en tr
جمعه,1 تیر 1403 13:18
کد خبر : 386 بازدید : 147 تاریخ : 22:55 1402/07/10
شهدا به نهایت درجه انسانی دست یافته اند

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در دیدار با خانواده شهید شهریکندی؛

شهدا به نهایت درجه انسانی دست یافته اند
حجت الاسلام امامی گفت: شهدا به عالی‌ترین درجه ای که ممکن است یک انسان برسد دست یافته اند، خصوصا این‌که اگر شهید اهل علم و روحانی باشد.

به گزارش واحد رسانه اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی،  حجت الاسلام منصور امامی در دیدار با خانواده شهید روحانی،  ماموستا عبدالکریم شهریکندی در مهاباد، اظهار داشت: شهدا به عالی‌ترین درجه ای که ممکن است یک انسان برسد دست یافته اند، خصوصا این‌که اگر شهید اهل علم و روحانی باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: هدف از حضور در منازل شهدای گرانقدر، یاد کردن شهدا و زنده نگه  داشتن یاد آن هاست و باید در این مجالس از شهدا یاد بگیریم که چگونه به دنیا و عوامل فریبنده آن نه بگوییم و درجاتی که شهدا دارند شاید برای ما قابل توصیف نباشد اما آنچه مهم است این است که باید یاد و خاطره شهدا همیشه زنده بماند.

وی تاکید کرد: برای ما مایه افتخار است که در تاریخ خود شهدائی را داشتیم که به دنیا و مافیهای آن نه گفتند و با خدا معامله کردند.

در این جلسه محسن شهریکندی فرزند شهید نیز به بیان خاطره ای از پدر شهید خود پرداخت و گفت: روز شهادتش از درب خانه که خارج می شد به گونه ای دلم گرفته بود دستش را کشید روی سرم و گفت؛ پسرم چرا ناراحتی، گفتم همین جوری دلم گرفته است، گویا به دلم افتاده بود که پدرم شهید خواهد شد، به مسجد مولوی رفت و طولی نکشید که صدای شلیک بلند شد و رفتیم و دیدیم پدرم به دست اشرار ضدانقلاب در ورودی مسجد به شهادت رسیده است.

لازم به ذکر است که  شهید شهریکندی از روحانیونی اهل سنتی بود که با تبیین و روشنگری خود در اوائل انقلاب موجب عصبانیت گروه های تروریستی و تکفیری و تجزیه طلب شده بود و در شرایطی که مهاباد در سال ۵۷ به عرصه تاخت و تاز گروههای چپ و کمونیستی تبدیل شده، ماموستا شهریکندی و همراهان جوانش میدان را خالی نمی کنند و علی رغم تحرکات مسلحانه جریان مقابل در فضای مسالمت آمیز مردم را برای ادامه اعتراض علیه شاه و پیروزی انقلابشان راهبری می نمایند.و همین علت موجب عصبانیت گروه های تروریستی و تکفیری شد و  در دوم فروردین ماه ۱۳۶۱ در سن 56 سالگی و بعد از اقامه نماز ظهر در مقابل مسجد مولوی مهاباد به روشی غیر انسانی و ناجونمردانه با شلیک مستقیم ۳ گلوله وی را به شهادت می رسانند.

پربازدید ها
آمار سایت
کاربران آنلاین : 7
بازدید امروز : 586
بازدید دیروز : 659
بازدید ماه جاری : 32988
بازدید سالانه : 232812
کل بازدید ها : 285528
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1
تمامی حقوق محفوظ است. نسخه سامانه : 3.1 آخرین بروز رسانی: 1403/03/03