب پیغمبر، یا بالاترند یا کمتر نیستند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سلماس گفت:  شیعه با وجود این که 1400 سال از قیام عاشورا فاصله گرفته است اما ذره ای از شور و شوقش نسبت به اهل بیت کمتر نشده است و امروز راهپیمایی که برای اربعین راه می افتد در تاریخ بی نظیر است، در عصر ائمه انسان هایی بودند، با وجود این که با امام زیسته بودند اما اهل بیت را تنها گذاشتند.

وی تصریح کرد:  ملت ایران به تاسی از قیام عاشورا در برابر جهان خواران دست به قیام زد و انقلاب اسلامی را به وجود آورد و همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند؛ امروز درک جوانان از زمان صدر انقلاب هم بیشتر است و این نشان می دهد معرفت و ایمان جوانان ایرانی روز به روز در حال تکمیل شدن است.

حجت الاسلام عیوض بیگی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی زمینه را برای بروز و ظهور استعداها فراهم کرد و لذا در بستر همین انقلاب افرادی هم چون سردار سلیمانی ها رشد کردند، سلمان ها و ابوذرها در کنار امام علی علیه السلام تربیت شدند و امروز ولایت فقیه که در امتداد همان امامت است این ظرفیت را به وجود آورده است که سردار سلیمانی ها تربیت شوند.

وی ادامه داد: همه این ظرفیت هایی که امروز در کشور به وجود آمده زیر سایه حرکتی بود که از حوزه علمیه قم شروع شد و امام راحل که تحصیل کرده حوزه علمیه بود توانست حرکتی را در این عصر رقم بزند که هیچ کس فکرش را هم نمی کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی خوی با تاکید بر لزوم همراهی با علمای دین گفت: روایت امام زمان (عج) به ما سفارش می کند که در صورتی که دسترسی به امام نباشد ملازم علمایی باشیم که ملزم به حفظ حدیث اهل بیت بوده و بر نفس خود حاکم هستند.

وی عنوان داشت: صرف درس خواندن در حوزه کافی نیست بلکه باید برای کادر سازی و تربیت نیرو برای امام عصر برنامه ریزی داشته باشیم و این که در حوزه حضور یافتیم این توفیق الهی بود و امروز هدایت امت در دست حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام عیوض بیگی گفت: باید به نظام اسلامی انقلاب باور داشته باشیم و نباید در مباحث خوردن و آشامیدن این انقلاب را محدود کنیم و این انقلاب این همه ظرفیت عظیم دینی و تبلیغی برای ما فراهم کرده است که در تاریخ بی نظیر است و نبایداز آن غافل باشیم.

وی در پایان تاکید کرد:  اگر ما در نشر معارف دینی کوتاهی کنیم، عده ای از این خلاء سوء استفاده کرده و مردم را با فال قهوه و جادو و جنبل ها فریب خواهند داد.

 

دسته بندی ها
استانی سلماس
پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 99
بازدید امروز : 724
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33126
بازدید سالانه : 232950
کل بازدید ها : 285666
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03