en tr
جمعه,1 تیر 1403 14:37
کد خبر : 383 بازدید : 133 تاریخ : 17:51 1402/07/09
تفکر انقلاب اسلامی تنها تفکری است که در برابر غرب ایستاده است

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی:

تفکر انقلاب اسلامی تنها تفکری است که در برابر غرب ایستاده است
حجت الاسلام امامی جریان تبشیری، صلیبی و استعماری را مهم ترین جریان های مقابل قرآن عنوان کرد و گفت: غرب زمان ما به عنوان گفتمان خود را مطرح می کند و می داند که این تفکر را تفکر می تواند شکست دهد و بزرگترین خطر خود را هم انقلاب اسلامی می داند که تفکر آن از قرآن کریم اخذ کرده است و لذا به همین دلیل با قرآن به مخالفت بر می خیزند.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، حجت الاسلام منصور امامی امروز در جمع مربیان و قاریان قران کریم ارومیه که در سالن سالن آرتیمیای ارومیه برگزار شد، اظهار داشت:  از بدو نزول قرآن کریم، این کتاب الهی عهده دار این بود که هم " مُصَدِّقًا لِمَا بَيْنَ يَدَيْهِ" باشد و تورات و انجیل و دیگر کتب الهی تصدیق کند و هم در مرحله الْمُهَيْمِنُ بودن معارفی را عرضه کند که بالاتر از معارف دیگر کتب آسمانی باشد.

وی با بیان این که یکی از مهم ترین وظیفه قرآن کریم تبیین حقیقت بود، اضافه کرد:  قرآن معجزه جاویدان است و باید موارد تحریف شده در دیگر ادیان و کتب را تبیین می کرد و همین مسئله موجب شد که نوع نگاهی که علمای یهودی و مسیحی به قرآن داشتند،  نگاه درستی نباشد چون آن ها می دیدند که قرآن جلوی تحریف را می گیرد و دست آن ها را می بندد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: یکی از موضوعات و مسائلی که در بین مسیحیت قبل از پیدایش اسلام وجود داشت مسئله تبشیر بوده است و کلیسا مبشرانی را می فرستاد تا مسیحیت را تبلیغ کنند و این جریان در دو هزار سال قبل تاکنون به شکل های مختلف حضور داشته و دارد و امروز بیش از 1500 شبکه رادیویی و تلویزیونی در اختیار دارند و روی این مسئله سرمایه گذاری کرده اند.

وی تصریح کرد:  برخی افراد در این جریان با قرآن به تقابل برخواسته و مسلمانان را کافر می دانند و در سال ۱۰۹۵ میلادی  زمانی که پاپ اوریانوس دوم ، بزرگ کاتولیک ها در کلربون فرانسه یک سخنرانی تاریخی انجام می دهد و رسما اعلام می کند و می‌گوید این کافران (یعنی مسلمانان) چگونه زادگاه حضرت مسیح همان قدس را تصرف کرده اند درست یک سال بعد، جنگ های صلیبی شروع می شود به این علت که چرا باید بیت المقدس در اختیار کافران باشد و حدود ۲۰۰  سال طول می کشد.

حجت الاسلام امامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی هایشان می فرمایند "امروزه استکبار جهانی دنیای اسلام را تهدید می کند و دم از جنگ های صلیبی می زند و هزاران  فیلم و بازی کامپیوتری ساخته است تا مسلمانان را در آنها بد جلوه بدهد."

وی گفت: جنگ های صلیبی علیه مسلمانان ۷۰۰ سال قبل از این تمام نشده است بلکه تغییر ماهیت داده و عوض شده و امروز نیز ادامه دارد، ذدر این زمان یعنی در قرن ۲۰ نیز این ادبیات از بین نرفته  همانطور که جرج دبلیو بوش وقتی می خواهد به کشورهای اسلامی حمله کند ، افرادی که در اطراف او قرار دارند از جنگ های صلیبی صحبت می کنند. در کتاب زندگی حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) که مستشرق اروپایی خانم کارل آرم استرانگ نوشته است؛ در مقدمه آن اشاره به این دارد که اروپائیان صدها سال قبل از این نسبت به پیامبر و مسلمانان چه دیدگاه های سخیف و دست پایین و نژادپرستانه داشتند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان داشت: بعد از قرن 15 میلادی به بعد که اروپا به قدرت صنعتی دست پیدا کرد و از این طریق برخی کشورها را مستعمره خود قرار داد و بعضی از این کشورها، ممالک اسلامی بود.

وی بیان داشت:  در غرب قرآن را با هدف ضربه زدن به این کتاب الهی ترجمه کردند و 400 سال این ترجمه های همراه با سوء گیری های جریان تبشیری در اختیار نخبگان غربی قرار می گرفت.

حجت الاسلام امامی جریان تبشیری، صلیبی و استعماری را مهم ترین جریان های مقابل قرآن عنوان کرد و گفت: غرب زمان ما به عنوان گفتمان خود را مطرح می کند و می داند که این تفکر را تفکر می تواند شکست دهد و بزرگترین خطر خود را هم انقلاب اسلامی می داند که تفکر آن از قرآن کریم اخذ کرده است و لذا به همین دلیل با قرآن به مخالفت بر می خیزند.

وی ادامه داد: امروز وظیفه ما در برابر این معجزه جاودانه پیامبر اکرم ( ص) این است که باید بدانیم دشمن کجا را هدف قرار داده است و امروز غرب مبانی فکری و معارف الهی قرآن کریم را نشانه گرفته است و اگر بتوانیم این معارف را به درستی تبیین کنیم می تواند سعادت دنیا و آخرت بشر را تامین کند و لذا دشمنان چون این مسائل را متوجه شده اند به مبارزه با قرآن برخواسته اند و البته نوع مبارزه آن ها نشانگر فلج شدن فکر غربی در برابر این کتاب الهی است .

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 81
بازدید امروز : 785
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 33187
بازدید سالانه : 233011
کل بازدید ها : 285727
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03